Ake etrasove dvere s lepsie? posuvacie ci "balkonove s kluckou" ?

Ahojte ake terasove dvere su lepsie otvorenie posuvanim alebo klucka ? su vsetky tyy aj uzamykatelne ?
Odpovedať
Záleží na tom, ako sa otvárajú. Pravákom zväčša vyhovuje kľučka vpravo. A ľavákom zas odsúvanie vľavo. Stačilo chvíľku pohľadať, tých tém tu je dosť, aj s jednoduchým a zrozumiteľným vysvetlením.
Odpovedať
@nikushka2521 balkónové niesu uzamykatelne, ak myslíš zvonka že by si chcela zavrieť. To sa nedá, musíš zavrieť zvnútra. Zvonku sa dajú len privrieť. Majú ľahšie, jednoduchšie kovanie a teda sú aj lacnejšie ako tie vchodové, teda uzamykatelne a na kľučku. Ale aj posuvné terasové som videla také že zatvoriť sa dajú len zvnútra. A tiež sú určite drahšie ako balkónové. Záleží aký máte rozpočet 😉
Odpovedať
@nikushka2521 Ja osobne som za dvere otvárateľné - aj v stavebníctve, aj v nábytkárstve. Posuvné dvere akceptujem len tam, kde to napr. priestorovo inak nevychádza. Otvárateľné dvere sú technicky jednoduchšie, menej poruchové a vo väčšine prípadov aj lepšie utesniteľné.... a sú lacnejšie. 😉
Odpovedať
Ja už by som dala dvere, na kľučku a také čo sa dajú aj zamknúť. Susedia tak majú a je to super praktické aj to veľa využívajú. My v lete takmer stále chodíme cez terasu a chyba mi to
Odpovedať
@zuzcek1988 vždy musí ísť jeden posledný čo zamkne, von vchodovymi dverami, tak si myslela? Ja som myslela že naše terasové tiež zvonku zavriem, ale asi nee 😆
Odpovedať
Ja mam terasove dvere a na nich uchytku a ked chcem tak ich zvonka zavriem. Mozno keby prisiel nejaky vichor, tak ich vie otvorit, ale drzi to dobre. Mozem si ich dat na vetracku alebo otvorit druhe kridlo. A stali asi tretinu proti jednokridlovym vchodovym dveram, ked chcem odist tak odidem cez ne a zamknem.
Odpovedať
@tabitka337 ano presne tak. Susedia majú terasové dvere, normálne s kľučkou a zámkom a je to veľmi praktické, už by so dala tak. Aj deti keď som mala malé, na terase som ich dala do kočíka revajúce a vždy rýchlo cez celý dom zamknúť, potom dookola domu na terasu pre kočík. Takto by som si uľahčila veľa krát odchod z domu 😄😄😄
Odpovedať
Aj posuvne terasove dvere mozu mat klucku a mozu byt uzamykatelne.
Odpovedať
@nikushka2521 máme PSK (posuvné aj výklopné), kľučka z oboch strán a aj uzamykatelne. Dá sa všetko. A nieje pravda, že balkónové dvere sa nedajú dať také, kde je kľučka aj uzamykanie zvonka...
Odpovedať
@megdesign možno dajú, vlastne všetko sa dá.. len by boli ťažšie a podstatne drahšie 😜
Odpovedať
@tabitka337 ani ťažšie ani drahšie neboli. Ak je kľučka zvnútra, stačí jedna diera do rámu aby bola aj vonku. Detto zámok.
Odpovedať
@megdesign no to ale potom nieje bezpečnostné... Nám tak povedali v incone. Keby sme tam chceli zámok, museli by dať ťažšie kovanie a proste akokeby druhé vchodové dvere.. a tie boli podstatne drahšie ako balkónové dvere na terasu, s kľučkou vnútri a madielkom zvonku, aby som si privrela. Uvidíme, meniť ich nebudeme 😉 Môže byť ale aj inak inde.. ak vám také stačia, ok 😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tabitka337 sú bezpečnostné ako každé iné PSK alebo HST.
Odpovedať
Keď som videl, ako u všetkých známych, kde sme boli na návšteve bojujú po pár rokoch s otváraním a zatvaranim posuvných dverí, sme sa rozhodli dať otváravé.
Odpovedať
@megdesign prosim Ta a daju sa Vam dat aj na vetracku? Jaj teraz citam, vy mate tie vyklopne,ja ze klasicke otvarave balkonovky 🙂
Odpovedať
@zuzana838 áno. PSK = posuvno-sklopný
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?