Rozpojený vodovod zo studni

Zdravím. Riešim jeden problém. Často nám "padala" voda naspäť do nabíjanej studni (4m), napriek tomu že hneď na povrchu studni (v šachte cca 1,80m pod zemou) je "T-čko" na ktorom bola našraubovaná spätná klapka. Šachtu som otvoril, a zistil som že na spätnej klapke je prasklina. Počas rozoberania sa celý ten mosadzný kus rozpadol na tri veľké kusy. No a teraz k jadru pudla. Ako to naspäť spojiť. Na to T-čko dám univerzálnu mosadznú spätnú klapku, lenže k spojeniu treba minimálne ešte 30-40cm. Dal by som tam nejaké redukcie + šróbenia, ale ako to prepojiť? Môžem tam dopasovať flexi hadicu? Pripájam nákres. Za rady ďakujem.
Odpovedať
@fixative Pri klapke treba dať pozor či môže byt namontovaná horizontálne. Inak sa ti môže zaseknut v otvorenej polohe. Klapka by mala byt namontovaná ešte pod T-kom. Dopojenie kľudne aj HDPE hadicou.
Odpovedať
@ronnan78 Klapku som kúpil túto: https://www.prodoshop.sk/hlavna-stran... Takže to môžem spojiť aj flexi hadicou? Nemalo by to zamrznúť... Na vrch šachty ide ešte dekel, piesok a dlažba.
Odpovedať
Ta spätná klapka je na zvisle potrubie. ( fungovať bude ja na lezato, ale stačí jemný nanos piesku, zrnko a už ju neuzavrie). Btw aj koli tomu hernému pokračovaniu, by som klapku umiestnil na hlavne potrubie pod T
Odpovedať
@ronnan78 Takto bola predtým.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?