Bungalov - Euroline 1377

Dobrý deň, prosím Vás o názor na projekt bungalovu od Euroline ...http://www.euroline.cz/cz/projekty/rodinne-domy/detail-domu/RD-Bungalov-1377.html ... staval niekto takýto bungalov? ĎAKUJEM :-)
Odpovedať
Pekne, jednoducho riešený, ale mne trošku vadia okná a dvere na terasu. Je ich strašne veľa a sú zbytočne veľké. Napríklad dvere z kuchyne by som vymenila za pevné okno pod ktoré by sa dal jedálenský skôr. Bud s parapetom alebo kludne od podlahy. Navyše, ak by ste vynášali veci na terasu, musíte prejsť rovnakú vzdialenosť či už pôjdete cez kuchynské alebo cez obývačkové dvere. Navyše tam máte po ceste ešte jedálenský stôl. Dvere z detských izieb by som tiež zmenšila a síce ponechala ich ako klasické balkonové dvere s oknom s parapetom. Izby sú celkom malé, aj z návrhu vidíte, že nábytok zasahuje do dverí, čo nevyzerá pekne a ani pocitovo to nie je príjemné. nemusí každý vidieť ked sedíte za stolom nad úlohami, či máte deravé ponožky a neporiadok v izbe.
Odpovedať
Profilova fotka
.............? Co sa to tu deje...? Vraj kríza - a pritom tu všetci nenormálne veľké domy vyberáte a posielate... Dom ako taký nie je zlý.... Ale tieto "žiadosti o názor" zvyčajne končia poznámkou - máme na to (vlastne budeme mať) 50.000. Dúfam, že to nie je Tvoj prípad..... :-D
Odpovedať
@leonardom sorry ale toto je podľa Teba veľký dom?
Odpovedať
134 m2 sa nepovazuje za velky dom. Mne sa celkom pozdava, ale tu terasu by som zvazil...da sa s tym vsak pracovat.
Odpovedať
Profilova fotka
Sorry, snowy, ale ja sa pýtam, že prečosa všetci pocabejú stavať bungalovy....? Veď ten dom má rozmer 8 x 16,75 (!) m. To nie je malý dom na súčasné pozemky. A to ešte budú chcieť parkovať. Nie je lepší 8 x 9 a ďalšie podlažie pod strechou.....? Sorry, snowy, je to môj názor..... :-D
Odpovedať
@leonardom nechcel som byť ironický vôbec nie...necháp to tak. Ale naozaj bungalov o rozmere 16,75 x 8 metrov je skôr malý dom než veľký. Ja neviem koľko metrov užitkovej plochy to tam vychádza...ale odhadujem niečo okolo 100 štvorcov na bývanie a to je šialene málo. Ano bude to definitivne malý dom. Samozrejme ja rátam vždy s tým, že keď ľudia si kupujú pozemok, tak veľkosti zohľadnia - aj pomer zastavanej plochy k zvyšku pozemku - to čo ostane na záhradu, chodníky, terasy atď...a to by podľa môjho svetonázoru ;-) malo byť vždy rozumné ten pomer. Ja budem mať pomer zastavanej plochy 27 percent voči zvyšku pozemku 73 percent a to je podľa mňa tak na hrane, menší pozemok by som nechcel pre svoj projekt. Môj projekt má 16 x 11,8 na širšej strane a na užšej 10,5. Zastavaná plocha, teraz som si to presne pozeral, aby som netrepal už do vetra je cca 182 m2 a to prosím nemám garáž, ale budú parkovacie státia . No ale úžitková plocha ak odrátam múry priečky atď je len 146 m2 čo je teda naozaj podľa mňa stredne veľké smerujúce ku skromnosti než k márnivosti či plytvaniu, na tom som pracoval a dumal pol roka kým som plán na dom zo zamýšľaných 17,5 x 12,5 zmenšil tak, že už to viac nešlo. A teraz Ti poviem moje dôvody prečo bungalov: lebo nie som najmladší, rátam s invaliditou, a nechcem na starobu ostať v barierovom dome so schodami. Manželka je na tom podobne. Keď už raz staviam a to bude posledný dom v mojom živote, tak to chcem urobiť čo najpraktickejšie, minimalisticky, a namiesto kadejakých výklenkov, balkonov, strešných okien, vikierov, zimných záhrad, sáun, poschodí, schodíšť... radšej investujem do priestoru, jednoduchého ale relativne veĺkorysého, kde nebudem mať klaustrofobické pocity. Mám rád veľké miestnosti a otvorené priestory...malé kutice sú dobré na uskladnenie vecí, pre niekoho sú dobré aj na prespanie ale ja na bývanie a nakoniec aj na to spanie potrebujem priestor.
Odpovedať
Profilova fotka
Snowy, nie som stará dievka, aby som sa urážal.... :-D Ja staviam takisto bungalov (nízkoenergetický) + rekonštruujem priľahlý (80 ročný) objekt a spoločná zastavaná plocha je takisto cca 180 m2... Lenže môj pozemok má rozlohu 2.100 m2... Takisto som na prahu dôchodku a preto som nešiel do 2 podlaží. Niežeby som nebol zdravý, ale doopatrovali sme mamu na vozíku a povedal som si, že tento druhý dom postavím bezbariérový. Ale tuto vyslovene mladí ľudia sa opantali rozložitými stavbami, pričom majú také malé parcely, že neprejdú s fúrikom okolo domu, pretože je to fakt na hrane tých 2 metrov. A navyše nikto nemá peniaze - všetci stavajú na pôžičky a všetci tu vypisujú, či postavia za 50 tisíc... Lenže jedno je cena domu, druhé cena pozemku, tretie cena sietí, spevnených plôch, trávnikov... plotov... brán... a ďalšie je ešte ten dom aj zariadiť. Niekto si tu naráta, že dá dokopy 50 tisíc a myslí si, že bude bývať, pričom za tých 50 tisíc nepostavia ani holodom. Preto si kladiem otázku, či nerobiť kompromisy. Vo veľkosti, v podlažnosti v striedmosti tvarov, v racionalizácii postupov... 8-) Nič viac - nič menej.... :-D Treba pozerať menej amerických filmov a viac sa obzrieť aj do minulosti, ako mali naši predkovia (než prišiel socík, ktorý spravil totálny re-inžiniering tradičného staviteľstva) dômyselne vymyslené bývanie napr. na vidieku.... - od čistého "predku" až po špinavý hospodársky "zadok"... :-D
Odpovedať
@leonardom však už som sa zľakol :-D najprv pozerám keď som začal čítať tvoj príspevok, že aha, vodu káže víno pije ;-) ale áno v tom dalšom kontexte je to svatá pravda. Za padíka taký dom nepostavíš ani náhodou...
Odpovedať
vanessa06 ... páči sa mi ten postreh, čo sa týka toho okna v kuchyni ... určite by to bolo lepšie riešenie ako dvere :-) Jasne tie detské izby aj mne prídu rozlohou malé... No ako pozerám už teraz sa ten dom zdá niekomu veľký ;-) , ale mne to takto nepríde nechcem mať pocit, akoby som sa tlačila v malom byte ....
Odpovedať
Ináč bungalov presne pre tie dôvody ktoré tu už boli uvedené... takže nebudem opakovať :-D , dom sa mi nezdá veeeľmi veľký .... Zatiaľ sa obzeráme po projektoch a tento nám padol do oka tak preto som prosila o názory ... Dnes stojí všetko kopec peňazí a bez pôžičiek to nepôjde ... práve preto je lepšie sa poradiť ..... ďakujem Vám
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?