projekt domu názor

11. apr 202160

Prosím o Váš názor na tento projekt.
Svetové strany - vstup juh a záhrada sever.
Ďakujem

 • Mne osobne tam chyba kotolna s dverami von z domu. A vchodova chodba je velmi uzka a dlha... aj vchodove dvere su uzke

 • @muska414  úzke vchodové dvere? Veď sú to 90tky. My tiež máme 90tky, už aj reálne namontovane a úzke veru nie sú. Mne by skôr vadila tá jedna detská izba na sever. Skúsila by som ju vymeniť s kúpeľňou a technickou. A izby sa mi zdajú malé. Ak teda správne vidím rozmery.

 • @siska1313  no, je to zrejme vec vkusu, ale tiež by som osobne 90 vchodové dvere nechcel. Keď už nie z funkčného hľadiska, tak hlavne z estetického.

 • Sponzor fóra
 • Mne dvere prídu normálna veľkosť...detská izba na sever, vec vkusu..ja som trval na tom, že chcem spálňu na sever, neznášam nahriate izby a spať v nich, takisto som rád, že terasa je na sever, na slnku by som nikdy nesedel, iba v tieni, preto som dal 1 izbu na sever a jednu na juh..niekto spí rád vo vyššej teplote, iný chce chládok.
  Čo sa týka výmeny technickej - je tam druhé WC, toto WC som chcel vchod hneď zo vstupnej chodby, aby keď sme vonku, nemusíme chodiť po celom dome na to, aby sme šli na WC.
  A či sú izby veľké alebo malé - jedna má vyše 13m2 (dvojposteľová) a druhá cez 9m2 (jednoposteľová) - myslím, že akurát.
  Chodba je trošku dlhá, to áno, no žiaľ chceli sme väčšiu obývačku a musela sa automaticky predĺžiť aj chodba.

 • @siska1313  do projektu sa pise velkost stavebneho otvoru... ma tam 900 cize po osadeni budu mat dvere necelych 800 a to je podla mna uzke...

 • @tomik2607  ja tam vidím veľa vecí, či by som dala inak.
  Obývačka má 25m² a iba jedno okno 1,5x1,5m. Síce na juh, ale si myslím, že aj tak bude v obývačke málo prirodzeného svetla. Vstup do obývačky by som urobila širší (1,6-2m) umiestnila ho oproti vstupu do nočnej časti. Prípadne sa tam dajú posuvné dvere, ak má byť obývačka uzavretá.
  Kuchyňa má skoro 30m², ale vôbec budúcej majiteľke nezávidím. Nabehá sa až-až. 4,75m dlhá linka je pre pohodlnú prácu v kuchyni už veľa. Drez a sporák sú seriózne ďaleko od seba. Od stola do špajze je síce blízko, ale vlastne ďaleko. Z obývačky ku chladničke je veľmi komplikovaná trasa. Kopec hluchého miesta. Špajza ako jediná má potenciál, ale škoda že nemá okno na sever.
  WC a technická miestnosť spolu veď môže byť, ale chýba okno a ešte je otázne, či bude veľkostne stačiť. Tých "krabíc" do TM v nových domoch je veru dosť.
  Kúpeľňa vedľa nemá hlavu a pätu. Medzi vaňou a umývadlami bude čo? Hluchý priestor? Otázne je, či vôbec takto vojde dvojumývadlo. WC v strede ako trón?
  Ale v princípe by som obe miestnosti vymenila s detskou izbou na severe domu. Z wc a TM bude stále vstup zo zádveria.
  Detské obe na juh, snáď nebývate pri veľmi rušnej ceste. Čo sa týka spálne osobne neodporúčam takto dávať skriňu v spálni. Je tam mali miesta na prechod. Keď sa jeden oblieka, blokuje druhého. Pri pracovnom stolíku bude málo denného svetla.
  Celkovo mi chýba akýkoľvek ďalší úložný priestor. Tie zbytočné m² v kuchyni by sa mohli efektívnejšie využiť. Ja by som to dala prerobiť.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  atelier of architecture & design
  - projekty rodinných domov a interiérov
  Efektívna architektúra a výstavba energeticky pasívnych a nízkoenergetických domov vrátane PHPP.
  Ak vás oslovili moje vizualizácie a návrhy, neváhajte ma kontaktovať. Spolu pre vás vytvoríme jedinečné miesto zvané DOMOV.
  Články od našich partnerov
  Betónové tvárnice pre stavbu vašich snov
  Elektroinštalácie vo vápennopieskovom murive.
  SYNEGO SLIDE novinka u veľkoformátových dverí
  Archív článkov od partnerov