Vysoke elektricke napatie 400 kw pri dome

Prosim vas postavili by ste si dom cca 60 metrov od vysokého elektrického napätia 400 kw? Vedenie ma byt nejako izolovane budu to robit elektrárne takze sa bude dať budovat uz vo vzdialenosti 5 m od vedenia nie ako bolo doteraz 35 m. Tym padom snad aj vplyv na organizmus by mal byt mensi nie? Ti co sa vyznate co si myslite? Je to super lokalita za super cenu a len to jedno ma odrádza.
Odpovedať
1
2
@kandrea http://www.voxo.eu/elektrosmog/vysoke...
Odpovedať
@janetbla ďakujem toto som citala.. Ale mne ide o to ze ked sa tie káble budu izolovať (neviem presne ako sa to vola) ci tym padom ta vzdialenost "nebezpečenstva" sa tymto nezníži... Ze uz na nas dom by to nemalo dosah
Odpovedať
Profilova fotka
@kandrea 60m od 400kV urcite nie je "super" lokalita. Cena sice mozno super bude, ale najskor preto, ze to nikto kupit nechce.
Odpovedať
Keď už tak kV a nie kW.Prečo sa nespýtaš na elektrárňach.Predsa oni to budú izolovať.Spýtaj sa čím,aký to má vplyv.
Odpovedať
@kandrea ochr. pásmo je 35 m, dom by bol 60 m, čiže skoro raz toľko.. http://www.projekt.stavba-az.sk/z_och...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@mcsmekac zdravotnej zavadnosti by som sa ani tak nebala. Ale ze fakt chce niekto zit desiatky rokov s romatickym vyhladom na 400kV vedenie.. hlavne, ze ma dom a mysli si, aky je hrdina ze nebyva v meste. No co ja viem, kazdemu, ako mu vyhovuje.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@maslenka47 ja ho vidím na kopci asi 100m nado mnou,cez búrky krásne iskrí ako ohňostroj
Odpovedať
@maslenka47 neviem ci ten vyhlad by bol az taky strašný pohlad z pozemku... toto je fakt najmenej.... Dalsia foto káble zblizka
Odpovedať
@maslenka47 Podla teba je lepšie asi čumeť susedovi do okna.
Odpovedať
@kandrea > Fakt je to 400kV vedenie ? Ja by som pri 400kV cakal nejake taketo stlpy https://lnk.sk/dV19 . Tie obrovske kovove. Mne to pripada ako 22kV vedenie. Mate to potvrdene od elektrarni, ze je to 400kV vedenie ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
my budeme mať tiež 400kv a menej ako 60 m od domu.pekné miesto.za komančov postavili susedovi v zahrade slp vysokého napatia,nik sa ho nepytal,jednoducho ho tam dali a je doteraz.susedia majú trochu problem s prepätím,ale neriešia to,čo je ich chyba..ked zhorí tv..neni to zadarmo.ale inak neviem povedať,že by to vnímali.
Odpovedať
@kandrea Toto nie je 400 kV vedenie! to je tých 22 kV, ako niekto uviedol. Tam 60 m nie je vôbec rizikových, čo sa zdravia týka, akurát ten výhľad. ale to by si si musela kúpiť pozemok inde, ak ti ide o výhľad.
Odpovedať
@kandrea A z tej prvej fotky mi to príde, že ten stĺp je ďalej ako 60 metrov. 60 metrov bude ten stredný, malý strom. Stĺp tipujem tak na 100 - 150 metrov.
Odpovedať
Realitak vravel ze 400 KV dalej ako idu káble sa napajaju na tie velke kovove stĺpy.. Ale asi si zajtra overim na elektrárňach...
Odpovedať
@chrobak7 takze to da meria od stĺpa? Nie od vedenia? Káblov? No ja radšej naozaj zavolam do elektrární lebo sa vobec nevyznám. Dakujem
Odpovedať
@kandrea Káble nevidím dobre. Ani neviem, kde máš hranicu pozemku. Ale z miesta fotenia sú káble aj stĺp ďalej ako 60 metrov. Ten druhý obrázok vyzerá byť zväčšený.
Odpovedať
@kandrea Ochranne pasmo sa meria kolmo od krajneho vodiča. Inač tiež mi tie stlpy nepripadaju pre 400 kv vedenie.
Odpovedať
@kandrea A s tym vyhladom si nerob starosti. Keď sa to tam zastavia, ani nebudeš vedieť, že tam nejake stlpy su.
Odpovedať
@kandrea Toto je "len" 22 kV vedenie, určite nie "štyristovka"... :-)
Odpovedať
@kandrea toto isto nie sú 4stovky ;-)
Odpovedať
@dedo758 hned mi je lepsie... Zajtra skusim volat na elektrárne snad mi budu vediet odpovedat.
Odpovedať
@kandrea vrelo doporučujem ísť do dediny Tošanovice pri Frydku-Mistku a vypočuť si ten zvuk ;-) a potom sa rozhodni ci toto chceš počúvať celý život, či pri každej búrke chceš vidieť tie nádherné blesky a skus sa porozprávať s ľuďmi tam.... Je tam nadherne, obdivuhodné miesto na život, nebyť tej linky... Áno si mimo ochranného pásma ale....to elektromagnetické pole ma určite vplyv.
Odpovedať
@tatiana1978 a tam maju 22KV? My, sme boli na pozemku niekolkokrat a ziaden zvuk sme nepočuli... No porozmyslame urcite overime zistime
Odpovedať
22 kV nepočuť, 110 kV už áno, o 400 kV ani nehovorím...
Odpovedať
@kandrea tam maju spominanu 400ku.. Podla foto je to 22kv... Manzel s takymi stoziarmi robi viac ako 20rokov a tak uz som sa tomu priucila aj ja ;-) hlavnenech ti stoziare nestoja na pozemku a nech ti cez pozemok neidu droty....
Odpovedať
Profilova fotka
Áno toto je 22 kW, aj keby neizolovali tak ste úplne ok. To má ochranné tuším 10 m. My máme presne toto ale už izolované 1 m od domu ponad pozemok. A nič sa nedeje. Každý jeden elektrikár čo som sa ho pýtala či to neskodi tak len mavol rukou, že mám byť kľudná, tak som. 😁
Odpovedať
Profilova fotka
Nie 400 kW, ani 400 kV, ani 22 kW, ale 22 kV. Ale bolo to tu už napísané.
Odpovedať
@asdfb to 400 kv vedenie nie je ani nahodou. To by v zivote ani nezapli :)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?