Pomôžte z doladením projektu ( podorysu ) prosím

Dobrý den, dnes sme dostali spracovanie projektu od našej projektantky. Zadná časť sa domu kde su izby , šatník , kupelna a technicka su pre nas OK. Riešíme momentálne prednú časť domu ( od ulice ) , vedeli by ste navrhnúť nejaku lepšiu variantu pre rozloženie kuchyne , jedalne , vstupu , obyvačky , WC by sme chceli pri vstupe. To WC tak daleko od vstupu sa nám nepáči. Pozerame aj na vizual domu od ulice preto su tam symetrické okná. V podstate by ani nemuseli byť len aby to vyzeralo trošku normánlne z pohľadu od ulice na dom. Máte prosím nejaké lepšie návrhy alebo nápady? Nevieme , ktorý variant si vybrať. Šírka domu maximalne 11,5m. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Vstup od cesty ste chceli? Ako je dom osadeny na pozemku?
Odpovedať
@matus27 je to takmer nas podorys 🙂 a este aj 11,5 mame sirku. Skus prehodit vstup s kuchynou a dat vstup uplne do prava. Tak sa ti aj lepsie zjednoti chodba, kuchyna s obyvackou budu pokope
Odpovedať
@wivik nechceme vstup na pravo pretoze parkovanie aut bude na lavej strane a pride mi to trosku od veci :/
Odpovedať
@matus27 keby si videl osadenie domu na pozemku zistis ze vlavo ked chces len dve parkovacie miesta kolko miesta to zaberie. My mame z kazdej strany od plota cca 2 m zelene, potom kde ty mas obyvacku tak my pred nou mame 3 parkovacie miesta, potom cca meter opat kusok zelene a tak chodnik. Najlepsie je si to nakreslit ako to vychadza. Ale samozrejme vy musite byt s tym stotozneni. Nam sa praveze paci ze mame parkovaciu plochu oddelenu od chodnika a nie je to zliate.
Odpovedať
@wivik chapem , len bohuzial ja musim mat podla regulacie z lavej strany domu 5,5m cize budeme parkovat na lavej strane kde planujem do buducna na urovni domu vystavit garaz. cize vchod je pre nas prijatelny len v strede..
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. A co uprednostnujes? Mat rozdelenu dennu cast vchodom ale vchod blizko aut, ci mat spolocnu dennu cast? Vchod by bol posunuty o 3-4m Auta budu kde parkovat? Pod oknom ci vedla steny kde nie je okno? A preco na tej stene nie je okno? Ako to vyzera na tom pozemku?
Odpovedať
@lenkito10 auta budu parkovat pred oknom.. asi rozdelenu dennu časť , nepači sa nam to ked to je v kope..
Odpovedať
Špajza pri krbe, krb z vizuálneho hľadiska zastrceny, chrbát jediaceho človeka pri krbe, na jedálenský nábytok sála teplo z krbu. Izby oddeliť zvukovo od zvyšku domu aj od technickej. Pozor na tienenie okien od Z.
Odpovedať
Profilova fotka
mne by sa pozdávalo, ak by sa prehodil vstup s kuchyňou, nebolo by to potom tak rozhádzane a kuchyňa by bola pekne s obývačkou pokope
Odpovedať
Profilova fotka
Ja by som pred vstup do domu dala prístrešok a predsieň dala úplne na úroveň domu, tým by vám mohlo vzniknúť viac miesta na jedálenský stôl. Krb ale určite niekde inde, takto pri stole bude človeku pri ňom príliš teplo a atmosféra pohody, ktorú môže vytvoriť v obývačke zanikne. Samostatné wc je myslím, že fajn tam kde je. Ak ho chcete pri vchode, tak len zúžiť a predĺžiť kuchyňu a úzke wc vsunúť vedľa predsiene. To ale zas jeho okienko budete mať hneď vedľa vchodových dverí, čo mne osobne až tak veľmi zas nepasuje. Mali sme pôvodne podobný návrh na Lkovy dom, len teda kuchyňa bola dokopy s obývačkou a wc bolo tiež takto vedľa spálne 🙂 Nakoniec sme skončili pri obdĺžniku (skoro stvorci), keďže jeho výstavba mala byť lacnejšia.
Odpovedať
Krb by som určite umiestnila do obývačky, nie do medzipriestoru kde začína chodba. Špajzu by som tiež zväčšila. Podľa mňa je Kuchynská linka v tvare U obrovská, a v strede je nevyužitý priestor, je to dosť nepraktické. Tiež jedálenský stôl si neviem predstaviť takto ďaleko od kuchynskej linky. Bol by asi aj trochu zatienený. Rozmýšľala by som asi tak, že pri vstupe do domu, by som nechcela mať hneď jedálenský stôl. Kuchynskú linku by som dala možno lineárnu-oproti sebe, s tým, že okno by sa prispôsobilo linke, alebo radšej ostrovček so sedením, a tým pádom nepotrebujete mať ešte zbytočne malý stolík pri špajzi.. Alebo by som zúžila to U-čko, vsunula tam WC, dala väčšiu špajzu tam kde je teraz WC, a na to miesto, kde je teraz špajza dala jedálenský stôl + okno nad neho. pomyselne oddelila kuchyňa s obývačkou..no celkovo mi ten priestor obývačka + kuchyňa + ten priestor pri vchode príde strašne veľký, ja by som to asi zmenšila 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Jedálenský stôl a krb by som zmenila
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?