Názor na návrh projektu a jeho funkčnosť

Zdravim. Chcela by som poprosit o pomoc s nasim projektom. Zvolili sme vlastnu alternativu , lebo sa nam nepodarilo najst projekt vhodny na pozemok s kotolnou (planujeme peletovy kotol). Kotolna je v projekte oznacena ako "other". Vchodove dvere su orientovane na zapad. Detska bude vedla spalne - zo spalne planujeme balkonove dvere na terasu. Vpredu je planovana pracovna/hostovska. Prosim napiste Vas nazor na funkcnost ci praktickost navrhu, ci projekt celkovo. 🙃🙂 Vopred dakujem krasne a prajem pekny den. Adriana
Odpovedať
Profilova fotka
Kotolnu by bolo vhodne umiestnit tak aby nemala spolocnu stenu s izbami 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@adrianacv Vypadá to fajn, trocha mi tam chýba zádverie, cez zimu otvoríš dvere a hneď ti ofúkne nohy v obývačke, ale asi sa tam zádverie nezmestí - Zvážil by som vymeniť "vestibul" s toaletou. Inak je to tak ako to má byť, spacia časť oddelená od obývacej a kuchyne. Pracovňu - aj keď to nie je pevne dané, by som vymenil s detskou izbou - keď budete testovať matrace - nemusíte byť potichu ako voš pod chrastou, a na druhej strane ak bude chcieť vaša ratolesť trocha muziky neskôr večer (alebo cez deň) tak vás to nebude rušiť keď si budete chcieť trocha zdriemnuť. Zo spálne si dajte dve veľké tabule - okná fixné (alebo francúzske - neviem či chcete tadiaľ chodiť von ale balkónové dvere mi prídu v spálni strašne odveci. Podľa mňa priechod na terasu nebudete používať. Ráno vstaneš, ideš ciknúť, hodíš kafíčko a teraska. Fixné tabule dve ak chcete mať výhľad. Balkonove dvere budú aj divne vypadať z vonka. Zakončím - proti gustu žiaden dišputát 😄
Odpovedať
Pekný projekt. Ideálne je mať kotolňu resp. TM v strede medzi kúpeľňami a kuchyňou takto sa asi nevyhnete cirkulačnému čerpadlu. Troška by som sa pohral s oknami vzhľadom na svetové strany pridať na južnej strane a ubrať východné a západné. Možno ešte zádveria v spiacich izbách je fajn mať tam priestor na skriňu či vstavanú alebo klasickú. Vchod do domu by som nezapúšťal ale realizoval zarovno takto to bude mierne komplikovanejšie čiže aj drahšie. To je len môj pohľad nie kritika 🙂
Odpovedať
@adrianacv Ja len dve veci, čo som dorábal, lebo život si to vyžiadal.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Tiez by som izbu vedla detskej nechcela. S velkorysym priestorom myslite na navstevu - izba s kupelnou a obrovska obyvacka. Tak casto su u vas? Resp tak casto sa rodinne dianie deje na gauci? Posobi to tak. Lebo v kuchyni je 50 cm ulicka na prechod, co veru nestaci, stol je nalepeny o stenu a medzi ostrovom zalostny prechod. Preco nie je stol pri okne - dennom svetle... Nebudete tam jedavat, pisat ulohy... Mohol by sa ostrov spojit so stolom a teda vyssie stolicky. Posun si ten ostrov o 50 cm a uvidis ze bude "trcat" z kuchyne. V kupelni sa tiez zda malo priestoru na prechod. Ked takto planujete, nahodte si aj nabytok v zodpovedajucich rozmeroch.
Odpovedať
Profilova fotka
Pokúsil som sa načrtnúť ako by to mohlo byť lepšie Zo spalne velke okno, zmenseny hajzlik pri vchode, zmeneny vchod vymeneny za hajzlik. Chyba ti tam spajza kam budes odkladat všetko potrebné. Ten zachod je proste mega zbytocny taky velky priestor, aj tak tam budete chodit len cikat a kakať a sprchovat sa budete v kupelni.
Odpovedať
@ernesttyukos Dakujem pekne. Tiez som to tak do buducnosti myslela, podla toho su posunute dvere na terase. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Oddelit obyvacku, teda na chodbu k izbam by som dal dvere nejake. Nech je to oddelene, nech nie je problem aj ked bude navsteva. Tiez technicka miestnost by bolo najlepsie keby je niekde medzi kupelnou a satnikom alebo pracovnou, aby nesusedila s izbami, s pracovnou
Odpovedať
Profilova fotka
@bohuslavs s tou technickou to vobec nemusi byť ak nebude kotol umiestnený na susediacej stene so spalnou ... a hlavne bude musieť byť technická miestnosť odvetraná, takže dávať ju na stred domu a potom ťahať komín (ak nebude klasický), je zbytočné a investícia naviac.
Odpovedať
@dominik_galaba Dakujem pekne za postrehy. 😄 Ratolest este nemame, tak preto detska zatial vedla spalne. Ked povyrastie, vymenime detsku za pracovnu. Suhlasim, ze do spalne budu lepsie fran. dvere, uz som to aj zmenila. 🙂 My v lete travime vela casu vonku, tek ked pribudne novy clen, aby som nemusela obiehat cely dom. Uvidime co na tentomoj pokus povie projektantka. 🙃
Odpovedať
@lenkito10 Dakujem za nazor. Veru sme velka rodina, stretavame sa casto a do malej obyvacky ich nevpracem. 🙂 hostovska sa hodi pre rodinu zo zahranicia a povodne tam mala byt len toaleta, ale doplnili sme sprchu ked je priestor. Je to moj prvy "projekt", tak este ma chyby ale praca je teraz na projektantke, aby spravila skutocny projekt. 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@adrianacv projektantka nech drzi pec a robi co ma. Je to tvoj dom a zit v nom budes ty. Nie ona. ☝🏻
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dominik_galaba Dakujem. Hej spajza. Snazila som sa ju niekde dat ale stale mi to nevychadzalo. Ale dala som tomu este sancu. Len to bude asi narocnejsie a asi drahsie. 🙄 predstavovala by som si tam chladnicku a trubu s mikrovlnkou a vedla linky nepriznane dvere. Z druhej strany by vznikol priestor na botnik, ci? 🙂
Odpovedať
@dominik_galaba Jasne. Ona je v pohode, len sa bojim, ci sa bude dat realizovat to,som dala do projektu ako amater. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@adrianacv chladnicku mozes dat aj do spajze. Ten zachod je zbytocne velky ver mi netreba taky.
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_galaba Toto sa mi paci. Ma to zmysel, je to pekne, pekne rozmiestnene, super 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Aj mna sa to paci, doladit do detailov a bude fajn. Prejdite sa v nom virtualne, robte veci, co robite pocas dna. Kuchynu si naplanuj poriadne, aby si potom nelutovala. A co sa tyka dveri na terasu zo spalni, su nanic. Aspon u nas. Nebudes ich vyuzivat. Radsej si tu stenu nechaj cistu, bez dveri. Bude to dobre aj pre terasu aj pre spalnu. Mame tiez takto orientovany dom. Spalna a detska je na vychod, je to super. Tiez okno pri jedalenskom stole. Mne vadi v lete jedine to, ze mam kuchynu na zapad a tiez spajzu, je tam dost teplo. Ale niekde sa muselo ustupit, aby inde bolo dobre :-D
Odpovedať
Jej dakujem. 🙂 Moc sa tesim. Tie dvere este rozhodneme, ale napadaju ta nejake detaily co neladia? Ja uz sa v tom niekedy stracam. 🙂 moc ocenujem kazdy postreh, kazdu drobnost. 🙂 Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@adrianacv nepochopila si ma. Nepisem ze sa hostovska nehodi, len to vyzera ze hostom rezervujete aj zvlast kupelnu. A len kvoli nim tolko miesta v obyvacke, zatial co v kuchyni a jedalni je to na tlacenie. Neviem kolko casu stravite s rodinou pri obede pri stole, ked tam bude neutulne, samozrejme ze sa spakuju na gauc. Nedavaj mur k tomu stolu, daj tam velky hs portal, tam treba svetlo. Ale znovu, na ten stol tam je malo miesta Ked teda travite cas vonku, nie je lahsie vymenit kuchynu + jedalen s obyvackou? Sice zalezi na tieneni zo zapadu, zapadne slnko v kuchyni moze byt neprijemne. Ked zostanu dvere zo spalne na terasu, budete mat skratku z terasy na wc... Druha kupelna sa zide ked je na to priestor, no volila by som ju sukromnu. Spajzu potrebujes? Tych par konzerv a piv sa mozno zmesti do kotolne alebo pracovne.
Odpovedať
@adrianacv ja mam skor take kozmeticke upravy. Do laundry room by som presunula dvere na druhu stenu. Vstup mi tak pride krajsi ze napr na stenu das nejake obrazky a nespatia ju dvere. Aj ked ja by som asi laundry zuzila o cca 70 cm a vytvorila niku pre vstavanu skrinu. Vstup do spalne by som urobila cez satnik. Rano sa potom nemusite budit ked rozne vstavate. Pre lepsiu predstavu si vsetky miestnosti zariad detailne. Ulahci ti to rozhodovanie napr kde dat el. zasuvky. Napr aj pre vianocny stromcek aby predlzovacky nemuseli byt cez pol izby. Este jedna rada. Projektantka ti bude pravdepodobne robit najpr studiu s rozmiestnenim nabytku. Kazdu zmenu si prekresli do svojho programu s vlastnym nabytkom (s rozmermi ktore naozaj chces) lebo v tych ich programoch maju vacsinou zmenseniny nabytkov :-) co dost skresluje.
Odpovedať
No druhu kupelku si skor rezervoval priatel. 😂Umiestnenie vedla hostovskej/pracovne vyplynulo z rozlozenia, nechceme vchod oproti chodbe k izbam. Tie dvere zo spalne ma lakaju... Snazim sa ten nabytok rozlozit, bola som v domoch co to mali podobne a bolo tam utulne. Najviac casu standardne travime v obyvacke, v projekte je dokonca o dost vacsi stol ako aktualne mame. Sama som zvedava ako to bude uz v realnom projekte vychadzat. Zatial sa riadim len skusenostami a odporucianiami z clankov. Ale dakujem. Ako som uz pisala, kazdy prispevok je pre mna prinosom a som zan rada. Vazim si to a dakujem. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Pred nedavnom sa tu riesila 8 metrova kuchyno obyvacka a nakoniec kuchyna zostala len do L, kvoli priestoru. @kamilka22381 ty si tam tiez tusim prispela.
Odpovedať
Profilova fotka
https://old.modrastrecha.sk/forum/kuc...
Odpovedať
@lenkito10 Dakujem, presne toto som potrebovala. Velmi pekne. Parada. 🙂
Odpovedať
Poradite mi prosim v akom programe ste robili tie podorysy domu? Chcela by som si to vyskusat. Dakujem
Odpovedať
@ifka88 http://www.modrastrecha.sk/forum/kuch...
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkito10 ano, prispela. Je pravda, ze tento projekt som podrobne neskumala, rozmery a tak (blbo to vidno). Len som narychlo pozrela a pozdava sa mi. Moju kuchynu som chcela s polostrovom, ako je na poslednom obrazku. Nakoniec je to bez a som rada. Je pravda, ze ja mam 10 m obyvko kuchynu. Toto je len nieco cez 8m. Je to len tak tak. A @wivik ma dobre pripomienky.
Odpovedať
@adrianacv Ahoj, môžem sa spýtať v akom programe je to robené? ďakujem
Odpovedať
Zadverie je lepsie, ked ms dvere. Bundy potom nenapachnu od varenia
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?