Poznáte projekt na nízkoenergetický bungalov do 150m2?

Profilova fotka
Zdravim Vas, nemate niekto tip (alebo nestaviate) nejaky bungalov ktory nie je moc clenity, idealne obdlznik, vacsinu okien ma sustredenych na jednu stranu (juh) ma nejakych 140-150m2 zastavanej plochy a 4 izby? moze byt aj nieco modernejsieho razu.. ja som doteraz natrafila na dost clenite projekty, pri ktorych sa tazsie dosahuju nizkoenergeticke parametre.. dakujem velmi pekne..
Odpovedať
Profilova fotka
a este som nepovedala - bez garaze.. vdaka!:)
Odpovedať
Ahoj. Skús pozrieť na stránke promiprojekt my od nich staviame Lagunu 22 a už ju spravili aj ako nízkoenergetický domček a majú ich tam viac. Je to obdĺžnik so 4 izbami.
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem.. nie je to zle..:) hladam ale este nieco trochu vacsie.. mozno by sa dalo i toto zvacsit, aspon ta obyvackovo- kuchynova cast.. aj ked ani tie dve 11m spalnicky by nezaskodilo keby boli vacsie.. napises mi pls do IP kolko vas to vyslo a kto vam to staval? diik
Odpovedať
Tiež sme chceli nízkoenergeticý bungalov,ale keď to chceš normálne obývateľné a estetické ťažko sa to dosiahne.Už len že to má sedlovú alebo valbovú strechu nie je ono(a bývať v kocke sa mi veľmi nechce,pripadala by som si ako v garáži),musíš mať ideálny pozemok,myslím orientovaný na svetové strany,izby by mali byť tiež orientované podľa úžitku a vždy tam musíš robiť aj tak kompromisy.Radšej sme zvolili pôžitok a dobre dom zateplíme a dostatočne vyriešime tepelné mosty.
Odpovedať
@yaninca skus pozriet od domnamieru a to Lambda 134, Zeta 133, Zeta 143...
Odpovedať
@yaninca trocha vacsie ako Laguna 22 je napr. Bungalov 333 , ktory je v energetickej triede A ! Je to murovany nizkoenergeticky dom, da sa samozrejme postavit aj ako montovany. Ale je to mensi ako tych spominanych 140-150m2, tak neviem, ci nehladate nieco este vacsie...
Odpovedať
@morencova ... prízemný dom s plochou strechou je z energetického hľadiska horší, ako keď je nad zatepleným stropom ešte povala (to je už jedno, či s valbovou alebo sedlovou strechou)... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
wow ten je velmi fajn, diik..:)
Odpovedať
Profilova fotka
a ano, je mi jasne ze je to horsie.. tak by sme zateplili zaklady resp. podlahu i strop poriadne.. aspon nieco:)
Odpovedať
Profilova fotka
( to bolo na janfasangu, ale aj tvoje tipy zacko su zaujimave.. hmm.. vdaka obom za inspiraciu:) ) morencova, vy ste teda stavali nakoniec poschodovy, predpokladam.. niektory katalogovy projekt? vdaka
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@prvatesarska celkom pekny domcek, mozes dat aj pôdorys domu? Rada by som vedela, kde ho mozno vidiet,,hladame totiz nieco podobne :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Ahoj, my akrát riešime projekt nízkoenergertického domu, vychádzali sme z projektu - bungalov 771 od Eurolines a dávali sme si ho upraviť, aby splňal nízkoenergetické štandardy, hlavne statiku bolo potrebné prerátať, trochu sme ho zväčšili, kôli technickej miestnosti,( kde bude umiestnené TČ), ktorá na pôvodnom projekte nebola. Je to jednoduchý bungalov s veľkými presklennými plochami orientovánými na JZ, sme s ním spokojní. So stavbou plánujeme začať na jar budúceho roku. :-)
Odpovedať
Myslím že nízkoenergetický dom by mal mať čo najjednoduchší tvar,málo výbežkov,myslím že keď má komplikovanýtvar a veľkú plochu nepomôže ani dobré zateplenie.
Odpovedať
@yaninca a čo tak toto?
Odpovedať
ak sa pohrabkáš trošku v starších fotoblogoch,bol tu jeden bungalov s pultovou strechou-naozaj pekný,sk x-) usim ho pohľadať
Odpovedať
pozri projekt SOLID BUNGALOV ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tu je nas, neviem ci bude nizkoenergeticky, ale straty mame vyratane na 5,5 je to moj vlastny navrh projektu, prosim nekopirovat :-)) http://pokec.azet.sk/ninaclaudius/fot...
Odpovedať
Profilova fotka
jaj zabudla som orientaciu na svetove strany, vchod je juh, kupelne sever
Odpovedať
Profilova fotka
@sofiapal Odhadla si ma dobre:) solid sa mi velmi paci, ten je ale pre nas privelky a pridrahy.. tusim ma 170 ci 180 m rozlohu, take velke az nechceme.. stacia 3 spalne.. ale vdaka:)
Odpovedať
Profilova fotka
@ninaclaudius teda, sikovnica.. krasny projekt.. velmi zaujimave, take ine.. dobre rieseny presah strechy.. takze tepelne cerpadlo.. joj, no tou miestnostou navyse sa dobre predrazuje, potvora..
Odpovedať
Profilova fotka
@palo1965 nie zle.. obzvlast ocenujem hlinikove zaluzie a gabiony:) inak fajn projekt, len ja som zatazena na veelke obyvackyy.. a idealne aj posuvne terasove dvere..
Odpovedať
ty si nejaký projektant?
Odpovedať
Profilova fotka
:) haha,.. nee len by som chcela byt uzivatel takehoto niecoho..
Odpovedať
Profilova fotka
palo1965: ak sa pytas mna? nie nie som, nedostudovala som stavarinu, ale teraz ma to viac bavi ako v skole, sedela som nad projektom rok, tak dufam, ze to bude stat za tu namahu :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?