Realizácia studne v nezastavanej lokalite

Pozdravujem, plánujeme výstavbu RD ďaleko od dediny, kde je potrebné potiahnuť všetky možné siete… najviac ma ale trapi studňa. Chceme ju realizovať ale nie na základe “prútikov”. Viete mi poradiť niekoho , kto takto vodu nehľadá? Uvedomujem si , že to zrejme bude drahšie . Liptov/Orava/Kysuce/
Odpovedať
@adka1357 A je tam vôbec povolené stavať? Ako chceš tú vodu hľadať?
Odpovedať
@chrobak7 ved to planuju, to staci nie ? voda je vsade, kedze to planujete "daleko" a vsetko dotahat, tak mate dost financii tak nejakych par e hore dole za 60-70m studnu vas nezastavi
Odpovedať
@chrobak7 keby tam nie je dovolené stavať, tak sa nepýtam takéto veci 🙂
Odpovedať
@adka1357 A to je tam dovolené stavať napriek tomu, že tam nie sú žiadne inžinierske siete? Či to chcete stavať rekreačnú chatu? Ak nechceš prútikára, tak prítomnosť vody iným spôsobom zistíš napr. geologickým prieskumom a skúšobnými vrtmi. Ak je to ale rovina, tak je škoda míňať peniaze na prieskum či vrty, na rovine je na 95% všade voda, otázne len, ako hlboko.
Odpovedať
@chrobak7 ak to ma byt vrtana studna s cerpadlom a chcu ju mat legalne, tak hydrogeologicky prieskum a skusobny vrt sa vyzaduje pre stavebne povolenie studne 🙂
Odpovedať
@ruskur Ja mám studňu vŕtanú na základe stavebného povolenia a žiadny prieskum ani skúšobný vrt som k stav. povoleniu nepotreboval. To bolo v r. 2017 - jedine, že by sa odvtedy niečo zmenilo.
Odpovedať
.
Odpovedať
@ruskur a to plati odkedy?
Odpovedať
@chrobak7 ja som to riesil minuly rok, mal som ten postup cely nastudovany, da sa to najst na nete. Ale je pravda, ze ani uradnicka ho na 100% neovladala. Od susedov nechcela takmer nic, od nas uz prieskum a vrt. A po spravnosti este treba po cerpacej skuske este zaver od hydrogeologa, potom vyjadrenie od statnej spravy, atd. Strasne papierovacky, ale tipujem za som mozno tak treti v celom meste, co to ma povolene takmer podla toho, ako kaze aktualny zakon... 😄 Ale pokial uradnicka nepyta, asi netreba jej to pripominat 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
@chrobak7 musel si k povoleniu predkladať aj projekt studne? Ako je to potom s koaldaciou
Odpovedať
@lubobalascak pri kolaudacii domu ich nezaujima studna, pokial teda priamov projekte nie je uvedena. Ak teda potrebujes studnu lebo tam nie je vodovod pripadne napriklad ak mas v projekte tepelnme cerpadlo voda voda tak v tom pripade samozrejme potrebujes mat studnu oficialne aj s projektom atd.
Odpovedať
Profilova fotka
@jamur ahoj ja mam starší dom preto nepotrebujem koaldaciu domu. V takom prípade co všetko potrebujem k Vrátnej studni?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lubobalascak Ja som potreboval: - žiadosť o stav. povolenie - projekt studne - situačný nákres (v kópii katastrálnej mapy) Potom ku kolaudácii trebalo: - správu od realizátora studne, kde bolo uvedená výdatnosť - špecifikácia čerpadlovej sústavy Kolaudácia bola na diaľku, neprišli osobne.
Odpovedať
drviva vacsina studni na Slovenksu nie je riesena oficialne. nechcem tym povedat, ze sa mas nato vykaslat, ale je to zbytocna byrokracia a poplatky tak nevidim zmysel to takto riesit.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?