Rozkopanie cesty

Ahojte, moze mi Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja zamietnut rozkopanie cesty ze ucelom realizacie pripojok ? Jedna sa o hlavnu cestu, zial je na nej ,,novy " niekolko rocny asfalt...
Odpovedať
@nomad37 Môže. Prečo by nemohla? Je to ich majetok a môžu o jeho nakladaní rozhodovať, ako uznajú za vhodné. Na rozkopávku nemáš zákonný nárok. Ty požiadaš, oni rozhodnú, či povolia alebo nie.
Odpovedať
Zial, mozu, maju na to pravomoci, nic proti nim nezmozes, takto to u nas proste funguje. 😶
Odpovedať
Profilova fotka
@nomad37 moze, mozes urobit pretlak ak je to technicky mozne
Odpovedať
@dimin to by vyzeralo, keby si kazdy mohol kopat kde sa mu zachce, aj na strede hlavnej cesty.
Odpovedať
A jak sa mam teraz pripojit k sietam ? Kua....
Odpovedať
@nomad37 A prečo si si neurobil tú prípojku vtedy, kedy robili tú cestu, či ťahali asfalt? Keď sme budovali našu ulicu, tak sa naťahali prípojky vody, plynu aj elektriny ku každému pozemku. Navyše - Telekom plánoval urobiť v obci optiku, tak som oslovil Telekom, aby položili chráničky po chodník už keď sme to budovali, aby potom nemuseli rozkopávať nový chodník. Vybavili si stav. povolenie a chráničky položili spolu s rozvodmi elektriny. Rok na to ťahali siete v celej obci a našu ulicu už len dopojili. Niekedy treba myslieť dopredu a nie až keď nastane potreba.
Odpovedať
@nomad37 normálne. Pretlakom. Tak ako aj ja a mnoho iných ľudí...
Odpovedať
@nomad37 Viac menej ja mam vsetky povolenia a cakam na rozkopavku tak uvidim...Mne sa zda ze zo zakona plati ze Je povinnost v obci s vybudovanou kanalizaciou sa na nu napojit.Potom su tam samozrejme veci ktore si odporuju ako rozkopat novu cestu ktora tym strati zaruku a o tom ze Povinnosťou zriaďovateľa kanalizácie je urobiť vývod pre každú aj potenciálnu nemovitosť je zbytocne sa rozpravat.Ja som vsetky potrebne papiere dostal a starosta o zumpe nechcel ani pocut ked som sa chcel vyhnut rozkopavke...Uvidis.Su to zaujimave veci vsetko...Njlepsie na tom je ze kanalizacie ktore ju maju vo svojej sprave taketo pripojky ani nerealizuju....
Odpovedať
Cesta vznikla skôr ako som kúpil pozemok.
Odpovedať
@nomad37 Pôvodný majiteľ asi vedel, prečo predáva pozemok... 🤔
Odpovedať
Profilova fotka
@nomad37 my sme robili pretlak popod chodník, lebo to bolo lacnejšie ako rozbiť nový chodník a potom to dávať do pôvodného stavu a asfaltovat ... Keď je to hlavná cesta problém je aj a tým , že by si musel mať povolenie na odstavenie dopravy abo obmedzenie na jeden pruh ... Skús osloviť formy čo robia pretlaku vrty... Možno tá to vyjde aj lacnejšie ako rozkopavka hlavnej cesty ... Elektriku vieš ťahať aj na stĺp ponad cestu
Odpovedať
A neexistje Take nieco ( zakon, povinost) Ze ak obec ( pred mojim pozemkom ide) ma kanalizáciu, musím sa na nu napojiť? Eletriku by som vedel dať zo stola na stĺp, voda - studňa, Bývame pri dunaji.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@nomad37 Ak sa jedna o novostavbu musis mat stavebne povolenie.Co vsetko mas v nom uvedene vsak?Mne sa zda ze k vyjadreniu od kanalizacii k bodu napojenia som mal pripnute aj stanovisko spravy ciest a dopravneho inspektoratu a ich vyjadrenia k potrebnej rozkopavke cesty....
Odpovedať
Áno, novostavba. ( zatial len siete) - drobna stavba. Všetky dokumenty mám vybavené. Aj suhlas od obce , kde je vsetko uvedené aj číselné ake priemery atď....
Odpovedať
Takze este iba riesis SP .Mas urceny bod napojenia na kanalizaciu kde je spravcom/vlastnikom obec s potrebnou rozkopavky cesty na pripojenie ale sprava ciest Ti odmieta dat suhlas na rozkopavku....To bude ten zacarovany kruh kde mas povinnost napojit sa na kanalizaciu ale asi nikto nemyslel na tieto pripady....Obec-Zivotne prostredie-Sprava ciest....To bude zaujimave sledovat ako dopadnes a preco si teda nesplnil povinnost zriaďovateľ kanalizácie urobiť vývod pre každú aj potenciálnu nemovitost,Ty mas povinnost sa napojit ale sprava ciest Ti neda suhlas.....
Odpovedať
@nomad37 drobná stavba je doplnkovou pre hlavnú stavbu. Keďže na pozemku nieje zatiaľ žiadna hlavná stavba, na siete potrebuješ regulérne stavebné povolenie...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?