Zavzdušnené podlahové kúrenie

Zdravím, na poschodí mám zavdušnené nejaké okruhy podlahového kúrenia. Rozdeľovač mám len v pivnici (kotolni) kde sú aj odvzdušňovacie ventily ale tie asi nepomožu. Poraďte ako to odvzdušniť a či sa to vobec dá ak sa tu niekto do toho lepšie rozumie. Vďaka za tipy
Odpovedať
Ja viem tolko, ze existuje viac sposobov ako to spravit. Da sa k tomu najst video na youtube, neviem ci sa moze linkovat... https://www.youtube.com/watch?v=9y-5V... Prave kvoli tym ventilom sa tiez rozhodujem ci dat rozdelovac na prizemi alebo v podkrovi.
Odpovedať
@mayky33 @vykricnik viete mi vysvetlit ako sa v uzavretom okruhu s vodou ma dostat vzduch o nejakych 5m nizsie k odvzdusnovaku? (voda tam prudi ale relativne pomaly). Z fyzikalneho hladiska to je nemozne. Teda si urobil riadnu blbost. Ak Ti to niekto robil tak ho zavolaj nech je mudry a vyriesi, ak si si to tak sam vymyslel a urobil tak sa postav pred zrkadlo a povedz si aky si ...... Odvzdusnovak ma vyznam na najvyssom mieste.
Odpovedať
@igor256 ja som nič nerobil uz to tak bolo, to sme kupili starši dom len bohužial mi trafili trubky nejaké a teraz mam s tym iba problemy
Odpovedať
@igor256 ked sa do uzavreteho okruhu vie dostat vzduch, tak sa vie dostat aj von. Mozno si pozri to video?
Odpovedať
@vykricnik no chapem, ze to cerpadlo by mohlo pomoct, ale musi tu vodu riadne tocit, lebo vzduch ma prirodzene tendenciu sa drzat hore a zeby to dokazalo vsetok vzduch pretlacit o 5m nizsie si nie som uplne isty. Cele video rata s tym, ze rozvadzac je vyssie ako podlahovka si myslim.
Odpovedať
Profilova fotka
nebude jednoduchšie dorobiť odvzdušňovací ventil na poschodí? lebo snažiť sa vzduch pretláčať proti fyzike o 5 metrov nižšie mi príde ako solídna utópia....
Odpovedať
@zipsuliak mne to tiež napadlo ale to by musel na každý okruh dať jeden... Ak sú niekde viditeľné hadice tak OK ale predpokladám, že by musel niečo vysekať atď.
Odpovedať
Profilova fotka
@igor256 to máš síce pravdu, veď netvrdím že to bude úplne jednoduché a úplne bezpracné.... ALE je to riešenie ktorým to vyrieši raz a navždy.... hocikedy v budúcnosti mu už zavzdušnenie nebude robiť problémy lebo to bude mať ako odvzdušniť 🙂
Odpovedať
@mayky33 Ja som mal tiež problém so zavzdušnenou podlahovkou, skúšal som všeličo, nakoniec bol problém v tom že pri inštalácii mi expanzku natlakovali na 3 atmosféry tak bola v podstate vyradená z funkčnosti. Ale to nie je tvoj problém. Ja som skúšal aj takým spôsobom odvzdušňovať, že na rozdeľovač som pripojil silné obehové čerpadlo. Odstavil som okruh do "kotla" zastavil som jednotlivé vetvy až na tú jednu ktorú som potreboval odvzdušniť. Na napúšťaní vstup do rozdeľovača som teda pripojil čerpadlo a výstup som dal do nádoby. Následne nasávanie čerpadla salo vodu z nádoby a tlačilo späť do okruhu. Ten silný prúd vody z čerpadla strhol vzduchové bubliny v systéme so sebou a v nádobe sa vzduch uvoľnil. Mohlo by to fungovať aj u teba, pretože ako som mal zavzdušnený systém tak som pekne počul ako mi vzduchové bubliny putujú z rozdeľovača po stúpačke dolu do "kotla" tam to žblnkotalo a následne vzduch putoval hore. Bolo to na nervy. Takto nejak som to robil http://www.modrastrecha.sk/blog/kajo8...
Odpovedať
Chlapi ďakujem vám za tipy... niečo budem musieť vyskúšať z toho a posledná možnosť bude prerobiť to a na kazdom poschodí spraviť nove rozdelovace s odvzdušnovákmi ale to bude posledná možnosť pretože sa mi do toho nechce ... 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
podlahovku odvzdušnuješ postupne po okruhoch. vypni kotol, v rozdelovači zavri všetky okruhy okrem jedného a ktorý odvzdušnuješ, zavri prívod do rozdelovača, otvor vypuštak (nestačí mať odvzdušnovak) na prívode daj tam hadicu do kýbla, odpadu, guličky.... a cez spiatočku bude tlačiť vodu (priebežne musíš dopuštať kotol aby bol stale tlak 1-1,5 baru) a bublina aj ked je na poschodí bude vytlačená smerom k vypuštaku. ak je to bez bublin uzavri okruh a pokračuj dalším okruhom...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?