Uzavretie diery

Ahojte potrebujem poradit... mam vrtanu studnu kde sachtu tvoria 2 beton skruze...privod vody do domu je spraveny tak ze do jednej skruze je vybita diera kadial sa pretiahla rura s vodou. kedze to nieje sadnute voda mi vteka do skruzi prave cez ten otvor pri dazdoch aj spodnej vode... vvera som to z vonkajsej strany zabetonoval...spomalil som to ale nezastavil...viete poradit co mozem dat z vnutorej strany medzi ruru a beton aby som to uzavrel?? dalsi beton?tmel?murovaciu maltu??? dosli mi napady co s tym....dik
Odpovedať
@pluvko možno by som najprv skúsil studničnú PUR penu. Cca 8 eur. Ak to nepomôže potom by som riešil ostatné možnosti. http://www.soudal.sk/produkt/studnicn...
Odpovedať
Pouziva sa bentonit
Odpovedať
@radar67 @virnik27 @bohanic pomohlo spomalit ale nezastavilo.... z vonku obkopane a dame 1 miesacka...2cement na 100l betonu a piesok...ledva som to vybral z miesacky...z vnutra som dal studniarsku peni,neskor som kusok obrezal pozostatky a dal murovaciu maltu....spomalilo ale nepomohlo uplne
Odpovedať
@pluvko Medzi skružami je čo, keď tadiaľ nepreteká?
Odpovedať
Cement+vodné sklo...len pozor strašne rýchlo to tvrdne..
Odpovedať
Ja by som tie skruze obkopal a spravil to co si mal uz na zaciatku napenetrovat ich a dat 2 vrstvy IPu proti tlakovej vode. Pur penu tam davat je strata casu.
Odpovedať
@rkorba ja by som to natrel naterovou izoláciou čo sa dáva na balkóny..
Odpovedať
Profilova fotka
@pluvko keby si dal namiesto skruží plastovú šachtu nič by si nemusel riešiť.
Odpovedať
@daralbajda @rkorba @dedo758 @eagleowl tak medzi skruzani nepreteka lebo tam to je dobre utesnene a ilovita moja hnusna poda zo pekne zavrela...akurat ako vedie rura z domu do studne,tam si voda spravila dialnicu...ked som kopal normalne pri rure bolo tak vsetko mokre ze som to nez problemom holou rukou vyberal...beton skruze bez velkych nakladov neviem a ani nebudem riesit...chcem sa spytat ci mate skusenosti s Bentonitom...vraj zvacsi svoj objem aj o 400 percent a ma nulovu priepustnost vody...pomohlo by to nacapka medzi skruz a tu rurku??? je to tam velmi tesne,ziadna IPA mi tam nepomoze iba uplne hermeticke uzavretie diery v betonu kde uprostred vedie rura ktora privadza vodu....
Odpovedať
@pluvko ked tam nemas pristup, tak si to wapkou vystriekaj pockaj kym obschne , sprav maly salung a vylej smolou :-)
Odpovedať
@rkorba pristup nieje ani na wapku... ;(
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?