RD - projekt

Ahojte, mrknite sa mi prosím na projekt môjho RD...uvítam každý názor, ktorý by mi pomohol ešte vylepšiť daný projekt a vyjadrite sa aj k veľkosti jednotlivých miestností, hlavne izieb...ďakujem veľmi pekne 😉 P.S. kuchyňa bude usporiadaná inak a aj ten stôl bude inak resp. inde...
Odpovedať
Osobne by som z technickej miestnosti urobil komoru a zo satnika technicku 🙂
Odpovedať
Ďakujem za názor, aj to by mohlo byť riešenie 😉 len som ešte zabudol napísať, že technická bude aj s komorou , 1/3 z celej miestnosti by som chcel vyčleniť pre komoru...
Odpovedať
@pety7 naco ten uskok pri technickej? 5,3 m je celkom dost pre gauc a telku. Vstup by som rozsirila smerom do obyvacky aby sa tam dala dat skrina s hlbkou 70 cm. Vychod na terasu by som dala viac k linke aby vysiel oproti chodbe. Okna v detskych by som posunula dalej od skrin a blizsie k stolom.
Odpovedať
@pety7 este by mi viac vyhovovalo otocit v spalni postel na miesto skrine a skrinu dat oproti. Ale chapem ze asi nechcete mat postele hned pri sebe s detskou.
Odpovedať
Dík za tvoj pohľad...ten úskok aj mňa vyrušuje, takže ho asi dám posunúť zarovno vedľajšej steny, ale predpokladám, že projektant to tam rozšíril z dôvodu keď sa vojde do chodby zo zádveria aby to tam nepôsobilo stiesnene. Asi máš pravdu, že 5,3 m je veľa takže uvažujem, že by som o cca. 50 cm zúžil obývačku a rozšíril zádverie a aj s tými oknami v detských izbách máš pravdu...ešte raz veľmi pekne ďakujem 😉 presne z tohto dôvodu som sem ten projekt zavesil, aby ma ľudia ako ty upozornili na detaily ktoré som si ja doteraz nevšimol...
Odpovedať
Profilova fotka
Kúpeľňa susedí s posteľou (hluk). Otočil by som šatník záchod kúpeľňa. Budeš mať aj kratšie vzdialenosti TUV. Ten výklenok bol spomínaný. Kuvhyňu si uprav už teraz ako chceš. Ja som bol v štúdiu a výsledkom bolo dvere cez linku do špajze. Špajza sa tým zväčšila a ušetril som dvere. Oba gauče máš v okne. Tiež si cloníš dvere na terasu. Pohraj sa s rozmiestnením nábytku z reálnymi rozmermi a poprípade poposúvaj okná.
Odpovedať
Len chcem podotknúť, že rozloženie nábytku v obývačke, kuchyni, izbách a kúpeľni je len provizórne, čiže môže to byť úplne inak a asi aj bude...s tými dverami cez linku to je dobrý nápad, nad tým určite pouvažujem...okná určite budem posúvať v detských izbách a aj HS portál v obývačke...to je problém, že oba gauče budú pri oknách ? ? ?
Odpovedať
@pety7 Nábytok si rozvrhnite čo možno najviac. Budete to potrebovať kvôli odpadom, elektrike, vode. V projekte by som popremýšľala najmä nad správne využitým miestom, máš tam veľa zbytočne hluchých miest a v tak malej rozlohe každý M2 treba využiť čo možno najviac. Určite si dajte ešte jedno WC do veľkej kúpeľne. Za mňa aspoň 2 wc v dome sú základ. No na tvojom mieste určite tu malú hluchú chodbičku dám preč a radšej urobím dve menšie kúpeľne. V jednej by bol spŕch kút a v druhej vaňa. Nieoc ako na obrázku nižšie. Takisto zúžiť obývačku trochu čím zväčšíš vchod a zarovnala by som technickú m. No a kuchyňu by som riešila do U a k tomu jedáleň ako dolu nižšie. Ešte by to chcelo porozmýšľať a nakresliť tie kúpeľne v mieste, ale takto nejako by som na to išla ...
Odpovedať
Ako tu zaznelo je dobré keď už tu si cca rozložíš nábytok, že asi akoby to mohlo byť, potom sa vám bude lepšie plánovať, premýšľať, kombinovať, viem o tom svoje 😉 Kúpeľňa pri izbe je za trest, aspoň čo mám ja skúsenosť, počuť sprchu, umývanie rúk, záchod, všetko.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?