Splyňovací pec Atak + 1000l Akumulačna nádrž + fotovoltaika 6kwh

Profilova fotka
Zdravím Do podpivničeného bungalovu plánujem osadiť splyňovací pec Attack DPX 25 Profi s 1000l akumulačna nádrž a k tomu 6kwh fotovoltaika. Kúrenie mám v obytnej časti podlahové a v pivnici radiatory. Máte niekto reálnu skúsenosť s podobným zapojením? Ako dlho vydrží Akukumačná nádrž? Ako často je potrebné prikladať do pece? Ďakujem
Odpovedať
K tomu aby ti niekto zodpovedal všetky tvoje otázky majú ľudia málo informácií, aký veľký dom sa aké veľké tepelné straty máš. Máš na myslí 6kw solarne panely alebo fotovoltaické panely čo vyrábajú elektrinu? Rataj keď naplnis plnku tak 2-4 hod vydrží podľa dreva. 1000litrovu na dve naloženia vyhrejes, uložia do nej plus mínus 60kw tepla tak si to vypočítaj 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@pepo344 tepelne straty ešte nemam zistené Dom je má 150m2 obytnej plochy a 75m2 pivnice. Mam fotovoltaicke panely ktore vyrabaju elektricku energiu z ktorej bude napájaná spirála cca 4,5 kw
Odpovedať
@to_ro k stavebnému povoleniu si mal určite výpočet strát, zateplenie máš aké podlaha, steny a strop?my nie sme jasnovidci, fotovoltaické panelmi chces napájať aj niečo iné ako tu špirálu na vodu?
Odpovedať
Profilova fotka
@pepo344 ide mi skôr o reálnu skúsenosť s touto kombináciou spyňovací kotol akumulačná nádrž a fotovoltaika. Keďže sa jedná o novostavbu. Fotovoltaika bude nápájať dom aby znížila náklady za elektriku a prebytok ukladala do akumulačnej nádrže cez špirálu.
Odpovedať
Profilova fotka
@pepo344 zateplenie Strop 40 cm fúkaná izolácia Podlaha 15 cm polystiren Steny 40 ytong + 12 cm polystiren
Odpovedať
@to_ro ja mám 23kw kotol a 1000l nádrž a s fotovoltanikou ti poradiť neviem, zateplenie máš celkom fajn tak to bude dobré 😉 , ak by si chcel iba nahrievat vodu tak účinnejší je solár, ale ako hovoríš iba prebytok tak je to fajn
Odpovedať
Profilova fotka
@pepo344 práveže či sa tá fotovoltaika nebude biť so splyňovacím kotlom keďže cez deň fotovoltaika nahreje akumulačnú nádrž.
Odpovedať
@to_ro ešte napíš či chces tu špirálu do bojlera na vodu, do aku nádrže alebo bude aku nádrž s vnorenym výmenníkom na vodu. Ako si to predstavuješ?
Odpovedať
Profilova fotka
@pepo344 špirála bude vložená do AKU nadrže ktorá je samostatná 1000l a boiler 200l ktorý bude nahrievany z AKU nádrže a bude mat aj špirálu na nočný prúd v prípade potreby.
Odpovedať
@to_ro 1000 l nádrž sa oplatí len pre kotol, čím výkonnejší tým skôr ju nabiješ ,pri 80 st vode tam uložíš 20 kW , lebo kW do 50l, pre FV sa dávajú väčšinou okolo 200-300 l , a je najviac len na ohrev vody od jari do jesene, od oktobra vyrobí už len 1/10 z max čo v jún, júl a budeš to nabíjať z kotla, na nočný prúd sa ti to oplatí len vtedy ak nemáš veľa spotrebičov ktoré idú cez deň, hlavne myčka, sušička, indukcia, lebo tie spotrebiče zožerú toľko čo voda ale vo vyššej tarife, pozri si prepočet kedy sa to kde oplatí napr. na stránke www.urso.gov.sk ,-stránka úradu vlády
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu nerozumieme sa ja dávam akumulačnú nádrž pre splyňovací kotol a bude na ňu napojená aj FV na prebytky ktoré vzniknu cez den. Ide mi hlavne o prechodne obdobia
Odpovedať
@duzu ako si sa dopracoval k tým 20kw,pokiaľ ja viem do 1000l sa zmestí (ulozis) okolo 60kw tepla.Asi si to mýliš s výpočtom akumulacky kde by na 1kw kotla malo byť tých tvojich 50l.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@to_ro ja si myslím že by s tým nemal byť problém ak zoženieš niekoho schopného čo už takú inštaláciu robil, prípadne ti poradí.
Odpovedať
@to_ro Ahoj. Ak nádrž vyhreješ na 90, tak ti pri vonkajsej teplote okolo 0 vydrzi tak 2-3 dni...podla toho na kolko budes kurit..pri mrazoch 1-2 dni...Ja mam 1000 litrovu nadrz, a podobne proporcie domu...a rano kurim na 25 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch

Odpoveď na príspevok od to_ro:

Zdravím Do podpivničeného bungalovu plánujem osa…
@to_ro ahoj uz si to poriesil? Vyhrieva ta fotovoltika nieco? Chcem ist do niecoho podobneho ale kurenar ma odhovoril... je mi jasne ze December, Januar je zabity ale zvysok roka to potiahne cosi ci???
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?