Je problém zmeniť podlahové kúrenie na klasické?

Profilova fotka
Máte niekto skúsenosti s tým, že v projekte máte dané podlahové kúrenie, ale Vy si chcete dať zaviesť klasické (radiátory)? Projektant mi povedal, že tá zmena nie je problém, lebo všetky potrebné parametre sú tam dané a je to vlastne zmena zo zložitejšiej na ľahšiu variantu...a kúrenári by s tým nemali mať problém... Naozaj to bude také bezproblémové?
Odpovedať
Profilova fotka
Myslím že jediný problém :-D bude ustrážiť výšku skladby podlahy. Pri podlahovom sa necháva viac cm./polyst, káble, poter,../. Aby neboli problémy s výškou dverí, prípadne okien. Čo Ťa vedie k takému neštandardnému riešeniu? Väčšina stavebníkov čo poznám má problém opačný.
Odpovedať
Profilova fotka
my sme nad podlahovým vôbec nerozmýšľali a počula som, že to podlahová má aj nevýhody a je drahšie :-|
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj wewe my mame podlahovku a sme max spokojni. o nevyhodach teda neviem. mozno jedna, ze sa to zevraj dlhsie rozbieha pri zaciatku sezony, tak ale ved nemaz zo dna na den 0 stupnov a rozdiely sa daju vykrit kurenim v krbe. ja by som urcite nemenila, mas v dome stale konstantnu teplotu, realizacia je sice drahsia ale uz samotne kurenie je urcite ekonomickejsie. v izbach nezavadzaju radiatory, takze ta to neobmedzuje pri zariadovani.prijemna teplota podlahy,.....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?