Projekt domu názor

Prosím o Váš názor na tento projekt. Svetové strany - vstup juh a záhrada sever. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Mne osobne tam chyba kotolna s dverami von z domu. A vchodova chodba je velmi uzka a dlha... aj vchodove dvere su uzke
Odpovedať
@muska414 úzke vchodové dvere? Veď sú to 90tky. My tiež máme 90tky, už aj reálne namontovane a úzke veru nie sú. Mne by skôr vadila tá jedna detská izba na sever. Skúsila by som ju vymeniť s kúpeľňou a technickou. A izby sa mi zdajú malé. Ak teda správne vidím rozmery.
Odpovedať
@siska1313 no, je to zrejme vec vkusu, ale tiež by som osobne 90 vchodové dvere nechcel. Keď už nie z funkčného hľadiska, tak hlavne z estetického.
Odpovedať
Mne dvere prídu normálna veľkosť...detská izba na sever, vec vkusu..ja som trval na tom, že chcem spálňu na sever, neznášam nahriate izby a spať v nich, takisto som rád, že terasa je na sever, na slnku by som nikdy nesedel, iba v tieni, preto som dal 1 izbu na sever a jednu na juh..niekto spí rád vo vyššej teplote, iný chce chládok. Čo sa týka výmeny technickej - je tam druhé WC, toto WC som chcel vchod hneď zo vstupnej chodby, aby keď sme vonku, nemusíme chodiť po celom dome na to, aby sme šli na WC. A či sú izby veľké alebo malé - jedna má vyše 13m2 (dvojposteľová) a druhá cez 9m2 (jednoposteľová) - myslím, že akurát. Chodba je trošku dlhá, to áno, no žiaľ chceli sme väčšiu obývačku a musela sa automaticky predĺžiť aj chodba.
Odpovedať
Profilova fotka
@siska1313 do projektu sa pise velkost stavebneho otvoru... ma tam 900 cize po osadeni budu mat dvere necelych 800 a to je podla mna uzke...
Odpovedať
@tomik2607 ja tam vidím veľa vecí, či by som dala inak. Obývačka má 25m² a iba jedno okno 1,5x1,5m. Síce na juh, ale si myslím, že aj tak bude v obývačke málo prirodzeného svetla. Vstup do obývačky by som urobila širší (1,6-2m) umiestnila ho oproti vstupu do nočnej časti. Prípadne sa tam dajú posuvné dvere, ak má byť obývačka uzavretá. Kuchyňa má skoro 30m², ale vôbec budúcej majiteľke nezávidím. Nabehá sa až-až. 4,75m dlhá linka je pre pohodlnú prácu v kuchyni už veľa. Drez a sporák sú seriózne ďaleko od seba. Od stola do špajze je síce blízko, ale vlastne ďaleko. Z obývačky ku chladničke je veľmi komplikovaná trasa. Kopec hluchého miesta. Špajza ako jediná má potenciál, ale škoda že nemá okno na sever. WC a technická miestnosť spolu veď môže byť, ale chýba okno a ešte je otázne, či bude veľkostne stačiť. Tých "krabíc" do TM v nových domoch je veru dosť. Kúpeľňa vedľa nemá hlavu a pätu. Medzi vaňou a umývadlami bude čo? Hluchý priestor? Otázne je, či vôbec takto vojde dvojumývadlo. WC v strede ako trón? Ale v princípe by som obe miestnosti vymenila s detskou izbou na severe domu. Z wc a TM bude stále vstup zo zádveria. Detské obe na juh, snáď nebývate pri veľmi rušnej ceste. Čo sa týka spálne osobne neodporúčam takto dávať skriňu v spálni. Je tam mali miesta na prechod. Keď sa jeden oblieka, blokuje druhého. Pri pracovnom stolíku bude málo denného svetla. Celkovo mi chýba akýkoľvek ďalší úložný priestor. Tie zbytočné m² v kuchyni by sa mohli efektívnejšie využiť. Ja by som to dala prerobiť.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?