Rekonštrukcia starého domu - projekt

Profilova fotka
Pekný deň, poprosila by som o radu ohľadne nasledovneho projektu. Na prvom obrázku, je pôvodný dom s rozmermi, cca 55 ročný, na druhom obrázku prikladám plánovaný budúci stav (rozmery nie sú presné). Chceme k pôvodnému domu pristavat obývačku a garáž. V súčasnosti ma dom cca 105m2. Budeme vykonávať totálnu rekonštrukciu. Nie som s daným pôdorysom úplne stotoznena. Bohužiaľ dozadu sa nedá pristaviť nakoľko je tam trativod a studňa. Pozemok má šírku 20m a je postavený z južnej strany na hranici pozemku. Budem vďačná za každú radu a nápad 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
*Oprava* Západ a východ je naopak.
Odpovedať
Profilova fotka
Nad podkrovim ste nerozmyslali? Ze by ste radsej isli do vysky ako do sirky. Na tej zapadnej strane by som si vedela predstavit kuchynu s obyvackou keby sa ta stena dala prec, pripadne tam vies mat kuchynu do U, alebo s nejakym barovym pultom ako predel medzi obyvackou a kuchynou. Pri severnej stene by isli schody hore a tam uz nejaka ta izbicka by bola fajn. Detske izby napriklad alebo vasa spalna a dole detska izba. Dole vies mat kupelku, wc a technicku miestnost. A na pristavbu by ostala iba garaz.
Odpovedať
Tiež si myslím, že urobiť podkrovie, poschodie by bolo vhodnejsie, dolu si urobte len dennú časť a hore zase nočnú a vybavené 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@edberg @smajla27 priateľ nie je zástancom podkrovia, preto sa snažím to nejak vymyslieť na bungalov.
Odpovedať
@tana134 Aha, tak tam je ten problém. Vyhovovalo by ti také rozloženie, čo si pridala? Ja by som sa nevedel asi zmieriť s tou polohou kuchyne a obývačky, ten prechod k sebe jak to ide nie je bohvie čo :-/
Odpovedať
Mne sa riesenie celkom pozdava, priecku medzi kuchynpu a obyvkou by som uplne zrusila, aj tie dvere.. Vznikne pekny priestor, aj ked eSkovy.. Potiahnut (aj nemusis obyvku), spajzu zabudovat do kuchyne, i tak je dost velka...
Odpovedať
Profilova fotka
Škoda toho podkrovia, mali by ste viac miesta ale aj ten návrh, ktorý sem pridala hroma je fajn, ten sa mi pozdáva 😎
Odpovedať
Profilova fotka
@hroma akurat sa asi zrusil vstup do domu tymto padom. @tana134 z ktorej strany je vstup do domu ? este tam treba teda zakomponovat predsien a technicku miestnost.
Odpovedať
Profilova fotka
@smajla27 nový vstup do domu bude hneď vedľa garáže, zo západu. To čo @hroma zrušila bol pôvodný vstup, ktorý sme plánovali premeniť na špajzu.
Odpovedať
Profilova fotka
@tana134 a tie rozmery povodneho stavu su aktualne ?
Odpovedať
Profilova fotka
@smajla27 na prvom obrázku sú 100% srávne kde sú vyobrazené svetové strany , nepodarilo sa mi to presne na milimetre prekresliť do programu, ale je to cca správne.
Odpovedať
Profilova fotka
keby sa miesto obyvacky do toho noveho navrhu dala spalna? A keby sa obyvacka urobila napravo pri kuchyni, nech je to spolu? Nech tam nie su nejako prechody?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@tana134 no, skusila som to nakreslit ako by som to asi riesila ja keby nejdem do toho podkrovia. Cervenym su tie zmeny dorobene. Snazila by som sa urcite o co najmensie zasahy do statiky. Zamerne by som kuchynu a detsku dala na zapad, v tychto dvoch izbach jednoznacne potrebujes denne svetlo co najviac. V kuchyni travis urcite vela casu, prides poobede domov, esre varit, pekne ti tam bude svietit az kym nezapadne slnko. To iste v detskej izbe, deti sa poobede ucia, potrebuju vela svetla. Presne naopak, v spalni potrebujes svetla najmenej. Pri vychode slnka vstavas, cize to by bola pristavba podla mna. Z obyvacky by ste isli na terasu kde vam uz poobede prazit slnko nebude, budete tam mat prijemny chladok. Na tej chodbe ktora ma 1 5 sirku vies mat nejaku vstavanu skrinu na kadeco, ved veci je vzdy milion.do tej nosnej steny akurat bude treba nejaky otvor do kuchyne spravit, plus dvere do tej detskej izby. Je to dost velka plocha, ktovie ako by sa riesila strecha. Ale to je uz otazka na statika a dalsich odbornikov. Mozno som ti vnukla nejaku inspiraciu, mozno to zmietnete hned zo stola 😂
Odpovedať
Profilova fotka
Takto nech to nie je krivo.
Odpovedať
@smajla27 ze som teba nestretla,ked riesili rekonstrukciu. Potrebovali sme 2 izby dostavat a nijako to nevychadzalo,aby sme neprisli o vyhody svetovych stran a zaroven neprisli o cast pozemku. Rozhodli sme sa nakoniec riesit podkrovie. Ale snivala som o prizemnom domceku.
Odpovedať
Profilova fotka
@hoblinka13 zlata, dakujem 😉 ja tu radim a svoje mam tiez na prd ale tam sa vyskakovat bohuzial nedalo 😂😂 este tak 5 domov mat ma starosti a potom by som uz ten nas riesila asi dokonale 😂 ale to tak byva 😂 podkrovie je tiez fajin, mne sa to paci, tiez mame 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@smajla27 ďakujeme za návrh a inšpiráciu, vyzerá to zaujímavo, 🤔takto nás to vôbec nenapadlo riešiť ☺️ vždy je dobrý pohľad niekoho nezávislého 😉 @jullike aj to co si navrhla s tou kuchyňou a obývačkou to nie je vôbec zlý nápad, už len to dat na papier 😁 idem si ešte teda niečo nakresliť
Odpovedať
Profilova fotka
@tana134 vdacne 😉 este vam poradi aj projektant, aj statik. ti este len zamiesaju karty 😁 radsej mat viac navrhov a konzultovat to s nimi. Odporucam vsetko do detajlov s nimi riesit, hlavne pytat sa a potom dobre popozerat projekt ze co kde ako naplanoval projektant. Z vlastnej negativnej skusenosti radim 😊 drzim palce ✊
Odpovedať
Profilova fotka
@smajla27 Hmm ešte som nakreslila toto. Asi sa mi to najviac paci, na základe podnetu dat kuchyňu a obývačku vedľa seba 🤔 to je jasne, ze všetko radšej do detailov riešiť s odborníkmi, a hľadať správne riešenia, snad sa nám naše predstavy splnia 🤣 je to náročné už teraz a to ešte vlastne nič fyzické nerobíme, iba stále rozmýšľame co a ako, psychika dostáva teraz zabrať 🤦‍♀️
Odpovedať
Profilova fotka
@tana134 zaujimave riesenie aj toto. Len malicke izbicky to asi budu podla tych orientacnych stvorcov. My mame teraz spalnu 13,84 stvorcov a je to malo. Teda staci to ale pohodlnejsie by bolo keby bola vacsia.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?