Projekt domu

Ahojte prikladám foto projektu nášho domu. Viete mi niekto poradiť či je všetko ok, alebo čo by bolo možno treba zmeniť. Ďakujem 🙂
Odpovedať
@betca nevyzerá to zle....čo mi vadí sú miestnosti bez okien. Na prízemí sú 3 (šatník, kúpeľňa a špajza) a na poschodí wc. Pre mňa je miestnosť bez okna "z núdze cnosť" tak do bytovky, nie do domu. Zdá sa, že pozemok je dosť veľký, keď okná sú na všetky strany a tiež že peňazí je dosť, lebo nie je to malý a jednoduchý domček. Neuspokojila by som sa s touto verziou.
Odpovedať
@zltalienka ďakujem za názor, okná sme tam nechceli dávať z estetického hľadiska (ako vyzerá dom z vonku) no asi budeme nad tým uvažovať
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Vela chodby, vzhladom na to na co je urcena. Wc sa nezmesti pod schody, vo wc je sprcha, ci co to je? Aka je sirka vchodovych dveri? Velka izba, maly satnik, bez okna. Potrebujete vanu dole? Potrebujete 2 umyvadla pre dvoch ludi? Kuchyna na opacnom konci- treba mysliet na ohrev teplej vody v nej. Tuto kuchynu sme tu uz riesili? Pri stole bola chladnicka, potom spajza. Teraz je roh spajze pri stole, kolko cm je na prechod? Nehovoriac ze esteticky je to strasne. Spajza je tam silou mocou, ved tam nie je pre nu miesto. Kde budu v nej police? Dvere do nich napalia ked otvoris. A spytam sa teda este raz, do spajze sirokej 90 cm sa zmestia ake siroke police aby si sa tam mohla aj vytocit? Hore v kupelni chyba okno.
Odpovedať
@lenkito10 ďakujem za názor, pod schody sme riešili miestnosť na práčku a sušičku. Áno chceme dole vaňu pretože je to “naša kúpeľňa” zo spálne. A ak je tam priestor pre 2 umývadla prečo nie ? ... kuchyňu som chcela schválne takto aby návšteva nemusela prechádzať cez kuchyňu. Kuchyňa je v štádiu riešenia, tu špajzu sme už zvážili a pôjdu tam skrinky “odkladací priestor”... a hore do kúpeľne okno sme nechceli kvôli “estetike z vonku” ale to asi tiež doriešime. Ďakujem 🙂
Odpovedať
@lenkito10 a neviem ako bolo myslené veľa chodby vzhľadom nato načo je určená, nerozumiem sa do týchto veci možno si to ani neviem tak predstaviť, preto som tu písala. Ďakujem že každú radu a vysvetlenie
Odpovedať
Ahoj, chvalim, zaklad dobry, vychytat par musiek a mate super byvanie. Prikladam podorys na lepsiu orientaciu. Zmenila som: dvere do TM boli podla mojho merania len 60tky, dala som 80, nech prejdete s kotlom😄, hostovska/spalna na prizemi ma kupelnu, takze som vyhodila sprchac v kupelni na chodbe a miesto toho som zvacsila vstupnu chodbu - z kupelne je WC s umyvadlom. Dalej v hostovskej/spalni som posunula priecku medzi satnikom a kupelnou - tym padom mas v satniku aj okno bez toho, aby ubralo miesto, ci vysku skriniam a do kupelne sa ti aj tak vsetko vojde. V dennej casti som uletela 😄 😄 😄, spajzu nedavaj, nebude sa tam poriadne dat vytocit - to je prva vec. Ak si zastanca oddelenej kuchyne tak ignoruj (aj ked, da sa to este polo-oddelit), ale ja by som mozno zvazila aspon tie jednoramenne schody - ty mas totiz trochu zabity priestor tou chodbou pred schodami a tymto sposobom ziskas naviac tento priestor pre obyvacku. Hore by som to preorganizovala - preto som si dovolila tie jednoramenne schody. Tam je problem, ze v najviac vytazenej kupelni (deti) ti podla mna bude chybat okno a WC by tiez malo byt s oknom. Kde planujes pranie? V TM? Este som prihodila dolu okno oproti vchodovym dveram - namiesto toho kumbala. A pripadne by som porozmyslala nad jednymi dverami medzi vstupnou chodbou a chodbou pred schodiskom - bud na urovni pred alebo za WC, co vam viac vyhovuje.
Odpovedať
No citam prispevky dodatocne, takze viac menej uz bolo vsetko povedane 😄
Odpovedať
Inak rychly nastrel - hore ti vyjdu 3 izby, WC samostatne, kupelna samostatne a ak ich umiestnis cca nad vchod, tak mas vyriesenu aj nevolu umiestnovat okna na lavu vonkajsiu stenu. To poschodie ti licuje s garazovou branou alebo so vstupnymi dverami? Nevidim tam zakresleny presah garaze.
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkito10 Prvé čo som urobil zmenu na našom dome je, že som rozšíril chodbu. Široká chodba a dostatočne dimenzované priestory aspoň smerom k obývačke dávajú domu ľahkosť a človek sa necíti, že vstupuje do dákeho panelákového bytu. 2 umývadlá máme ale fakt sme ich za 10 rokov nepoužívali súčasne. Radšej by som tam dal bidet, ktorý plne nenahradí ani WC so sprškou. Ja napr. vaňu potrebujem najmenej raz za 2 týždne inak mi stačí sprcha, žena vo vani bola raz abyju vyskúšala. Je to iba vec individuálna a keď je priestor a peniaze prečo nie aj aj ? Tá špajza je naozaj v kuchyni zle umiestnená. Pokiaľ nie je na sever a s oknom nedáva mi zmysel. Špajzu bez okna v strede domu najmenej plne nahradia hlboké skrine až po strop. Dobre spravili že ju už vypustili.
Odpovedať
Profilova fotka
@betca To rozhodnutie zrušiť špajzu je rozumné. Na tému kúpelňa som reagoval lekito10. Okná v kúpelni sú fajn a ešte lepšie ak sú veľké. Mám veľké okno priamo z vane, a ten výhľad ? Bomba.
Odpovedať
Profilova fotka
@betca Chodba je dobre široká
Odpovedať
Profilova fotka
energeticky veľmi náročný projekt
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@aaabbbcccddd Súhlasím : Základ dobrý. Spálňová časť takto rozhodne lepšia. Jednoramenné schodisko rozšírilo skôr kuchyňu ako obývačku. Osobne by mi chýbal krb v obývačke. Práčku a sušičku plánovali pod schodami a neviem či sa zmestia pod to jednoramenné ? Inak aj keď som mal trochu obavy zo spojenej, aj keď opticky odelenej kuchyne teraz si ju nevieme vynachváliť. Žena nemá pocit, že je sama v kuchyni a v obývačke ak nie je zapnutý digestor aspoň cítiť že sa niečo varí alebo pečie a už "Tečú slinky ". Ten kumbál na konci chodby mi tiež vadil, dokonca by som tam dal dvere na terasu až po zem a v obývačke okno pevné a vetrať cez jedaleň či tieto dvere. Pred boknom by mohol byť výsuvný televízor a kuchyňu oddeliť od OI iba krbom. Televízor na jednej stene vedľa krbu by mi vadil.
Odpovedať
@kosto13 ďakujem za hodnotné doplnenia😀. Verím, že zadavatelke témy pomôžu v rozhodovaní. Pod jednoramenne schody definitívne vojde veža práčka+sušička. Denná časť je veľmi variabilná - ako som písala, dá sa polo-oddelit a takisto mi napadol krb v strede 😄
Odpovedať
@betca Ta izba dole na prizemi je Vasa spalna ci hostovska? Ak hostovska tak tu kupelnu by som urobil tak, aby mala pristup z chodby a zrusil vchod od izby a zrusil tu kupelnu na chodbe vpravo, je bez okna a absolutne mi tam nepasuje. Zrusil ju rozsiril chodbu a spravil tam pekny satnik, alebo po celej dzke vstavanu skrinu a na dal vchod z chodby do technickej. Podla mna neprakticke mat vchod do technickej len z garaze ak tam chcete mat aj pracovnu. Mame podobny projekt, ale garaz nemame spojenu s domom, aj ked to tak architekt navrhol. Oddelujeme ju od domu a este aj zateplujeme stenu medzi garazou a domom, ale toto je o osobnych preferanciach.
Odpovedať
@betca Este som zabudol urcite by som vymenil kuchynu s obyvackou, kuchyna na konci domu je dost neprakticka, tahat rozvody vody cez cely dom a nosit nakupy cez cely dom mi pride neprakticke.
Odpovedať
Profilova fotka
@kosto13 ahoj, nezmienujem sa o sirke chodby ale o jej rozlohe. I ked teraz pozeram 140 je teda dost. Veta, ktora konci otaznikom je opytovacia, nie je to opytovacio zvolacia ani otazka typu na co vam to bude s troma otaznikmi. @betca dve umyvadla dvom ludom, ked ste spolu v kupelni, vyuzijete. Ak chces umyvadla na doske, tak 120 cm nepostaci. Bude v kupelni radiator? Kde je miesto na zavesenie osusiek? Ak si pod kupelnovym oknom predstavujes 40x40 pod stropom, tak to sa snad uz nedava. Panoramicke okno v kupelni na modernej fasade by nemalo zavadzat. Kupelnu bez okna v dome by ani nemal navrhnut. Cely spodok satnik (nie je dost velky) kupelna, vchod, tm, WC prerobit.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 Určite, ale asi im to nevadí. Aj ja som volil takúto daň.
Odpovedať
Profilova fotka
@kosto13 cieľom EC je práve obmedziť takéto nefunkčné výstrelky, dnes možno na to majú, situácia sa môže zmeniť.
Odpovedať
@adamos81 izba dole je naša spálňa a preto je tam aj naša kúpeľňa, preto je wc na chodbe pre návštevu. A všetkým teraz vysvetlím sprchu vo wc pre hostí. Mame malého psíka ktorý keď bude chodiť po vonku tak aby sme s ním nemuseli ísť cez spálňu umyjeme mu labky v sprche 🙂 a tm je dobre že je v garáži aspoň mi nebude špatiť v dome nie ? 😄 práčku so susisckou máme naplánovanú v miestnosti pod schodami 🙂 ďakujem pekne za názor 🙂
Odpovedať
@aaabbbcccddd wau dakujem pekne za takúto “vizualizáciu”. Tie okná budeme určite riešiť v kúpeľni aj v šatníku 🙂 áno som zástanca oddelenej kuchyne od obývačky z vlastných skúsenosti 😄 ... schodisko sme chceli jednoramenne žiaľ projektant sa vyjadril že sa to nedá že by nám to nevyšlo.... a pracka a sušička je riešená v miestnosti pod schôdzami tak aspoň takéto využitie bude mat to schodisko😄 a vchod je zarovno s dverami. Deti zatiaľ nemáme tak preto je horné poschodie riešené zatiaľ na dve izby samozrejme viem že neskôr, časom podľa situácie sa to dá zmeniť aj na tie štyri len zatiaľ sme to neriešili a v prázdnom priestore hore na ľavej strane budeme mat zatiaľ take “domáce Fitko” Ďakujeme za názor 🙂
Odpovedať
@adamos81 a určite chcem mat kuchyňu na konci domu, nechcem aby keď príde návšteva mi chodila cez kuchyňu... takto mi to príde lepšie 🙂
Odpovedať
@kosto13 okno v kúpeľni s výhľadom z vane je parádna vec ale iba v tom prípade že sa nepozeráš na cestu 😅😅😅 😄
Odpovedať
@betca Je to vec osobnych preferencii takze preco nie, videl som uz aj horsie dispozicie 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?