Prosiiim komu sa podarilo postavit domcek do 55 000 eur? Ak je tu niekto nech napise aky sa podari .

Zobraz úvodný príspevok
Viem ze je tu toho viac ale chcem aby to boli realnejsie sumy kedze ceny sa hybu , a jedna sa o okolie TT . Jedna sa o to ze skusenosti su skusenosti , a penazi nie je moc , vieme si toho spravit vela samy, okrem strechy , elektriky. a takych odbornejsich prac, Budem rad ked si popiseme a otvorite oci ze sa to da a aky domcek , takze tak budem rad a moc vdacny za kazdu skutocnu radu , dakujem, pekny den
Odpovedať
Profilova fotka
@1simo11 ip ;-)
Odpovedať
Vsak jasne v meste sa neda byvat teda da ale financne moc narocne , aj v TT ze 120 eur m2 a v BA este viac to viem
Odpovedať
Profilova fotka
http://www.cas.sk/clanok/278722/parti.... Asi to teda ide :)
Odpovedať
@jankazb malicky, ale zlaty a celkom peknu fasadu ma
Odpovedať
@jankazb Z clanku (V reálnom živote ho desiati ľudia môžu postaviť za 30 pracovných dní) to je 15000 euro len za montaz.
Odpovedať
Profilova fotka
@pzad si myslim ze to by jeho cenu nezmenilo. Skor to, ze v tom asi nieje zaratana zakladova doska. Cas i peniaze. Stale ale komfortnejsie byvanie ako v panelaku :)
Odpovedať
@fem Mne by bohato stacil..
Odpovedať
Lepsie ako 2-izbovy byt
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj my budeme mať za 60 tis, podpivničený :-) s porfixu robený
Odpovedať
Ahoj a aky projekt?
Odpovedať
Profilova fotka
@jankazb Jojojojojoj.... :-D To by ma teda zaujímalo, že prečo ľudia stavajú domy za 50..., 60..., 70..., 80......100 tisíc €, keď ich môžu mať za 25 tisíc a dokonca za 48 hodín.... Tak si ho daj, bejby, postaviť... Vylustruj si všetky info o tejto akcii.. Pripravovali sa na ňu cca 2 roky. A to by si do tej ceny musela zahrnúť aj túto prípravu... Ak by si zaklopala na dvere firmy Bau-holding (bol to jej marketingový ťah) a požiadala ich o výstavbu identického domu u Vás v dedine - tak by si sa dozvedela skutočnú cenu.... Takýto dom sa stavia bežne cca 3 mesiace. Ak na ňom robí trvale iba 6 pracovníkov, ktorí zarábajú čistá ruka iba cca 570 €, tak v hrubom je to cca 750 a tzv. nákladová mzda so všetkými odvodmi robí 1.000,- €. 1.000 € x 6 ľudí x 3 mesiace = 18.000 € bude len mzda robotníkov bez vedúceho, bez majiteľa, bez réžie réžie firmy, bez dopravných nákladov, diet a nákladov na ubytovanie....! Tento konkrétny typ domu (volá sa Stilo) robia v tej najštandardnejšej výbave na kľúč za cca 50 tisíc € , ALE bez základovej dosky (ďalších minimálne 7 - 10 tisíc € - podľa svahovitosti pozemku a podmienok podložia). Na Tvoju repliku: "Asi to teda ide..." Ti musím odpovedať replikou 1 rímskeho senátora, ktorou počastoval svojho kolegu v rozprave: " Keby si bol býval mlčal, bol by si býval filozofom".
Odpovedať
@1simo11 nečítala som príspevky, len tvoj prvý.... vlastná skúsenosť - dom v mojom albume sme postavili za 63.000 EUR. Bez podpivničenia, zateplený, fasáda, eurookná, kachlová pec (tú si odmyslíš a si na skoro 55.000), dokonca do tej sumy patrí aj postavená garáž (zateplená zatiaľ bez fasády, s klasickými oknami). Takže dá sa postaviť. Len musíš mať pozemok a robiť vačšinu svojpomocne (okrem naozaj odborných prác - elektrika, krov, plyn a tak...)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@leonardom dakujem za tvoje obsiahle vysvetlenie :). Ja o stavbe domu uz nieco viem, mam to za sebou. Z tvojho profilu neviem ... Presla som i cez moznosti monovaneho roznymi technologiami a z viacerych dovodov nas domcek je murovany. Ale ceny idu tak dolu ze i montovane domy budu stavat pri tej konkurencii co je za ceny realne nie to co bolo nastavene do deraz. Dopytovatelka hlada moznosti tak preco jej nedat obraz. Poradil si jej nejako ci iba rovnako premudrele odpovedal??? K mojej "replike"... Napisala som Asi, nie Urcite.
Odpovedať
Profilova fotka
@jankazb A za kolko si teda postavila ten tvoj na komplet ?
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj no, cenu si necham pre seba ale nebolo to v tu pozadovanej sume. Ale skoro ziadna svojpomoc ;-) ALE keby ma tlacil cas a limit iste by som isla do niecoho maleho montovaneho.
Odpovedať
Profilova fotka
My mame domcek s podkrovnym byvanim kde su 3 izby na prizemi je obyvacky s kuchynou 8krat5 metrova spajz kupelna kotolna a velka chodba manzel sa vzdy smial za ak by mal 50000 eur postavime este jeden :-) takze urcite sa do postavit krasny dom do 50 000 :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kuracinarez pobavila ma tvoja reakcia ze za zaklady len 6000 eur nas vysli zaklady asi 1200 a to uz aj s obedami a pivom pre robotnikov
Odpovedať
Do tých 55 sa dá malý kvalitný ..ale uplne svojpomocne. Kto nemá tolko času, v rodine stavbarov, stále može postavit za rozumnu cenu, ale skor mi to vychádza nedávat jednej firmě, ale zhanat rozlicne profesie , dávat si u viacerych nacenit material aj pr ácu.....
Odpovedať
@luuckka no neviem co je tu na pobavenie.Ved za 1200 eur ste mohli kupit tak 20m3 betonu,co je malo aj do pasov,kde su DT,beton do nich,zelezo,podkladny beton,zemniaca pasovina,izolacia atd.
Odpovedať
Profilova fotka
Nas dom ma 168 m2 ak by siw chcel vediet.A pokial nepocitam plotnu tak nas zaklady vysli tolko ako hovorim aj s obcerstvenim pre chlapov.Je rozdiel ak chlap radsej slwdujet domiesavac ako mu leje beton a diriguje sofera a je rozdielw ak zvola par kamaratov chytia lopaty miesacku a ide sa robit len pre zaujimavost paleta cementu kde bolo 55 mechov(25kg) stala ani nie 270eur
Odpovedať
@luuckka takze pisete iba o zaliati zakladovych pasoch
Odpovedať
Profilova fotka
@luuckka myslim,ze by sa tu mali davat realne ceny. Este som nepocula o nikom, aby mal zaklady za 1200 =-) ...ved len material na zaklady nas vysiel okolo 4500...iba ak by sa stal zazrak z bilblie a z vody sa beton stal ;-)
Odpovedať
@1simo11 my sme sa vmestili do 50tisíc bez zariadenia a zateplenia a fasady
Odpovedať
Priklad Keby som napisal,ze vlastnim stavebniny a viem si urobit 50percentne zlavy na material a kazdy den mam k dispozicii partiu robotnikov co budu robit za pivko a brat je elektrikar,teda mi urobi eli zdarma a otec je tesar a urobi mi strechu zdarma a svagor robi potery a omietky,teda mi to urobi zadarmo,postavim dom na komplet za 35 000eur.Ale......neznamena to ze za taku cenu postavi aj niekto iny.
Odpovedať
Profilova fotka
@jankazb Janka, v žiadnom prípade tu na nikoho neútočím.... Mám možno iba kvetnatejší slovník... Postavil resp. rekonštruoval som viacero domov. Aj keď to nemám v profile. Skús mi ale odpovedať na argumenty argumentmi: Ak som Ti vypočítal, že iba 6 robotníkov ako takých "zožerie" z rozpočtu minimálne 18.000 éčiek, ako chceš postaviť dom za 25.000 éčiek....? - narážam na ten rekord Bau-holdingu. Ak odpočítaš od 25.000 20%-tnú DPH, zostáva Ti už iba 20.000. Akože 2.000 materiál.............................? :-o To sú, prosím, fakty... 8-)
Odpovedať
...ja nemám rada ked sa tieto diskusie zvrhavaju do stavu,zeten kto si zavola domiesvac je lenivy rozmaznany clovek. Nie každý má v rodině, kopec robotíkovi, niekto je v praci od rana do večera... každopádne každý ide do stavby s tym, ze pozná svoju situáciu... dom do 55 tisíc? Ano_ tvrdá svojpomoc a vela času.
Odpovedať
@anita79 presne tento istý názor zdieľam aj ja ;-) nie každý má kamošov, rodinu a známych čo sú profesisti, stavbári, murári a podobne... plus nie každý chce každú voľnú chvíľu svojho života stráviť na stavbe svojho domu a nevidieť poriadne ani deti ani rodinu a takto vydrží fungovať rok, dva, tri... ak to je čisto iba otázka financií, to si musí každý zvážiť predtým než sa do niečo takého pustí... čo je pre neho prednejšie (či rodina, či čas, či peniaze) prípadne či na to má... neodsudzujem ani jeden z týchto štýlov výstavby domu, ale nechápem ľudí, ktorí za postavením si domu inak ako tvrdou svojpomocou vidia iba lenivosť... je to prízemné a hlúpe.
Odpovedať
Profilova fotka
Da sa uplne v pohode, v pripade, ze mas pozemok a vela sikovnych kamaratov a rodinnych prislusnikov, ktori ti pridu robit za pivo a obed....
Odpovedať
@katka8855 @luuckka napisete kamosom z facebooku, kolko sa ich najde ze pride pomoct... kamos za pivko a obed pride raz - 2 krat.. aby mukloval niekolko vikendov, a bral zo svojho volenho casu... tak velmi nie... Mam kamosov, ze im pridem pomoct, 2 krat, ale mam tiez svoju pracu, svoj dom, svoju rodinu a svoje zaujmy.... - vacsinou sa to robilo v ramci rodiny, prisiel si mi pomoct.. pridem aj ja tebe, alebo ked robil dedo pomahali vsetci... - osobne sa snazim dost vela veci riesit sam, hlavne z dovodu ze som videl "pekne" diela od majstrov... Napr. Kolega mal parti na dom, zaizolovali mu povalu (nepristupnu) a ked boli problemy, rozobral to, prestrcili kameru a len ziral, ze vata nepoukladana len nahadzana.... malo platene tak sa s tym nebudu babrat... Napr. cena za m2 polozenia podlahoveho EPS je 30 centov (aspon tak dostal sused), U mna by to bolo v 3 vrstvach 90 centov *145 m2 - 121 eur. Ja som sa s tym ale potrapil sam, nie kvoli 121 Euram, ale aby som vedel ako je to spravene. A ked prisli zalievat podlahu, chlapik len pozrel a ihned vravel ze to ste robili sam, ze stale to vyzera inak ked si to robi investor sam.
Odpovedať
@luuckka =-) to mi chces povedat, ze vas domcek stoji na zakladoch, ktore aj s obcerstvenim , zelezom, zemniacou pasovinou, pieskom, cementom, kanalizaciou, ... zmestil do sumy 1200 € ? skus sa este raz kuknut do vasich " zaznamov" alebo sa este raz spytaj muza.. nas na bungalove 16,75 X 13 do tvaru L. vysli zaklady na cca11 tis € / mame aj malu pivnicku, je pravda a mame tam aj svahovity teren / no material sme nekupovali na blocky ani faktury, a praca bola tiez svojpomocna. na margo tvojho komentu k cene cementu.. to si myslela akoze vazne ? to ste dali za jedno vrecko 25 kg 5 € :-N . sa nemas cim teda chvalit ;-) my kupujeme cca 55 vriec / teda 1 paletu / za 100 € ;-) ta tvoja suma sa mi zda akosi az moc prehnana... bezne u nas v stavebninach 25 kilove vrecko dostat kupit od 2 - 2,80 € , ked su znamosti tak aj za 1,85 :-N
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?