Predlžovací kábel 400V

Zdravím, mám otázku doma sa mi zvýšilo asi 15m kábla CYKY 5x10 ale pevný vodič, moja otázka znie môžem to použiť ako aj predlžovací kábel na 400V alebo je bezpečnejšie si kúpiť 5x10 ale lanko. Ide mi skôr o to či to je bezpečné. Ďakujem.
Odpovedať
1
2
@filip288 Bezpečné to budeš mať, pokiaľ vodiče budú zapojené ako majú byť, ale neviem si predstaviť manipuláciu s káblom ""CYKY 5x10 ale pevný vodič"", 😢 predsa CYKY kábel slúži na pevné uloženie...Ďalej čo chceš napájať s káblom CYKY 5x10mm2... Ďaľší dom ako prípojka??? 🤔
Odpovedať
@filip288 Radsej predat niekomu kto robi pripojku a kup lankovy s mensim rozmerom.Neviem si predstavit manipulaxiu s 5x10 CYKY drotom.
Odpovedať
Ďakujem vám za pomoc, zapojené to bude tak ako má byť, len mne nejde o to či s tým je dobrá manipulácia alebo nie, len či nebude problém keď to bude s tým pevným vodičom. Nejaký skrat alebo niečo keď je pevný vodič
Odpovedať
@filip288 s elektrického hľadiska je to jedno ak bude stále napevno hliník je krehký pri častej manipulácii sa ulomí, každý musí byť pri používaní na vyšší výkon celý odmotaný aby sa nezahrieval
Odpovedať
@duzu pise ze ma cyky takze ma med 😉
Odpovedať
Cyky 5x10 na predlzovak 🙏
Odpovedať
@sousedekovci89 aj to ulomí ak s tým bude často manipulovať,hlavne ked je chladnejšie kábel je tvrdý väčšie oblúky, predlžovačka sa väčšinou používa len na určitý čas a môže ísť i po zemi a následne uskladníš
Odpovedať
@duzu ano len ty si pisal ze hlinik je krehky pri manipulacii 🙂
Odpovedať
@duzu ...hliník sa odsťahoval ,nie je prítomný 😄
Odpovedať
Hm,... niekto, kto CYKY považuje za hliník dáva rady ku elektrike. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odpovedať
@technik007 píšem vám správu
Odpovedať
neviem odkial si, ale keby si chcel vymenit, mam CGSG H07RN-F tusim 5x6 okolo 25m to ma a chcel by som do pristresku napevno spravit podruzny rozvadzac 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@filip288 na 400V ti stačí kábel 5*2,5mm lanko.... Môžeš si spraviť predlžovák aj CYKY 5*16, ale zbytočnosť....
Odpovedať
@megdesign "" na 400V ti stačí kábel 5*2,5mm lanko.""" Vieš čo bude s ním napájať, že radíš predlžovák 5x2,5mm2 lanko??? 🤔
Odpovedať
@technik007 😄 určite doma na dvore 45kW motor.... Je také príslovie: "Keď o tom hovno viem, memotám sa do toho."
Odpovedať
@megdesign To som nevedel,že píšeš o sebe... 🤔
Odpovedať
@technik007 tak určite... Skúsime to inak teda, možno pochopíš... CYSY 5*2,5 má prúdové zaťaženie 22A... 99% domov má hl.istic 25A... Teraz mi prosím logicky vysvetli, na akú onú mu tam bude väčší prierez vodičov...
Odpovedať
@megdesign Ešte raz k Tebe"""Keď o tom hovno viem, memotám sa do toho.""" Tak sa do toho nemotaj, lebo junáčik asi nevieš na čo potrebuje ten predlžovák...Pochopil??? Už sa k tebe nemienim vyjadrovať...
Odpovedať
@technik007 podľa otázky, že "mu doma zostal kábel" asi nejde robiť predlžovák na gáter na 45kW motor. Pochopil? Bude ho používať doma na dvore... A stále si mi to logicky nevysvetlil, takže platí to, čo som písal vyššie, evidentne na teba. Keď budeš mať paragraf 23 ako ja a aspoň ako-také teoretické znalosti z elektro, potom sa ozvi. 😉
Odpovedať
@megdesign Už sa prestaň zavzdušňovať... 😠
Odpovedať
@technik007 a stále žiadne vysvetlenie....
Odpovedať
teraz som bol v mountfielde a nahodou som zahliadol predlzovaci kabel 3 faz 400v ... 11kw ...16a koncovky, 10m kabel, 5x1.5 😄
Odpovedať
@shadowmilan také sú najlepšie. 😄
Odpovedať
Ak budeš pravidelne ohýbať pevný hrubý drôt, tak aj meď sa časom zlomí
Odpovedať
pevny a v takej hrubke toboz, sa nehodi na predlzovacku ... uz len ked to mas davat na pevno je to otravne, nieto este presuvat 🙂
Odpovedať
ooo z rady nakoniec doberanie sa kto dalej doští ako chlapci v materskej a to tu každý každého pozná na podobné témy
Odpovedať
@shadowmilan 10.5kw aj 11 znesie v pohode
Odpovedať
@rudy5 ale hlavne, ze mne elektrikar nanutil na 16A 2.5ku na zastrcky, naco, ked 1.5 je ok ? 🙂
Odpovedať
@shadowmilan lebo tak sa dava na SK. Ako to tu na MS pisali ini v inych temach v nemecku sa uz bezne vali 1,5.
Odpovedať
Pretože to je len 10M predložovak a ten môže byť i lsteny 16A isticom samozrejme k isticu musí byť prívod väčší, inak 1. 5 mm kábel znesie aj 20A a v určitých prípadoch je tak aj isteny záleží kde a ako je uložený.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?