Podkrovie, jednoducha stavba, stavebne povolenie

Zdravim Strechaci, Uvazujem stavat podkrovny dom. Na SU mi povedali, ze ak to ma byt jednoducha stavba, moze byt svetla vyska skosenej casti stropu pri mure max 1/2 svetlej vysky prizemia. Cize ak mam prizemie 2,6 m, tak podkrovie strop v najnizsej casti max 1.3 m. Mne sa to vsak zda prinizko. Ak by som chcel vyssie napr. 1,55 m, uz by to bola stavba, a mala by ju realizovat stav. firma. Ja chcem stavat viacmenej svojpomocne. Viete mi, prosim poradit, ako to mam poriesit? Aby to bola jednoducha stavba, a bolo to podkrovie vyssie? Myslite, ze by bolo priechodne, ak by bol projekt normalne na jednoduchu stavbu, a potom by som svojvolne (dvihol o cca 25 cm) zmenil podkrovie? Mohol by byt z toho problem? Vdaka za vsetky odpovede.
Odpovedať
@sucky1 my máme obytné podkrovia a výška 1,35 m, sklon strechy asi 50 st.
Odpovedať
Profilova fotka
Aj stavbu mozes realizovat svojpomocne naco hned odrbavat ;-)
Odpovedať
@sucky1 Kedze sme na SK tak obist sa to urcite da aj nelegalne ale to ti tu verejne nik nepovie:D Legalne napr. vyssim sklonom strechy, tvarom strechy , pripadne cele podkrovie spravit ako manzardovu strechu. I ked ten jeden rad tehly navyse si v tej vyske myslim aj tak nikto nevsimne, ale zalezi ako akcny bude uradnik pri kolaudacii ci si to nepojde pomerat. Taktiez vplyv to moze mat na statiku, ked trebars nosne stlpy krovu budu nadimenzovane na urcite hodnoty/vysky a ty tu vysku zmenis tak sa mozu zmenit aj sily posobiace na stlp a bude musiet byt hrubsi nez ho budes mat v projekte navrhnuty.
Odpovedať
@wolodymyr ako to myslis? Mne pani na SU povedala, ze jednoduchu stavbu mozem realizovat svojpomocne a potrebujem stavebny dozor. Stavbu mam realizovat dodavatelsky (fyzicka alebo pravnicka osoba s opravnenim) a stavbyveduci.)
Odpovedať
Profilova fotka
@sucky1 postavil som plnohodnotne poschodie so strechou svojpomocne ta tvoja pani sa myli. Neviem aky je rozdiel medzi jednoduchou stavbou a stavbou kedze potrebujes pri oboch projekt siete dozor atd rovnake. Ja som musel mat aj napriek tomu ze som staval na uz postavene vyjadrenia pozemnych siet :-( nepochpitelne.
Odpovedať
Profilova fotka
som už len zvedavý, koľko fyzických osôb má oprávnenie na vedenie stavby. Ani veľké firmy nemajú zodpovedných stavbyvedúcich,alebo len na papieri.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?