Aký bungalov sa dá zrealizovať do 50 000 eur?

Poznate projekt na bungalov, ktory sa da zrealizovat do 50000 eur? Vhodnejsi na uzky pozemok tak cca 12m siroky?
Odpovedať
Na taky uzky pozemok , si neviem predstavit bungalow .Tam sa bude treba tahat do vysky ....Ja mam 21m pozemok a je to tak akurat minimum na bungalow.
Odpovedať
@pusa321 este doplnim: 3-4 izbovy, kuchyna spojena s obyvackou, obytna plocha od 80 do 100m2.
Odpovedať
http://www.promiprojekt.sk/projekty/l... resp. tiel laguny su celkom zaujimave, staci popozerat
Odpovedať
mam prizemny 10x 15,75m a doteraz vysiel (je v stadiu holodomu) cize bez podlah, obkladov, este chyba bleskozvod a fasada. veeeela veci sme si robili sami projekt mam zo svojej hlavy ziadny katalog 1x spalna 2x detska , obyvacka , kuchyna + jedalen , spajza, kupelna, samostane wc, satnik, zadverie uzitkova plocha izieb spolu 130m2 ale 50000 by mi nestacilo urcite ak chcete 12m sirku rataj este viac.
Odpovedať
@nobody128 Dakujem, ta cena je myslena za holodom s rozlohou do 100m2
Odpovedať
no neviem.hlavne zavisi dost od materialov.Ale bude to tazke.
Odpovedať
@pusa321 my mame bungalov 1082 a vyjde nas tak do 50 tisic
Odpovedať
Profilova fotka
@pusa321 my mame 11 x 11m,staviame svojpomocne...kuk album
Odpovedať
Od www.prodom.sk upravené projekty so šírkou 8m a dĺžkou 10,5, 11m, 12m, 13m - prízemný (jednopodlažný), 3 izby, bez garáže, a svojpomocne :) ale záleží koľko metrov inžinierskych sietí treba ťahať a čo všetko chceš v dome mať (individuálne požiadavky) - ale isto sa nezmestíš s interiérom do 50.000 EUR ani svojpomocne - treba DOBRE prečítať, čo ponúkajú v realizácii stavby - je toho dosť, ale pre náročného užívateľa aj málo - takže na zváženie. Ja som prepočítaval http://prodom.sk/?p=projekty&project=15 pre svoje vlastné potreby (zväčšil som kúpelňu a na druhej strane vznikla technická miestnosť, príp. kotolňa) so zmenou na 8 x 13 a svojpomocne - cena bola cca 38000 eur. ALE VEĽA ZÁLEŽÍ OD POZEMKU a KDE JE DOM SITUOVANÝ...
Odpovedať
Som ešte zabudol, že Prodom ponúka takúto cenu: je bezbariérový bez stropnej konštrukcie ;-) Parameter hodnota počet osôb: 4 obytné miestnosti: 3 zastavaná plocha: 79,9 m2 obostavaný priestor: 298,0 m3 celková užitková plocha: 61,9 m2 celková obytná plocha: 38,6 m2 výška hrebeňa strechy od ±0,0: 4,52 m orientácia hlavného vstupu: SZ, S suterén úžitková plocha: 0 m2 prízemie úžitková plocha: 61,9 m2 poschodie úžitková plocha: 0 m2 sklon strechy: 22° Cena (vrátane DPH) projektu: 633 € (19 070 Sk) stav. materiálu: 34 000 € (1 024 284 Sk) stavby na "kľúč": 57 000 € (1 717 182 Sk) OBSAHUJE: :) zemné práce s presunom zeminy do 100 m, osadenie rodinného domu podľa projektovej dokumentácie štrkový podsyp pod základy a zhutnený násyp pod dosku základové konštrukcie – pásy, pätky, základovú dosku hydroizoláciu proti zemnej vlhkosti, penetračný náter obvodové a vnútorné nosné murivo tehlové vnútorné deliace priečky tehlové montované keramické (železobetónové monolitické) preklady montovanú (železobetónovú) stropnú konštrukciu montovanú železobetónovú stropnú konštrukciu PREMACO® (systém nosník + vložka) od výrobcu alternatívne Vám bezplatne prerobíme stropnú konštrukciu na systém PREDOS® (veľkoplošná filigránová doska) monolitické železobetónové alebo celodrevené schodisko bez ďalšej povrchovej úpravy zateplenie vencov a prekladov drevený krov s protipliesňovým náterom podbitie viditeľných častí krovu tatranským profilom strešná krytina vrátane doplnkov, strešná fólia klampiarske konštrukcie z pozinkovaného plechu komínový systém z betónových tvárnic a šamotových vložiek vonkajšie okná a dvere plastové biele strešné okná bez doplnkov garážové vráta výklopné vnútorné inštalácie-vodovod, kanalizácia, plynovod, elektroinštalácia končiace 1 meter od domu kotol so zásobníkom TÚV doskové (rebríkové) vykurovacie telesá vápenno-cementové omietky vnútorné, zateplenie vonkajších obvodových konštrukcií fasádnym polystyrénom hrúbky 50 mm, vonkajšia silikátová omietka škrabaná 2 mm od spoločnosti zateplenie vonkajších obvodových konštrukcií fasádnym polystyrénom hrúbky 50 mm zárubne oceľoplechové s náterom sádrokartónový podhľad v podkroví interiérové dvere fóliované s kovaním tepelné izolácie podláh tepelné izolácie stropov (podkrovia) vrátane parozábrany betónový poter podláh obklady a dlažby len v sociálnych zariadeniach zariaďovacie predmety: umývadlá, vaňa, WC, sprcha, výtokové armatúry elektro-vypínače, zásuvky, bleskozvod vnútorné maľby stien a stropov – farba biela
Odpovedať
teraz ešte ku tomu (podľa mňa dosť citeľne chýbajúce veci): ;-) - zateplenie základov - u jednopodlažného domu "gro" kvôli hlavným tepelným mostom pri základovej doske - zateplenie stropu, resp. strechy - u jednopodlažného domu "gro" - najväčšie tepelné úniky - to čo dávajú je minimum na dobré tepelno-izolačné vlastnosti - inžinierske siete - pokládka 1m od domu až do bodov napojenia (často veľké náklady) - maľovka - farebná - interiér a zariadenie - (vždy veľké náklady)
Odpovedať
@achelan ...no neviem....ziadny dom si este nepostavil a tvrdis,ze neda zrealizovat 4 izbovy dom do 50 000......mali by tu odpovedat iba tí co maju skusenosti...... :-S
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@pusa321 ahoj, my máme bungalov 8x13,5m (úžitková plocha je 86m2). v podstate je to projekt inšpirovaný projektom laguna 19. bol vcelku jednoduchý na realizáciu (to bola dosť dôležitá požiadavka, keďže sme stavali svojpomocne). so zariadením (takmer všetko sme kupovali nové, pár kúskov doniesli z bytu) ale bez fasády a zateplenia stien (to sa bude riešiť až na jar) a sme sa zmestili do 50tis. ak chceš kuk albumy http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/u... http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/u...
Odpovedať
@pfnl to máš síce pravdu - svoj som nepostavil a cudzie sa nerátajú ? či? už mi toho prešlo dosť cez ruky za tých 15 rokov stavania - počty ťa nepustia - hrubú stavbu postavíš do 50 tisíc kedykoľvek - pokiaľ ju robíš sama (čítaj vyššie) - ja som napočítal 38 tisíc na 8x13m a čo potom?Kto by chcel spávať v holodome, alebo spávať vo vani?Viem si to iba ťažko predstaviť. Ty si sa tu zaregistrovala 08/2012 máš tu jeden príspevok (ten, čo si napísala mne), už aj tých stavieb máš za sebou veru riadne, čo vidieť aj v tvojich albumoch... Myslím, že mám skúseností dosť nato aby som poradil, ale nie zasa toľko aby som sa neučil stále niečo nové ohľadom stavania a interiérov ;-) PS: takýchto milujem ako si ty - ale aj napriek tomu ti želám pekný deň a slnko v duši ;-) na budúce napíš niečo čím prispeješ ty, nie kritikou o iných, ktorých ani nepoznáš
Odpovedať
@achelan nie som tu dlho,to je pravda,nakolko iba sondujem a mas pravdu nemam tu ani foto ani albumy...byvam v byte a zatial mi to vyhovuje,ale maly chrobak je v hlave.......sesterka postavila poschodovy dom za 50 000€ do ktoreho sa nastahovala a pekne si v nom byva.....nema napr. kuchynu za 4000€,celkom jej staci za 1800€ ,obklady a podlahy ma merkury marketu a viac veci je takto .......a autorka temy sa pri "holodome" snazi zmestit do konkretnej sumy,(co si svojim sedliackym rozumom myslim) a zmestit by sa mala
Odpovedať
@ups sikovny domcek......a aj rozpocet je super x-)
Odpovedať
@pfnl "a zmestiť by sa mala" ;-) ááááááale nevadí, je tam veľa okolností a vecí, čo túto frázu môžu zmeniť, áááááááále nebudeme sa tu ťahať za slovíčka - každý máme svoj názor na to a ja to akceptujem ;-)
Odpovedať
dakujem za fajn rozbehnutu konverzaciu....my sme este uplne na zaciatku a rozhodujeme sa medzi kupou 2 pozemkou jeden uzsi (12m) druhy 18m, preto som len chcela vediet ci je aj realne nieco na ten uzsi postavit, ja som nasla fajn projekty na www.realdom.sk , dokonca aj rodicia stavali s nimi minuly rok a boli spokojny, len som chcela vediet ci aj nejake podobne domceky sa najdu:)
Odpovedať
@pusa321 hlavne si dobre pozrite orientaciu pozemku...moze byt aj uzsi, a postavite na nom uzsi domcek, daju sa urcite najst projekty aj na uzke pozemky a dokonca aj svahovite... ale treba aby ste si mohli dom spravne orientovat voci svetoym stranam... ak je pozemok uzky a nedobre orientovany, ze si nebudete vediet obyvacku, detske, terasku/dvor vyhodne umiestnit, tak potom by som ho nekupovala...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Dobry vecer.Nemate nahodou niekto skusenosti so stavbou montovaneho domu Laguna 419? Velmi sa nam projekt tohto domu paci,nasli sme ho na internetovej stranke stavebnej firmy v Bratislave Younghouse,tak sme sa informovali o cene na kluc(84915eur bez zakladov,ktore si urobime svojpomocne+cena projektu je 900eur=celkovo 85815)co vsetko je v polozkach zahrnute a co nie,tiez sme konzultovali cennik avsak ,ked sme sa dozvedeli cenu prepravy materialu a ostatneho vybavenia na Kysuce(kde chceme stavat) robi nam to o 6480eur viac,co sa nam zda strasne vela aj ked je firma v Bratislave,ich vystavby sa uskutocnuju v Ba a v okoli 50km.Mame kamaratov Francuzov,ktori s nami pracuju v zahranici a oni si objednali monotovany dom z Oravy a za prepravu dali menej ako nam bolo nacenene(tusim vyse 5000eur ale do Francuzska) Ak mate niekto skusenosti alebo rady,budem Vam vdacna.
Odpovedať
miroslav_makara ja staviam ten lagúna 9 a pohode sa dá postaviť za 52000 zariadeny aj z garážou aj plotom ale všetko sám treba robiť :-)
Odpovedať
@achelan Ahoj, my máme úzky pozemok 11,6 m so starým domom, od ulice je sever, jvýchod je od suseda, kde je teraz kuchynské okno. Dá sa tu postaviť bungalov? Čo je dobre situovaný pozemok? Ďakujem za odpoveď.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@boywonder513 Sikovny domcek.Ten nas Laguna 419 ma 16.5x11,tak asi to bude kus drahsie svojpomocne,rozhodli sme sa aj tak dat si postavit firme,len este posetrime,svojpomocne sa toho bojime,sme mladii,nemame ziadne skusenost,firmou,aj ked sa cvakne viac,to bude aspon na poraidku a ked bude nieco zle,tak je tam 15rocna zaruka.
Odpovedať
Profilova fotka
@ludmila86 keby koniec tvojej vety bol reálne pravda...svet by bol krasne jednoduchý ;). Čítaj čítaj čítaj, aby si nebola neskôr prekvapená o čom je stavba...
Odpovedať
@jankazb No,psychicky sa budem pripravovat :D Viem,ze to bude zlozite,zas si to nepredstavujem to,ze si dam postavit dom a bude to ako nic. Posudim to potom najlepsie,ked uz bude dom stat,co vsetko bolo treba vynalozit,aby stal.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?