Nestavia niekto dom Harmónia od ARD projekt?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
nestavia niekto dom Harmónia od ARD projekt. boli by sme radi keby sme tu niekoho nasli, na nejaké diskusie, prípadne fotky tohoto domu.
Odpovedať
1
7
8
Ahojte vo spolok... je to síce starsia téma, ale oslovujem Vás, ktorí máte postavený domček Harmonia. Ste s domčekom spokojní? Menili by ste niečo? Potešilo by ma, keby niekto príp.nejaké albumy. Ďakujem.
Odpovedať
@nois dobry den, prosim vas robili ste aj to podkrovie? oplati sa to? da sa to plnohodnotne pri sklone 25°vyuzit?? Dakujem
Odpovedať
@misulinko dobry den, daju sa tie podkrovne izby plnohodnotne vyuzivat, prosim? Pozivate ich, alebo su iba ako hostovske?? S odstupom casu by ste nieco pozmenili na domceku? Strechu ste nechali na 25°? dakujem
Odpovedať
@sindycat co presne myslite pod pojmom plnohodnotne vyuzit? My tam mame pracovnu a hostovsku a uplne to vyhovuje a splna ucel.
Odpovedať
@sindycat mame tam trosku zmeneny podorys ked je kupelna premiestnena ale pre predstavu pridavam foto
Odpovedať
@marekba Ďakujem za fotky. No, či sa tam reálne človek zmestí 😄 všetci naokolo ma odrádzajú, že pri streche so sklonom 25° to bude podkrovie pre trpaslíkov 🙂) neoľutovali ste, že ste do toho investovali??
Odpovedať
@marekba a ešte otázka, strešné okná ste dávali podľa projektu? Stačia na presvetlenie??
Odpovedať
@sindycat okna su podla projektu a svetla je tam dostatocne. Ja mam 190cm. Do priestoru 30-40 cm od steny sa musim zohnut ale realne ked je pri stene nabytok tak do tych priestorov ani nemate preco ist. Vyska stropu je asi 240cm cize ruky nevystriem az hore. Pre predstavu pridavam foto po zariadeni.
Odpovedať
@marekba jeej super, dakujem velmi krasne za fotky. Presne toto som potrebovala... a teda nenavysovali ste to radmi navyše, že? Išli ste podľa projektu...
Odpovedať
@sindycat davali sme jeden rad tehal navyse ale na prizemi, kedze podla projektu je tusim v niektorych miestnostiach sadrokartonovy strop znizeny o 25 cm (kupelne tusim), a dava to vysku 230 alebo 240, cize momemtalne je situacia 11 radov tehal po 25cm + veniec 25 cm, pricom podlaha je 22cm od dosky a strop je na urovni spodnej hrany venca v rovnakej vyske vsade.
Odpovedať
Profilova fotka
@yaninca
Odpovedať
Profilova fotka
@marekba vedel by ste sem prilozit foto upraveneho podorysu? Alebo ktokolvek kto upravoval tento dom. Dakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
bývame v harmónii 3/4 roka. Podkrovie sme nerealizovali,zostal tam iba úložný priestor (povala). Pôdorys sme zmenili, namiesto schodiska je technická miestnosť s wc a práčkou. A zo špajzy, pôvodnej tech.miestnosti a práčovne sme spravili 5tu izbu, ktorá je síce menšia, ale slúži ako pracovňa. Ešte sme málinko posunuli priečku garáže. Inak je dom priestranný a nemenili by sme nič.
Odpovedať
Náš zmenený pôdorys
Odpovedať
Profilova fotka
@lenikub dakujeeeem, vidim, ze ste dali stenu medzi kuchynou a obyvackou.
Odpovedať
otvor medzi obyvackou a kuchynou je dostatocne velky, aby opticky prepajal obe miestnosti a za stenou vznikol velky priestor na jedálenský stôl. V obývacke vacsi priestor na umiestnenie obyvackovej steny a TV. Nám sa to takto viac pacilo, ale kazdy preferuje ine....Detske izby mame do ulice vedla seba. A spálnu do dvora pri terase (apson deti nerusi nas vecerny pobyt vonku). V spalni sme tiez posunuli priecku, aby nam tam vznikol priestor na vstavanu skrinu.
Odpovedať
Toto je nas podorys, navyse oproti zmenam ktore tu vidite su dalsie zmeny: otvor z kuchyne do obyvacky pri oknach je zamurovany ako pisala pani vyssie, ostavajuci otvor je posunuty cca o 20cm smerom k oknam aby sa zmestila chladnicka za ten vysek a vchod do garaze je realizovany cez tu minichodbicku pri 106 a 107 tj su tam 4 dvere a taktiez sme nerobili priecku medzi 102 a 103 a ten ostrovcek v kuchyni so sporakom a stolom nieje, stol je pri stene.
Odpovedať
Profilova fotka
@marekba veľmi pekné. Vidím, že ste zrušili tú priečku v kuchyni a nechali jedny väčšie dvere, tak isto ste zväčšili spálňu. Takto to uvažujem urobiť aj ja. Ešte rozmýšľam nad schodiskom. Chcela by som také lomené 5 chodov podesta, 5 schodov podesta a 5 schodov podesta. Ako stále riešim tento dom, našla som, že ARD projekt má ďalšiu modifikáciu tohto domu, volá sa DEKOR a natoľko sa prerába, že má v názve rôzne čísla. Dokonca som namiesto stanovej strechy videla rovnú, resp. sedlovú. Ďakujem každému kto mi čosi odpísal, poradil...
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
@slimouk zdravím...chela by som som Vás poprosiť či by ste mi poslali fotky z Harmonie....veľmi sa nám páči a tiež ho chceme stavať, len potrebujem urobiť menšie úpravy...potrebujeme ho o meter asi zúžiť a dať preč nejaké tie okná 🙂 moja email adresa : majkabrandtova@gmail.com
Odpovedať
Profilova fotka
@patr1k10 veľmi krásne.... to je Harmónia? máte aj viac foto? tiež uvažujeme o tomto domčeku. Menili ste niečo, alebo to je všetko zachované podľa projektu? Poslali by ste mi viac foto pre inšpiráciu? ďakujem majkabrandtova@gmail.com
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
7
8
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?