Rod dom do 60000€ komplet

Zdravím Vás, Ako úplný laik s pár bežnými informáciami v ktorých som sa už na googli stratil čo je dobré a čo nie ! si dovoľujem založiť túto debatu ;) resp otázku či sa to dá! (Chápem že chcem veľa informácii tak budte prosím zhovievavý) Dom by mal byť bungalov jednoduchej konštrukcie do 90m2 užitkovej plochy najlepšie z tehly ( možno keramická betonová skladačka ), 4 izb. 1. IS mám elektrinu a vodu a studnu na pozemku. V blízkosti je kanalizácia to je 20m dá sa napojiť taktiež plyn apropo oplatí sa tahať ? 2. Tu už začínajú otázky tehla ? alebo iný materiál 3. Strecha... vyjde asfaltová alebo iná napríklad rovná lacnejšie ako škridla ? 4. Kúrenie v tomto mám už úplný bordel ... keby som nedal plyn a kúril elektrikou nezrujnuje ma to ? 5. Treba dať stavbu vymrznúť alebo v dnešnej dobe už nie... ? Ďalej ma zatiaľ žiadne podstatné otázky nenapadajú dakujem za všetky prívetivé a reálne odpovede.
Odpovedať
Profilova fotka
:-D
Odpovedať
podla mna nemožne...ak je to možne tak všetko, uplne všetko si musis robit sam... a myslim pri volbe materialov budeš musiet volit vždy najnižšiu cenu .... takže to bude nižšie aj čo sa tyka kvality....
Odpovedať
@shadow39 načo je dobré nechať stavbu vymrznúť? To je jednoducho mýtus ako to že dom má dýchať. Keď sa nechá stavba vymrznúť, jediné k čomu môže dojsť je, že voda v materiáloch zamrzne a môže ich poškodiť.
Odpovedať
Cez zimu stavba vyschne a sadne,mozu vzniknut praskliny a na jar to mozes opravit .Preto sa nechava vymrznut.
Odpovedať
Profilova fotka
@shadow39 dá sa, ale musíte sa držať skromne, plyn je podmienka, na ostané zabudnite, plochá strecha vyjde lacnejšie, stavba nepotrebuje vymrznúť ale vyschnúť. tomu sa dá vyhnúť pri drevostavbe. budú tu možno komentáre o TČ a iných "lacnejších" spôsoboch vykurovania ale čísla nepustia, hlavne vstupy sú vyššie.
Odpovedať
Ta cena sa da dosiahnut, ale musis byt velmi pracovity a sikovny clovek, co si vacsinu veci spravi sam alebo mas dobru rodinu a kamaratov. Ale isto necakaj ze to postavis za rok. Co sa tyka kurenia, kedze ti ide o najnizsiu cenu, daj si plyn. Elektrika je draha, iba ak by si siel do tepelnych cerpadiel alebo rekuperacie a to su ine financne naroky. Tak isto si daj krb. Na kurenie. Zvysok mas vyssie
Odpovedať
@jan45 Dakujem a ta rovna strecha sa z coho robi ? Aka jej zivotnost?
Odpovedať
Profilova fotka
najjednoduchejšia je z dreva, debnenia , izolácia PS a vata kombinovať, fólia PVC (Fatrafol). S
Odpovedať
@jan45 A z keramickeho betonu teda skladacka nevyjde rovnako?
Odpovedať
Profilova fotka
@shadow39 ak kupujete panely, vždy to musí byť drahšie ako menšie bloky, panely musíte montovať technikou a viacerými ľu´dmi, murovať môžete aj s jedným murárom.
Odpovedať
Viete mi niekto ešte poradiť v rámci úspory nákladov či je dobrá strecha s polystyrénu , osb dosiek a parafol + štrk ? A aká je životnosť dakujem
Odpovedať
V USA si typek postavil kamenny hrad skoro zadarmo, takze dom za 60tis, to pojde ;-) :-D :-D :-D http://www.roadsideamerica.com/story/...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@1marian1974 nie vymrznut ale vyschnúť
Odpovedať
@shadow39 pozri moj dom. Prave ho staviame. Moje predpokladane naklady su do 90tis, do obyvatelneho stavu. Navrhol som ho jednoduchy aby bol cim najlacnejsi. Ale napr. okna a dvere budu drevohlinik. Bude aj rekuperacia. Izolacie budu nadpriemerne. Ak by si si odpustil tieto veci, tak rovnaky dom ako staviam by si dokazal za 70tis. Takze o nieco mensi by si nemal mat problem do 60 tis.
Odpovedať
@jaro113 a ty si comu nepochopil co so napisal
Odpovedať
@1marian1974 "Preto sa nechava vymrznúť". V škole nás na toto upozorňovali, že ak je hrubá stavbe neuzavretá a nevykurovaná, cez zimu to má na ňu nepriaznivý vplyv.
Odpovedať
precitaj si to este raz co som pisal,poprosim ta
Odpovedať
@1marian1974 vidím čo si napísal, stavba nesadne za pár mesiacov. Je to proces pár rokov. Nehovorím že je to katastrofa, keď niekto nechá stavbu cez zimu, ale je to nežiadúce.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?