Tlakova skúška prešla ale tlak zaznamenalnpokles

Profilova fotka
Dobrý deň , riešili sme tlakovú skúšku dopadla údajne dobre následne sme natlakovali a nahodili budijy tu už nastáva pokles tlaku...... Vodár hovorí že to je v pohode že keby bol problém vyfuci naraz ... Rad by som počul viacej názorov
Odpovedať
a s vodou alebo bez ? ako ste to tlakovali ? tlakova skuska coho ?
Odpovedať
Čo ste nahodili? Budijy?
Odpovedať
Profilova fotka
Natlakovali sme vzduchom bez vody jedna sa o kompletne rozvodu domu. 2x sa robila tlaková skúška kde to vyšlo v poriadku .... Nasledne sme natlakovali vodovodnu sústavu na 6barov a za 24 hodín pokleslo na 5.8 . ( Už boli aj robili prezatkovanie a stále to isté ) jedná sa o novostavbu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martin_zelnik:

Natlakovali sme vzduchom bez vody jedna sa o komp…
@martin_zelnik myslim ze to je normalne.ja som tlakoval na 4 bary tiez mi to klesalo po troske.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martin_zelnik:

Natlakovali sme vzduchom bez vody jedna sa o komp…
@martin_zelnik tlaková skúška rozvodov vody sa robí vodou, nie vzduchom. Natlakuj to vodou.
Odpovedať
vzduchom vam to klesa este dost malo :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martin_zelnik:

Dobrý deň , riešili sme tlakovú skúšku dopadla úd…
@martin_zelnik to je úplne nič. Tlak vzduchu klesá na základe teploty. Aj pneumatiky na aute treba dofúkať, keď sa schladí.. a z 6 barov na 5,8 baru určite nie je spôsobené únikom. To by vyfučalo takmer úplne, keďže tlaky vzduchu sa majú tendenciu vyrovnávať. Takže kľudne treba spávať.
Odpovedať
Profilova fotka
Dnes som to bol skobtrovat po 48 hodinách a už bolo 5 stále platí to isté? To je celý bar
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martin_zelnik:

Dnes som to bol skobtrovat po 48 hodinách a už bo…
@martin_zelnik áno platí stále to isté. Treba to natlakovat vodou. Vzduchom sa vodovodné potrubie netlakuje!
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martin_zelnik:

Dnes som to bol skobtrovat po 48 hodinách a už bo…
@martin_zelnik Natlakujte vodou, je možné, že sa tlak po čase o niečo málo zníži, dotlakujte. Po ustálení ale už by klesať nemal vôbec.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?