Projekty, dispozícia

Ahojte...vidíte, čo my nevidíme🙂 Prosím, okrem uloženia postelí v detských izbách,na 2obr. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, spajza zabera zbytocny priestor. Zopar konzerv mozes dat do TM. Radsej ju zrusit, zuzit kuchynu, dat normalny stol a viacej miesta v obyvacke. Vyklenok v TM sa zda byt uzky. Dvere do TM mozno z chodby, tym by sa mohol dat topankovnik do vstupu. Ak chces sprchu walk in, treba ju predlzit. Preco severna orientacia?
Odpovedať
@lenkito10 Ďakujem krásne za odpoveď. Ja rada zaváram. Viem, že teraz to trošku vyšlo z módy. Tiež som skôr za normálny stôl, ako takýto ,,v kope,,. TM vchod je z chodby. Neviem, ktorý máš výsledok na mysli. Prepáč. Sprcha bude asi OK, vaňu nechceme. Severná orient., nechceme mať izby na západnej strane kvôli výpeku, vchod je z juhu. Ako je terasa, je les...Z južnej strany je prístup.cesta. pozemok je veľký 1480m2.
Odpovedať
@didi40 Výklenok, prepáč nie výsledok
Odpovedať
spalnu nechcete dat do tej prvej izby od obyvacky? trocha dalej od detskych izieb?
Odpovedať
@samskia Aj sme to zvažovali. Len ja budem alebo manžel chodiť na návštevu 🙂 🙂 🙂 Lebo chrápe 🙂 🙂 🙂
Odpovedať
@didi40 vidím 4-5 postelí a len 3 stoličky za barovým pultom a žiadny jedálenský stôl. Vidím gauč pre 3 osoby. Vidím obrovskú kuchyňu (odhadom 3,3*4m) kde by sa dalo tancovať a zbytočnú špajzu, lebo nemá viac úložného priestoru ako keby tam boli iba potr. skrinky a nemá ani okno, aby v nej bolo chladnejšie. I tak je na juh. Vidím, že do denného priestoru nezasvieti slnko minimálne od novembra do februára. Vidím, že v TM nie je okno a že s prádlom bude potrebné chodiť až do zádveria. Vidím komín, ale nevidím krb (piecku) a ani si neviem predstaviť kam by sa vošiel, aby nezavadzal.
Odpovedať
@didi40 myslim ze sa daju najst aj lepsie projekty. Vonkajsie zaluzie, rekuperacia a chladenie su uz standard domu. U nas prevladaju "neslnecne" mesiace takze nespravne uvazujete. Vacsinu roka vam bude denne svetlo chybat. Zacala by som odznova lebo v tomto pripade stale nieco utrpi. Dom by mal byt o priestorovom komforte a pri tolkych miestnostiach by som sa mozno striktne nedrzala obdlznika. Hlavne ked nie ste limitovani a priestor na pozemku mate.
Odpovedať
My by sme chceli ostať na tých 118m2 cca.. Ďakujem krásne za názory. S tou TM a okno je pravda, zabudla dokresliť, to chcel aj manžel, špajza bude len kvázy rohová skriňa, šatníček..bude pivnica kde budú zaváraniny..Taktiež do kuchyne pôjde väčšie okno...zboku budú len veľké ,,zasúvačky,, takze tam by išiel jed.stôl...V dennej časti bude slnka až až. Pozemok tu v AT máme ,,nad hlavou,, momentálne.. cca 7min. Tak sme odsledovali všetky ročné obdobia. Nebude mi robiť problém ist s pradlom von aj pred dvere, kedže sused je ďalej 🙂 Ďalej to jedno okno na severe v spálni sme pozerali zbytočné..Strechu chcel v obyvke a v kuchyni manžel,,otvorenú,, alebo ako sa to odborne povie...inak všade klasika strop...takisto bolo jeho želaním krbové mini kachle 😊
Odpovedať
@didi40 nerozmyslali ste tu spajzu otocit,aby bol obdlzdnik-dlhsia strana popri stene s predsienou? Kuchynu mozete trochu zuzit. Vychadza vam to medzi pracovnymi plochami 2 metre, myslim si ze je to dost vela. Kludne staci menej a ostane vam viacej miesta na jedalensky stol 🙂
Odpovedať
@didi40 teraz mi napadlo,ze nasi maju obyvacko kuchynu 8,10metra na jednej stene. A maju na tej stene,kuchysku linku 2,9metra,jedalensky stol pre 4/6 osob a učkovy dost velky gauc. A maju to uplne v pohode,ziadne stiesnene podmienky. A cely ten priestor,obyvacko jedalni je 5,20x5,20 metra. A spajzu maju 90x1,30m a tiez zavaraju,maju policky na mieru urobene tam a su spokojní. Akurat by som tam urcite pridala okno 🙂
Odpovedať
@didi40 Ok tak podme konkretnejsie. Celkovy dojem z domu pokazi hned vstupna chodba. Uzka, stiesnena, same dvere. Ste styria? Zmestia sa vsetky bundy, topanky, do tej skrine? Plus rozne drobnosti, ciapky, kabelky a ine, na to by sa zisla komoda. Tiez mi tam chyba lavica alebo kresielko. A nie ze nahodou niekto bude prichadzat domov a druhy vychadzat zo zachoda 😀! Zisli by sa nejake signaly 😀. Tu nastava otazka, ze z dennej casti kde budete chodit na zachod. Do chodby? Neviem ci sa najde rodina, kde maju pred vchodovymi dverami cisto (taku obdivujem). Z gauca v ponozkach si nakracas cez najspinavsiu cast domu do vecka. Osobne si myslim ze v kuchyni bude tma. Kuchyna, resp. linka je velkostne dostatocna ale jedalensku cast a obyvackovu uz toho miesta vela neostalo. Ja by som v tej casti urobila take L a obyvacku trosku vysunula. Pre komfortne sedenie za stolom potrebujes v smere sirky stola 3 m ( 80 cm az 1m ma stol a z kazdej strany pre stolicky potrebujes po metri). Ked sa chcete rodinne a spolocensky stretavat v obyvacko jedalni tak nemas tie osoby kde usadit. To nehovoriac o tom ze ani dvaja sa na ten gauc nezvalia vecer pred telku. A to sa obavam ci vobec taky gauc tam das, kedze skor tam bude stat ta piecka. Za mna cely ten priestor je stiesneny. A to si tam este ziadny iny nabytok nedala. Nechces komodu, nejaku kniznicu, kvety, cokolvek? Este doporucujem si vyskladat skrinky kuchyne pred definitivou projektu. Detto zariadit detske a spalnu. Maju deti dobrych kamosov, nebudu chciet prespavacky? Zmesti sa ti roztahovacia postel? Je miesto pre velky stol s pocitacom? Mensi nabytok, miesto na odlozenie alebo vykonavanie nejakeho zaujmu. Vsetko to zakreslit uz teraz. V spalni bude len skrina a postel? Nic ine? Tiez podrobne zakreslit. Kde budes odkladat doklady/papiere, dalej osusky a spol., dekoracie a rozne serepeticky, vysavac, metla, mop, cistiace a vselicomozne co mi teraz nenapada. Najdes na to miesto v technickej, ci vo svojom satniku? Nemusis mi na to odpovedat, skor som chcela poukazat ci ste na vsetky tie veci mysleli. Otvor si hocijaky online program a vsetko si tam nakresli od nabytku po zasuvky a kadejaku dekoraciu. Kedd sa ti tam zmesti vsetko co chces tak potom gratulujem nasli ste vysnivany dom a bude sa vam v nom dobre byvat 😊.
Odpovedať
@zuzana838 Môžete mi to zakresliť prosím?resp.označiť. Ďakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
.
Odpovedať
Profilova fotka
.
Odpovedať
@lenkito10 Len sa pýtam 😊 Napr.tam kde je umývadlo na vašom náčrte, keby je prac.doska a vošiel by tam aj strovček trébars na umývadlo?, či blbosť... Dá sa to asi vypočítať
Odpovedať
@wivik Ďakujem za reakciu. Pre rôzne serepetičky bude slúžiť Gästezimmer...papiere a tak...my sme sa sťahovali už 2x..toto je verím, že posledný 🤣🫣. Čiže maximálny minimalizmus vo všetkom 😊...sú veci, ktoré som prekreslila..na čo sa pozabudli. Detske izby...okno je ta trošku zle na projekte, DI sú cca 12m2...čiže Oki..bude miesto aj pre kamošov a v lete spia na terase v stane 😂 jeho spolužiakom sa to mega rátalo. To s tou kuchyňou to áno,to sa dolaďuje ešte aj tu na streche.. tak my sa vyzúvame v predsieni a zatiaľ nejak zasra...🙃🙂 sme to nikdy nemali...jasne, ak sa smeť doniesla, ale inak v poho a do kúpeľne to až tak ďaleko nie je..v chodbe sa mi páči celkom toto...mám nejaké predstavy...takže finálna podoba, no to chvíľku potrvá, keďže vždy sa niečo nájde
Odpovedať
@wivik
Odpovedať
😊 Tak hádam
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?