Architekt/projektant - Košice a okolie

Profilova fotka
Ahojte :) na zaciatok viem,ze o tomto je tu tem vela ale nenasla som nikde co som hladala a aj ak ano tak to boli stare prispevky. Prosim vas,ak niekto nedavno riesil problematiku architektonickej studie alebo projektu, prosim viete mi dat na nejakych tipy z okolia kosic? Pripadne ak to nie je tajne, kolko vas pprojekt vysiel a ci ste mali aj studiu. Nemame idealny pozemok tak neviem ci staci projektant na to aby nam co najefetivnejsie pomohol rozlozit dom aby bol dostatocne velky a neukradol cely pozemok a nemam vela skusenosti, resp.ziadne :D chceme poschodovy dom,ciastocne podpivniceny..ziadnu velku vilu, ale ani nie malilinky-srdce domu chcem velku obyvacku takze taky normalne velky standard...vopred dakujem za kazdy tip, skusenost...ak si to precitate niektorí z fachu,kludne ma kontaktujte..no a sme mlady parik z v zaciatkoch, ktory nema 8000 len na prijekt :/ cize hladame niekoho dobreho, kto nam nezrujnuje rozpocet-obrazne povedane :D
Odpovedať
@tutkovci ahoj, z kosic bohuzial nie, i ked v dnesnej dobe internetovej projektanta ani nepotrebujes vidiet osobne :-D Studia moze byt, nemusi. Z nej sa potom vychadza pri projekte na stavebko(DSP) i ked ten moze byt oproti studii uplne iny nakoniec. Dalsia vec, chcete projekt pre stavebko alebo rovno pre realizaciu? Po tretie chcete skutocne plnohodnotny poschodovy dom alebo dom s podkrovim? Lebo ak sa jedna o dom s podkrovim, tam staci projektant s diplomom, kedze je to jednoducha stavba a uzemne a stavebne konanie sa zlucuje do jedneho. Kdezto pri poschodaku uz to nie je jednoducha stavba a tam potrebujes autorizovaneho projektanta a kona sa samostatne uzemne a samostatne stavebne konanie a tym padom potrebujes aj dve dokumentacie. Dokumentaciu pre uzemko(DUR) je na pohlad jendoduchsia(mensia mierka, mensia podrobnost) a DSP, ale projektant aj tak musi premyslat akoby to robil pre stavebko pomaly, lebo rozdiel medzi jednotlivymi stupnami PD by mal byt minimalny. Teda samozrejme je mozna aj zmena stavby pred dokoncenim ak treba... Podpivniceny dvojposchodak, individualny projekt, pre stavebko, so vsetkymi profesiami by som odhadla tak na 2500+-par stoviek, nakolko nvm podrobnosti a zalezi na mnohych faktoroch. Plus rataj este aj cena za DUR(odhad 1000) a cena za studiu pripadne(odhad 600) a sme na 4100 ;-) Samozrejme zalezi aj na tom kto odkial je, pripadne ci a o kolko je ten ktory projektant ochotny podliezt cenu alebo aj ako vysledny projekt vyzera. Napriklad pri statike niekto ti posudi len najhorsiu krokvu a zakladovy pas a je to, iny ti posudi cely dom. Najlepsie dat to spravit jednemu projektantovi vsetko, jednak pozna suvislosti a nadvaznosti jednotlivych stupnov a potom ked druhy doraba a upravuje po inom, tak treba aj kvoli autorskemu zakonu suhlas povodneho projektanta... Co sa tyka penazi celkovo, cena projektu je zanedbatelna(pokial projekt nerobi renomovany architekt, viem o jednej architektke, kde by ti ani 8000 zdaleka nestacilo :-D) v porovnani s realizaciou, tam este len uvidite ako ti budu utekat peniaze v tisicoch smahom ruky. Ako som pisala vyssie, v zavislosti od sposobu spracovania projektu mozes vklude aj par tisic usetrit, das sice o stovku dve tri viac za projekt ale vrati sa ti to pri realizacii...
Odpovedať
Profilova fotka
nam staci asi na SP rozsireny ( so statikou..) inak chceme svojpomocne. svokor je strechar napr. cize lepsie pre nas :) ale divim sa , ze z KE nikto nevie poradit :(
Odpovedať
@tutkovci s tou projektantkou co som ti poslala uz si sa stretla?
Odpovedať
Profilova fotka
este nie, momentalne zhanam navrhy..chcem maily nejake poslat..osobne stretka necham asi az po sviatkoch.
Odpovedať
@tutkovci ano to je dobry napad, pokial ten co stavia nie je uplne lavy, projekt pre SP a statiku si dat ako pre realizaciu. Tam su potom aj vykreslene presne pocty, dlzky, umiestnenia vystuze. Hlavne sa riadte dokumentaciou a nedajte sa ukecat od roznych "jankov od miesacky", ze v zakladoch je vela zeleza a oni by ho vyhadzali lebo je zbytocne. Detto strecha, nech sa svokor riadi vykresom krovu a neimprovizuje, ze on by to spravil tak a onak...tem tu na MS od vseljakych miestnych kutilov a majstrov, ktori si myslia, ze su mudrejsi nez projektant/statik, ktori to studovali 5-6r je vela...kazdy rozmer a umiestnenie jednotlivych prvkov ma svoj dovod a nie je nahodne...priatel (projektant) skresloval jeden uz hotovy krov, postaveny bez PD majstrami-strecharmi, ked to videl statik, sa za hlavu chytal...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@tutkovci nasla si projektanta? Ak ano, mozes mi prosim poslat do SS kontakt? Dakujem pekne
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Ahoj môžem poprosiť aj ja meno projektanta pre ktorého ste sa rozhodli a prípadne recenziu akosi te boli spokojní ? Dik
Odpovedať
Profilova fotka
@adkas84 no dlho som tu nebola,predpokladam ,ze tu info uz ani nepotrebujes.ale ak ano napis ss a napisem 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?