Čo hovoríte na tento projekt domu?

Profilova fotka
Ahojte, chcel by som kúpiť novostavbu v Beladiciach. čo si myslíte o tomto projekte, dispozičné riešenie domu, čo by ste zmenili? Alebo popríde neviete niekto o aký projektový dom sa jedná? Ďakujem za informácie a názory.
Odpovedať
@sego89r Podla mna rozlozenie miestnosti ok, ale asi este viac zalezi od orientacie domu na svetove strany. Taktiez chyba udaj o velkostiach - nejake koty by to chcelo, aj co je dobre rozlozene moze mat nevyhovujucu velkost.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzimia Orintácia domu je takáto: Terasa na JUH, vchod do domu na SEVER. Úžitková plocha domu je 100 m2
Odpovedať
Podľa mňa je pekný
Odpovedať
Profilova fotka
@sego89r Za mňa je to dosť bieda ale zasa vyzerá to byť malí dom, jedálenský stôl na tom najhoršom a najtmavšom mieste, sedačka opretá o kuchynskú linku mini tmavá chodbička zo štyrmi dverami to sú podľa mňa dosť zlé riešenia ale asi najhoršia je tá malá izba úplne oddelená od ostatných ktorá má vchod priamo pri zádverí ale hlavne od obývačky a kuchyne ju delí len tenká priečka, nič pre človeka čo má rád súkromie alebo si ránu rád pospí, skôr mi to príde ako pracovňa než že by to mala byť izba. A druhá vec čo by mi dosť vadila je tá kúpeľňa ako z 80-tych rokov, jedno umývadlo vedľa neho WC a potom vaňa, žiadna poriadna sprcha a myslel som si že samostatné wc je v novostavbách samozrejmosť. Jediné čo je na tom dome pekné sú tie vizualizácie.
Odpovedať
To rozlozenie pre mna nie je velmi stastne.. Zadverie malinke, ale ok ak vam staci. Zaparkujes si tam niekde napr kocik? Jedalensky stol na mieste, kde sa chodi, tam si kludne neposedis. Predstav si, ze mas navstevu, chystas v kuchyni chlebicky, robis babovku atd, hned za chrbtom hosti sediacich na gauci. To bude rusive asi. No a este sa mi zda mala kupelna. Ale ak vam nic z toho nevadi, tak potom smelo do toho. Musi to vyhovovat hlavne vam 😊
Odpovedať
Tak podla mna orientacia ok, velkosti ok, zadverie je malicke. Rozlozenie obyvacky s kuchynou je velmi nestastne, lebo 41 stvorcov sa musi dat usporiadat ovela lepsie. Vsetko zavisi od toho, ci sa este nieco da alebo neda menit a samozrejme od vasich preferencii, narokov a zivotneho stylu. Mne najviac vadi to usporiadanie obyvky s kuchynou, takto to nie je dobre.
Odpovedať
Profilova fotka
Toto mi ani nepride nejako ako dom, ale skor byt. Predsa len ked chces dom, tak si to tam urobis podla predstav a nebudes si to takto davat nakopu vsetko ako je to tu. Mam pocit, ze je to jedno na druhom strasne natlacene. Miestnost na miestnosti. Kuchyna s obyvackou je tiez dost blbo riesena.
Odpovedať
Profilova fotka
@sego89r mne to pride ako taky utulny domcek. pokial vam taky staci, tak nie je o com. dispozicia je fajn.
Odpovedať
Ak pojde nastahovat nabytok do miestnosti c. 8, tak celkom fajn. Asi by som vypustil dvere do chodby c. 5, zda sa mi ich tam vela.
Odpovedať
Profilova fotka
A už je to hotové alebo viete ešte spraviť nejaké zmeny? Ja by som to trošku učesala, ale inak celkom fajn. Páči sa mi, že je ten priestor využitý na izby, nie na chodby.
Odpovedať
Profilova fotka
Asi nejako takto. Ten stvorcek hore v obyvke je asi krb, ci? Tak by som obyvackove sedenie presunula tak, aby nan bol vyhlad. Ten jedalensky stol je tam divne, prilis blizko krbu. Kuchynu by som prehodila a stol dala k vychodu na terasu. Bude tam aj viac svetla, ak sa nieco na tom stole bude tvorit. Ci uz dospelaci, alebo deti. Vstupnu chodbu som zvacsila, nech je tam miesto na skrinu a vesiaky. Uz len taka bezna 4-clenna rodinka tam ledva zadok otoci. Viem o com pisem, nas je doma 6 a mame tiez vstupnu chodbu prilis malu- musime postupovat vpred po jednom 😄 . Tu izbu c.7 by som zarovnala- da sa neskor rozne zariadit-nemam velmi rada taketo niky/vybezky 😕 . Bude potrebne ale trosku posunut dvere na spalni. No a aj ta druha izba ma kvoli vstupnej chodbe posunute dvere a tiez som pred nich dala na chodbu tu priecku, nech je ako take sukromie, ak by v obyvacke sedela nejaka navsteva. To su take moje postrehy. Este v kupelni by som to WC oddelila od vane prieckou a dala aspon dvojite umyvadlo. Trosku mi tam chyba sprchovy kut. Mozno by sa tam dal dat, keby sa posunie priecka viac do izby cislo 4 alebo cislo 7.
Odpovedať
Profilova fotka
Este obrazok 😄 .
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Alebo dat sprchac takto.
Odpovedať
Profilova fotka
ďakujem za názory a postrehy. Obyvačka s kuchyňou sa mi zdá fajn. vo vnutri domu je dostatok svetla, takže aj jedálensky stôl je na dobrom mieste. Pridávam zopár vizualizácií interiéru. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
V technickú miestnosť s WC som trochu pomenil. WC som prehodil hneď na začiatok miestnosti a technická miestnosť bude oddelená puzdrovými dverami.
Odpovedať
@ramzesa podla mna vcelku fajn len by som potiahla kuchynu/obyvacku aspon o 2 metre lebo posobi velmi klaustrofobicky.
Odpovedať
Profilova fotka
@ajana1 ktorým smerom o 2 metre?
Odpovedať
@ramzesa po dlzke.
Odpovedať
Profilova fotka
Tento napad @sego89r sa mi paci, je to vyuzitie priestoru dobre a funkcne 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@ajana1 no, ale to by sa uz zmenila zastavana plocha domu.
Odpovedať
@ramzesa al este nie je postaveny tak sa da upravit projekt. Lebo ta denna cast je rozmerovo skor ako byt a aj to dost maly.
Odpovedať
Záleží to od vášho životného štýlu. Je to taký samostatne stojaci panelákový byt. Nenarobíte sa pri upratovaní a nebudete zbytočne zhromažďovať nepotrebné krámy.
Odpovedať
Profilova fotka
@ajana1 záleží od pozemku...možno sa dá, možno už nie... Mne by napr.vôbec nevadilo mať len o čosi väčší dom ako byt...Pre mňa je dôležitá záhrada... Veľký priestor sa dlhšie upratuje, viac ho treba vykúriť a teraz možno máme domov plný detí, ale časom sa to môže zmeniť a napr. naše deti sa vždy dovalia všetky tam, kde sme my 😄 😄 😄 . Podľa mňa je ten domček akurát 🙂 .
Odpovedať
@ramzesa Tiez nie som zastanca velkych domov ale zivotny priestor kde sa zgrupuje cela rodina je dolezite mat priestranny. A co sa tyka upratovania je skor dolezite nemat v dome kramy a hlavne mat dobre premysleny odkladaci system.
Odpovedať
@ajana1 nemať zbytočnosti to je častokrát problém. Čím viacej miesta, tým väčšia pravdepodobnosť, že sa budú zbytočnosti zhromažďovať, my sme aj preto napríklad nechceli dávať napríklad garáž do domu 😄 Lebo som vedel, že to by bol len sklad 😄
Odpovedať
@yelly1 to je len nastavenie mysle a trochu aj disciplina nekupovat zbytocnosti a odolavat super “akciam”. Nam sa vsetci cuduju kde mame poukladane veci a preco mame tak malo odkladacieho priestoru. Tu na streche ma dokonca zvozili za to ze nemam dostatok odkladacieho priestoru ale popravde my ho ani nepotrebujume lebo vsetko co vyuzivame a potrebujeme mame ulozene a ak aj nahodou potrebujem jednorazovo nieco tak si to poziciame.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Profilova fotka
Takto by sme si predstavovali kuchyňu😊
Odpovedať
Budete nieco menit? Ma to ulozny priestor v strope? Ten dom na mna posobi velmi bytovo... V obyvacke tie metre nejak nevidim... Ale to opticke oddelenie tym drrevom sa paci aj mne... A kuchynu pred vystup na terasu by som nesavala v tom povodnom je kuchyna a obyvacka lepsie spravena... Ake vyuzitie bude mat izba c. 4?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
aktualny stav stavby 😊
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?