Úprava tvrdosti pitnej vody cez systém

Ahojte, chcem poprosit o radu ohladom upravy pitnej vody. Dokoncujeme novy RD a mame statnu pripojku aj vlastnu studnu. Chceme si dat primarny zdroj vlastnu studnu a statnu, len v pripade nejakej nepredvidaj udalosti...Na vlastnu vodu sme zvyknuti, kedze sme z tej istej dediny a pijeme ju cely zivot, len par sto metrov inde. Pri zapajani plyn. kotla mi technik urobil upravu do kurenia a povedal, ze tvrdost vody mam medzi 19-20 vraj velmi vysoku.Debatovali sme a spomenul, ze je moznost upravy vody cez system, ale nech sa vyvarujem kadeakym filtrikom, nasadkam atd, ze to dlhodoby problem neriesi. Na otazku kolko taka sranda stoji, vraj s montazou a systemom Viesmann okolo 1 300 eciek. Mate s tym niekto skusenosti a viete poradit pripadne aj spomenut + a - takychto systemov a samozrejme zivotnost? Vedeli by ste aj odporucit nieco konkretne? Velmi pekne dakujem
Odpovedať
@peterh1 my máme systém - centrálny zmäkčovač na vstupe do chalupy. dosýpaš sol podla potreby. sol stojí cca 50€/rok. celý systém stál 600€ aj s prácou. sme spokojný, mám to už 2hý rok. Spotrebujeme okolo 7/8kubíkov za mesiac. tiež sme mali tvrdosť vody 21. Dá sa to tam nastaviť. Máme to na nule. Nechal som si ešte jeden kohútik s pôvodnou tvrdosťou na pitie. :-)
Odpovedať
@e313 Dakujem za radu a ty mi vies povedat co za vyrobcu, alebo znacku toho zmakcovaca mas? Mne to ma montovat do TM, Ty to mas pred vstupom do domu kde v sachte ci tiez v TM?
Odpovedať
@peterh1 mám to v TM...tu máš t.č na toho chlapika: 0904526273
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?