Aky dom?

Zdravim aky dom odporucite na pozemok sirka 14m dlzka 50m 4izbovy ...so satnikom ...a technickou miestnostou Jednopodlazny alebo poschodovy? Mozete pridavat aj fotky podorysov Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@janci1181 Jej aky pekny obrazok, skoro ako od mojej 7 rocnej neteri. Ale k veci. Nejde o to aky dom by sme ti tu odporucili ide o to co ty chces. Niekto nechce schody tak ma jednopodlazny dom a dlhy ako sa patri. Niekto zas chce mat balkony tak si postavi dvojpodlazny. Vsetko zalezi od teba, alebo od tvojej polovicky
Odpovedať
@janci1181 Takmer akýkoľvek. Pozemok je dosť veľký na to, aby si tam dala akýkoľvek štandardný rodinný dom. Najlepší by bol murovaný. A či prízemný alebo poschodový - to musíš vedieť ty, čo chceš. A pridávam aj nejaké pôdorysy domov. https://www.google.com/search?q=p%C3%...
Odpovedať
aj ja pridám nejaké tie pôdorysy domov a veru že ich je požehnane stačí si už len vybrať Ale musím povedať že blbá orientácia pozemku na sever s tým ešte že je aj úzky čiže záhradka či terasa sa nedá spraviť ani nikde na boku ale s tým už nič človek nevymyslí https://www.google.com/search?q=p%C3%...
Odpovedať
Profilova fotka
Iba mala rada adekvatna k mapke: akykolvek ale nech je MUROVANYYY prasiatka prezili v murovanom 🤣
Odpovedať
Ak urobíš poschodový dom tak získaš viac vonkajšieho priestoru ktorý je podľa mňa hlavnou výhodou pred bytom. S ohľadom na orientáciu a neznesiteľné letné horúčavy Ti ho doporučujem na pozemok umiestniť tak aby si mal na pozemku dva priestory na užívanie - JJV pre zimné používanie a SSZ pre letné posedenie aj s osobitným východom . Pred začatím stavby domu Ťi doporučujem zakopať hrubé PVC rúry vedúce z priestoru technickej miestnosti do každého rohu pozemku aby si v budúcnosti nemusel rozkopávať dvor napr. len kvôli tomu že Ti chýba sprcha s teplo vodou v danom rohu a do druhého rohu chceš pridať ŤČ. Priestranné Rúry/prechody z technologickej miestnosti doporučujem urobiť ťiež aj na strechu kvôli budúcim solárnym a iným technológiám. Pred výsadbou trávnika Ti doporučujem zakopať pletivo proti krtom a čo sa týka stromov tak na južnú stranu Ti doporučujem vysadiť opadavé stromy aby v zime nebránili slnečnému svitu.
Odpovedať
Veľkosť pozemku presne ako u mňa. Mám poschodový, v podkroví mám šikminy, klasika. Keby že staviam ešte raz tak určite prízemný s rovnou strechou. Šikminy v podkroví komplikujú zariaďovanie a aj užívanie, strešné okná vyzerajú dobre akurát tak v katalógu, v praxi je to nepraktické a celé zlé! Ak sa predsa rozhodnete pre poschodový tak na balkóny rovno zabudnite, je to veľká zbytočnosť a obrovská komplikácia. Uprednostnil by som katalógový projekt pred individuálnym kvôli lepšej prepracovanosti proporcií izieb (vo väčšine prípadov). Vyžiadal by som si adresu kde už je postavený a išiel by som sa naň pozrieť. Nepoľahnite romantickým predstavám o muškátoch na balkóne a pohľadom na nočnú oblohu cez strešné okno! Dom má byť v prvom rade funkčný, praktický a čo najmenej náročný na údržbu a prevádzku! Veľa šťastia!
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?