Cena za vypracovanie projektovej dokumentácie domu

Zobraz úvodný príspevok
ahojte, chcela by som sa spytat na nazor co si myslite o cenach ktore nam dal nas architekt na vypracovanie dokumentacie k jednotlivym fazam pre stavbu domu: architektonicka studia: 3000 eur ( uz zaplatene) projekt pre uzemne rozhodnutie: 3000 eur projekt pre stavebne povolenie: 5000 eur realizacny projekt: 5000 eur Dokopy cena za kompletnu projektovu dokumentaciu: 16 tis eur Ide o poschodovy dom so sedlovou strechou vo svahu, zastavana plocha 173 m2, obytna plocha 121 m2. Zda sa nam to trochu vela, hlavne co sa tyka ceny za projekt za uzemne rozhodnutie a stavebne povolenie (dokopy 8000 eur). dakujem za kazdy nazor
Odpovedať
1
2
@pukatchka katalogovy sme mali za 3t. indivudualne urcite viac, kolega to mal za 3-4m ak sa mi dobre zda.
Odpovedať
@ero88888888 samozrejme, že aj cena všetkých profesii sa bude odvíjať od celkovej hodnoty stavby, lokality a tiež hlavne od toho, aké auto tam budeš mat priparkovane. Čo je na tom čudného? Veď skús si zavolať opravára pracky na Drotarsku cestu v Bratislave a potom povedzme niekam do Vrakune. Bude to technicky ten istý zásah, ale cena bude násobok, respektíve zlomok...
Odpovedať
@miso555 1. Trepeš somariny a 2. Odpovedaš na 3 roky starý príspevok.
Odpovedať
@pukatchka Orientačne od 1 mesiaca do pol roka. 🤔
Odpovedať
@leatea @chrobak7 Díky moc, máme individuálny projekt. Tak v priemere 2-3 mesiace by to bolo ok 🙂 Uvidíme teda, ďakujem ešte raz 😉
Odpovedať
@pukatchka My sme mali individuálny a objednávku sme zadávali v júni a finálny projekt bol hotový začiatkom októbra.
Odpovedať
@chrobak7 My máme projekt už definitívne odsúhlasený. Teraz čakáme už len na projektovú dokumentáciu, tak snáď..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@a247 môžem vás poprosiť o meno?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@pukatchka Ak je hotová arch.štúdia tak cca 2 mesiace..
Odpovedať
@amr_atelier Meškáš 2 roky!!
Odpovedať
Profilova fotka
Tak o tych cenach co pisete hore sa mi kruti hlava...a pozeram ze su to prispevky spred 2r. a viac. Neskutocne.... Ano mame volny pracovny trh z cenamy,tak ak je niekto ochotnu dat za projekt pre SP 4-5 t. je to jeho vec. Mna by zaujimal konecny vysledok toho diela v porovnani z cenou projektu napr. 2 t. Lebo jedna vec je navrh,druha vec prevedenie a finalizacia. Inak by ma zaujimala aktualna cena r.2022-2023 za projekt.
Odpovedať
@plamen aktuálne od nula po milión
Odpovedať
Článok sa načítava...
@chrobak7 To je fakt, ale je to problém? Je tu veľa diskusií, ktoré sa tiahnu oveľa dlhšie, ako 2 roky. Aj koment s 2 ročným opozdením môže mať zmysel, či?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?