Smrdi mi studna

Ahojte, mam otazocku, na jar sme dali vytiahnut studnu az do dna, na dne studne bolo cierne bahno /blato) a neskutocny smrad, vystriekali sa bocne steny, opat sa cast vytiahla lenze, po mesiaci voda zo studne opat smrdi. Davali sme do nej aj chemiu na studnovu vodu, no nepomohlo to, teraz po pol roku napustavam do pohara vodu, voda je kalna az cierna a rozdelena na dve polovice, hore cira dole kalna. Vodu sme nikdy nepili ale uz sa s nou neda ani umyt riad lebo je ozaj otrasna. Studna ma 12 m, voda v nej je do vysky 11 m cize skutocne stale plna studna, avsak je to studna na chalupe kde chodime len vikendovo. Moze voda zapachat z nedostatocnej cirkulacie vody? Zapach by som prirovnala hnilobnej vode, napr ak nechate vo vaze dlhsie kvety tak si viete predstavit smrad tej vody. Poradte mi co vymysliet. uz ma napadlo z casti studnu zasypat nejakym strkopieskom ale neviem ci by sme nejak nenarusili privod spodnej vody do studne. dakujem za odpovede
Odpovedať
V prvom rade by som dal vodu na rozbor, či do nej nepresakujú nejaké odpadové vody. Z rozboru bude jasné, čo vo vode je, potom sa dá radiť, čo sa s tou studňou dá robiť...
Odpovedať
@laicka ano rozbor. btw neplava tam nejaka zdochlina?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 rokoch
Možno by bolo asi najlepšie novú vrtanu studňu na inom mieste, ale možno to už máte po riešené.
Odpovedať
@kalitechnis "Možno by bolo asi najlepšie novú vrtanu studňu na inom mieste, ale možno to už máte po riešené." Za 7 rokov to už asi aj zabudol čo chcel urobiť, alebo urobil so studňou.. 🤔
Odpovedať
Tuto studnu uz zial neporiesis..
Odpovedať
Profilova fotka
Inac zaujimala by ma pricina. Mam obdobny problem i ked studna sluzi len ako zaloha pre zavlahu....
Odpovedať
Myslím že to môže byť podložím, tmavomodrý čistý íl, pri narušení hnilobne smrdí.
Odpovedať
Profilova fotka
@roman_x a sposobuje aj to scernanie vody? Tiez vodu zo studne pouzijem len 5-10x do roka a to len v lete ked sa minie dazdova voda... Daval som to za vinu jej nepouzivaniu a tomu ze sused ma asi o 5 metrov od nej za plotom kompost a nejaky hnoj...
Odpovedať
@laicka Máte na ulici žumpy/čističky alebo obecný odpad?
Odpovedať
Profilova fotka
@roman_x íl nemôže smrdieť, @abobo je to zberňa pre fekálie z okolia, zabrániť sa tomu prakticky nedá. Veľkým čerpaním sa len otvoria jestvujúce kanáliky a stav sa zhorší
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 nuz skoda, myslel som ze sposluzi aj ako zaloha pre zavlahu, ale asi bude sluzit len ako vymennik pre moje cerpadlo zem/voda...
Odpovedať
podľa mňa za ten čas aj zabudla, že sem vôbec niečo také napísala no ako bolo by celkom fajn vedieť, v čom bol nakoniec problém a ako si s ním poradili
Odpovedať
Článok sa načítava...
to je pravda, ale mozno by odpoved pomohla ja inym ktori maju pripadne podobny problem 🙂
Odpovedať
keby je to na inom portaly, clovek by si myslel ze je to prirovnanie k niecomu 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?