Info pred stavbou domu

Ahojte strechaci, mame sa prvy krat stretnut s majitelom stavebnej firmy za ucelom stavby bungalovu. Naco vsetko si dat pozor, pripadne sa opytat? Minimalne to chceme do stavu holodom. Dakujem za kazde info
Odpovedať
@zuzka_kova opýtajte sa ho, aké čísla padnú v najbližšom žrebovaní euro-miliónov 🙂 Dali ste sem žalostne málo informácií ... Projekt domu už máte ? Dávali ste si ho vypracovať Vy alebo to bude riešiť stavebná firma ? Ste stotožnený s materiálmi a riešeniami, ktoré v projekte sú ? Materiál si budete zabezpečovať osve, alebo to je všetko na stavebnej firme ? Bude firma pracovať s materiálmi, ktoré sú v projekte alebo si bude zháňať svoje alternatívy ? Stavebné povolenie máte ? Ak nie = kto ho bude vybavovať ? Pred realizáciou si treba dať pozor hlavne na DOBRÚ ZMLUVU O DIELO ! Úplné GRO je dobrá ZMLUVA ... Všetky zmeny na stavbe (a že ich počas stavby bude) si dávajte len PÍSOMNE (postačí EMAIL, SMS, Messenger atď) a raz za čas k tomu spravte DODATOK k tejto zmluve aj s úpravou cien ... Dom mi stavala firma na kľúč = prešiel som si tým 🙂
Odpovedať
@zuzka_kova tak ako napisal Lubo, najdolezitejsie su dobre vypracovane zmluvy, citajte ju hlavne potom poriadne, vsetky strany a aj tie najlepsie pisma!
Odpovedať
Profilova fotka
pytajte sa, co vas zaujima, sadnite si najskor doma a spiste si, co je pre vas podstatne vediet, co vas zaujima a pridete na vela veci 😉 a fakt je ten, ze zmluvu nepodpisujte bez toho aby ste ju mali dobre precitanu, lebo to mozete sa rychlo dostat do problemov
Odpovedať
@zuzka_kova Dopredu sa nedá vyriešiť všetko. Počas stavby budeš aktívne komunikovať so stavebnou firmou, možno aj každý deň budeš riešiť nejaké veci. Najlepšie je, zohnať si niekoho, kto bude vykonávať stav. dozor. Ja som mal jedného pána, ktorý chodil na stavbu cca 2x týždenne, alebo keď sa realizovala nejaká dôležitá časť stavby (napr. zalievanie základov, zalievanie vencov), ktorý to odkontroloval a urobil mi pár fotiek. Okrem toho som aj sám chodil takmer každý deň na stavbu, keď sa robilo. Pred stavbou si dohodni najmä spôsob komunikácie, financovania. Dohodnúť, ako ti budú faktúrovať, aké veci majú s tebou konzultovať a pod. Keď im povieš, že chceš byť informovaná o každej zmene, tak ti (snáď) budú volať pri každom probléme. Budeš sa musieť operatívne rozhodovať ak napr. nebude nejaký materiál, alebo niečo nebude sedieť v projekte. Najlepšie je chodiť pravidelne na stavbu - môžeš sa pýtať majstrov, ak niečomu nebudeš rozumieť, skontrolovať si, či stavba postupuje podľa projektu a pod. Máš potom informácie z prvej ruky.
Odpovedať
Ide o IBV s cestou, chodnikmi, odvetlenim. Siete na pozemku. Vahali sme s kupou pozemku a ked sme sa konecne rozhybali uz boli vsetky predane. Stavrbna firm atam kupila par pozemkov tak sme sa na nich nakontaktovái ci by nam postavili dom aky chceme my. Mame mat tento tyzden prve stretnutie. Vieme len ze chceme dom do L, nejaka predstava co kde chceme mat je tiez. Projekt este nemame lebo maju vlstneho architekta. Len ma zaujimalo naco sa pytat, co si vsimat, na zaklde vasich skusenosti. Stavebny Dozor mame mat vlastny? sme uz kupovali 3 byty ale tak dom je ina zalezitost.
Odpovedať
@zuzka_kova treba sa spytat, co vsetko zahrna potom ta cena, ktoru vam daju za postavenie domu. Ako si spomenula, treba sa informovat, ci maju vlastny stavebny dozor, ako to je potom s kolaudaciou, ako je to zo zalohou, terminmi. No proste vsetky tieto dolezite informacie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?