Pivnica - umiestnili by ste ju pod tento dom?

Poprosím o radu. Dať pivnicu pod dom? Dvíhame ho na úroveň cesty. Názory sa rôznia aj u profesistov. Ďakujem
Odpovedať
Pivnjca je skvela vec, ale ak tak sa snazte podpivnicit cely dom. Otazka je hlavne o financiach, lebo Vam to predrazi stavbu o par desiatok tisic eur. Robi sa prakticky dalsie poschodie, ale navyse je v zemi, cize dokonala hydroizolacia, zateplenie xpskom, vykopove prace atd atd.. Ziskate velke ulozne priestory, pripadne velku technicku miestnost, posilnovnu, hernu..
Odpovedať
Ja som za pivnicu len v pripade, ze sa dom stava do svahu a musi sa na jednej strane tahat hore... Tak v tom priestore urobit pivnicu... My sme to tak neriesili... Pivnicu chceme ba ovocie a zeleninu popripade vino a preto si davame zakopat betonovu prefabrikovanu pivnicu
Odpovedať
Ja som za pivnicu. My sme stavali prakticky na rovine a pivnica by nas stala vela. Mame pochodznu povalu po celej dlzke domu ake nikomu sa tam s vecami nechce liezt. Takze radsej pivnicu.. 🤔
Odpovedať
Profilova fotka
@blska5 prehodnotil by som celé zakladanie, je predražené, , pri takom zakladaní je pivnica lepšie riešenie
Odpovedať
Ak mas peniaze na to tak je to super vec. My sme sa nahodou dostali k domu s pivnicou. Je to neskutocny komfort, co sa tyka odkladacich moznosti, cvicenia, ucenia, prania, majstrovania ...
Odpovedať
@blska5 tak ako napisali, predrazi sa ti tym stavba, no ak na to mate, tak chodte do toho. Pivnica je fajn vec.
Odpovedať
@blska5 urcite daj pivnicu, aj ked len polovicu domu, co neskor budes lutovat ze si nedala celu 🙂. Ano, o nieco sa to predrazi, na druhej strane usetris na navažke zakladov, kamenivo je tiez drahé. Nebudes musiet dostavovat ziadne budy na naradie co by stalo tiez peniaze. Technicku miestnost komplet presun do pivnice a mas dalsi priestor na ine vyuzitie. Uz pocas stavania vyuzijes pivnicu na odkladanie materialu a naradia. Vlastna skusenost
Odpovedať
@blska5 ja osobne by som dal pivnicu len pod časť teda tam kde je najväčšie prevýšenie, predraží sa vam to rozhodne ale aj keby ju nedáte tak pri takomto svahu sú základy celkom draha záležitosť, nie nad rovinu. Viem to celkom dobre porovnať pretože mna vyšli základy 120m2 9,5tis a kamarát čo stavia vo svahu prevýšenie tam mal cca 1,5m tak jeho cena bola 18tis. Pri rovnakej ploche
Odpovedať
@adiso ahoj, za tych 18tis to ma celopodpivnicene? Cenu zakladov beries uz aj s vyliatou podlahou pivnice a vrchnou dekou?
Odpovedať
@spee16dee tá cena 18tis nebola vôbec s pivnicou to mal len zložité základy vo svahu preto sa mu to tak predražilo...mal tam veľa terénnych uprav, veľa radov DT ciek a veľa kubíkov betónu takže preto tá cena Keby tam mal ešte robiť pivnicu tak sa asi nedoplatí :-D
Odpovedať
@adiso aha, tak ja uz tu tym cenam vôbec nerozumiem. Ja mam presne 120m2 vo svahu. V predu 6radov dt vzadu 10. Podpivnicenych 40m2 a vyslo ma to do 12tis. aj s dekami. Ale komplet svojpomoc.
Odpovedať
@spee16dee Preto sa tak tazko odpoveda ked dakto pride s otazkou co ho bude stat nejaka cast domu.. ja som mal za 10k len vykopy 😕
Odpovedať
Článok sa načítava...
@andreus @spee16dee Presne tak, je to veľmi individuálne, na to sa nedá odpovedať ani sa podľa toho v žiadnom prípade riadiť, je tu strašne veľa faktorov, ktoré udávajú cenu. Rozdiel je keď niekto stavia na západe a niekto na východe. Niekto berie ceny bez DPH pretože niektoré firmy ako betonarky a Stavebniny to kľudne davaju bez dokladu všetok možný materiál a druhý zase berie všetko s papierom. Jeden si robí sám druhému robí firma a tretiemu zdierači. Takže keď sa tu niekto pýta na cenu niečoho koľko vyjde tak sa len pousmejem..
Odpovedať
Ďakujem za nazory, aby som vás "šokovala" základy bez pivnice nás vychádzajú cca 40tis.eur vypočítané rozpočtárom... 😞 Počet DT nad urovňou zeme 8 DT.Dvíhame na úroveň cesty. Najviac by nás vyšiel zasyp....Robila nám to firma na komplet.
Odpovedať
@blska5 nepochopil som tu poslednu vetu. Čiže uz to mas hotove?
Odpovedať
@blska5 popri práci a po sobotach, za 40tis som postavil komplet celu hrubu stavbu aj s oknami, strechou, o ploche 150m2 + vysunutá terasa 32m2 + pivnica 70m2 vrátane izolácii, výkopu, základov, betónu, rozvodov odpadu a rozvodov vody.
Odpovedať
@spee16dee nie, pardon zle napisane.Tým so chcela povedať , že by nám to robila firma
Odpovedať
Profilova fotka
@blska5 tak takuto ponuku vam urobili hej? Tak ta predstava pivnice je jednoznacne fajn, to ja by som sa tesila ako taka blska, keby som mala pivnicu a v nej mohla mat uskladnene zemiaky, kompoty a tak 🙂
Odpovedať
@jullike na zemiaky by tam bolo teplo
Odpovedať
@blska5 dobre. 8radov dt je uz ozaj dost velka vyska a pride my nezmyselne toto vsetko zasypavat. zober si sumu toho zasypania z rozpoctu a zvaz ci ju radsej neinvestovat do pivnice. Mozno ti tá suma pokryje polovicu pivnice. Mimochodom 40tis je ozaj brutal.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?