Projekt studne

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, neviete mi prosím Vás poradiť ako vybaviť projekt studne ? Potrebujem ho k stavebnému povoleniu. Ďakujem za každú radu.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@tyrinko ahoj, vedel by si mi posunúť kontakt na projektanta s ktorým si spolupracoval, ďakujem.
Odpovedať
@crypto_crepto head studio Žilina
Odpovedať
Profilova fotka
@tyrinko vďaka
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Co stoji v dnešnej dobe projekt na vrtanu studnu? Nájde sa tu neaky prijektant?
Odpovedať
@lubobalascak riešil som to nedávno... Projekt stojí pár euro ale to nestačí. Najprv treba podať žiadosť o rozhodnutie o umiestnení stavby, kde potrebujete posudok od hydrogeologa (700€), následne podať žiadosť o stavebné povolenie spolu s projektom (70€). Následne urobiť vrt a zasa vŕtací protokol. Následne kolaudácia a rozbor vody (180€) a potom ešte žiadosť a súhlas s odberom podzemných vôd ktorý je platný 10 rokov. Ja mám pocit že mať studňu so všetkými papiermi nie je ani možné.
Odpovedať
Profilova fotka
@neutrino co znamená par eur za projekt? Ako musí byť studna dokončená k koaldaciu ak ju chcem používať iba na polievanie záhrady? Ale musí sa vôbec koladovat takáto studna?
Odpovedať
@lubobalascak ako každá stavba tak aj táto stavba sa musí kolaudovať. Pár eur u mňa za 6 pare bolo 72€, ale ako hovorím to je len začiatok k tomu miliónu úradov. No a ešte na záver môžu vám to aj zamietnuť... A ak bude studňa hlbšia ako 30m potrebujete aj súhlas banského úradu. Problém na problém. Teba studňu zahrnúť do stavebka na dom a tam je spojené územné a stavebné konanie a prejde to... V tom druhom prípade je to veľa nervov, veľa peňazí a nejasný výsledok...
Odpovedať
@neutrino "Ja mám pocit že mať studňu so všetkými papiermi nie je ani možné."" Máš dobrý pocit 🙂 ..byrokracia nad byrokraciou... 😕
Odpovedať
@neutrino ahoj,a ako je to potom s priznanim studne.. teda keď sa to spraví takto oficiálne. Potom sa za používanie podzemnej vody niekam ešte platí?? Nezdá sa mi,že by to bolo len tak..
Odpovedať
@elizita áno platí sa za povolenie čerpania podzemnej vody každých 10 rokov a keď sa na to zabudne tak je studňa rovnako nelegálna ako toho čo to robil načierno... Horšie ako zle
Odpovedať
@neutrino a koľko sa platí? Podľa čoho to vypočítavajú? To ako raz za 10 rokov je nejaký poplatok?
Odpovedať
@elizita to je povolenka takže nie je to o množstve odobratej vody. Ide o to že je to šialená legislatíva...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@lenkabaumg tu dokumentáciu k studni viete zabezpečiť?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?