Menu Forum

Je od 01.01.2016 v novo stavanom dbungalowe povinná rekuperácia ?

24. apr 2016  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
lubossss
1
Registroval sa 22. apríla 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 157 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Prievidza.
  • Staviam dom
    okres Partizánske
fotoportrét
fotoportrét
lubossss
1
Registroval sa 22. apríla 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 157 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Prievidza.
  • Staviam dom
    okres Partizánske
 @jan45 zmenil si názor na rekuperáciu?
10. feb o 00:24  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jan45 (71 r.)
92
Registroval sa 30. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 6564 príspevkov, 2 albumy a 1 článok. Má 23 priateľov. Okres Prievidza.
  • Už bývam v dome
    Bojnice, okres Prievidza
fotoportrét
fotoportrét
jan45 (71 r.)
91
Registroval sa 30. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 6556 príspevkov, 2 albumy a 1 článok. Má 23 priateľov. Okres Prievidza.
  • Už bývam v dome
    Bojnice, okres Prievidza
 @lubossss nezmenil, normálny dom 10x10 s podkrovím sa stačil vetrať sám. Ale vtedy platila norma o prievzdušnosti okien. teraz sa používajú iné okná a vetranie musí byť nútené. Som proti rekuperácii z hygienicckých dôvodov, dobre urobená rekuperácia ja pre naše možnosti veľmi drahá, alternatíva je lokálna rekuperácia. "Drahá", nie je o cene jednotky, tam treba ináč dimenzovať priemery ako si to robia amatéri, iné materiály na rozvody a hlavne treba pravidelnú údržbu. Tá nie je len o vyčistení filtra na vstupe.Treba dezinfikovať a čistiť celé potrubie.
10. feb o 07:34  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dagaz
Registrovala sa 23. apríla 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 122 príspevkov.
  • Staviam dom
fotoportrét
fotoportrét
dagaz
Registrovala sa 23. apríla 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 122 príspevkov.
  • Staviam dom
 Chcem sa opytat na koho sa vztahuje A1 norma? Ked ste podavali minuly rok ziadost na stavrbne a vdaka slovenskemu statu a nasich uradnickych pipipip stavebne nadobudlo platnost az tento rok tila sa norma aj nas?
24. apr o 07:24  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
topfield
1
Registroval sa 7. októbra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 326 príspevkov.
  • Staviam dom
    okres Prešov
fotoportrét
fotoportrét
topfield
1
Registroval sa 7. októbra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 326 príspevkov.
  • Staviam dom
    okres Prešov
 Áno
24. apr o 07:30  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kriloter
1
Registroval sa 24. júna 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 1808 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
kriloter
1
Registroval sa 24. júna 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 1807 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Bratislava.
 @jan45 ako sa čistí a dezinfikuje spiro? Všetky spiro rozvody sú spájané texami, neviem či sa tadiaľ dá niečo pretiahnuť ... Zaujíma ma to, lebo mám rozvody zo spira a keď som sa o to zaujímal ešte pred realizáciou bolo mi povedané, že na slovensku sa rozvody necistia, dokonca ani v nemocniciach ... Ja by som to veru rád sem tam prečistili/dezinfikoval.
24. apr o 09:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kriloter
1
Registroval sa 24. júna 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 1808 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
kriloter
1
Registroval sa 24. júna 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 1807 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Bratislava.
 Inac, keď sme pri rekuperacii, pri tomto trende bude v zime nepoužiteľná ... Mam na okolí pár domov čo kúria drevom a keď zakuria musim vetranie vypnúť lebo je vnútri ako v udiarni. Neviem či uhlikovy filter čo to pomôže ...
24. apr o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jan45 (71 r.)
92
Registroval sa 30. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 6564 príspevkov, 2 albumy a 1 článok. Má 23 priateľov. Okres Prievidza.
  • Už bývam v dome
    Bojnice, okres Prievidza
fotoportrét
fotoportrét
jan45 (71 r.)
91
Registroval sa 30. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 6556 príspevkov, 2 albumy a 1 článok. Má 23 priateľov. Okres Prievidza.
  • Už bývam v dome
    Bojnice, okres Prievidza
 @kriloter preto sa rozvody majú nahrhovať priame a s prístupovými otvormi, redukovanie prierezovje tiež diskutabilné, priame úseky sa otvoria a mechanicky prečistia a dezinfikujú niečo ako vymetaniekomína.. Ale dôkladne vyčistiť sa to nedá. Preto sú špecializované firmy, ktoré majú prípravky na uzatvorenie systému, napustenie a postupné odsávanie.
Doma by som to robil asi tak,že do výustky by som povtiahnutí ťažného lanka vsunul upchávkový balónik na hadičke obalený dezinfekciou napusteným poťahom, ten by som ťahal k vyústeniu a postupným zvyšovaním tlaku zväčšoval priemer. (naprhttp://www.tesnici-vaky.cz/).
24. apr o 09:51  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jaro_v (39 r.)
Registroval sa 12. marca 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 130 príspevkov. Okres Košice.
fotoportrét
fotoportrét
jaro_v (39 r.)
Registroval sa 12. marca 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 130 príspevkov. Okres Košice.
 @jan45 @kriloter ...ma spiro spajane texami... Tam mechanicke cistenie (pretahovanie predmetov napustenych dezinfekciou) velmi nieje mozne...
24. apr o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kriloter
1
fotoportrét
fotoportrét
kriloter
1
 @jaro_v všetci vzduchari spiro texuju ...
24. apr o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to