Ročná spotreba elektrickej energie za rok 2020

Profilova fotka
Zdravím, chcel by som sa len informovať, prípadne porovnať s niekým akú ste mali spotrebu elektrickej energie za uplynulý rok. Ideálne s niekým, kto má aj vykurovanie aj ohrev TV na elektrinu. Či je tá spotreba v poriadku, či je to taký priemer, alebo môžem byť spokojný. Z mojej strany ide o 1.rok bývania, čiže veľmi časté vetranie z dôvodu zvýšenej vlhkosti. Poprosím ak má niekto čas a chuť o približné zhrnutie Vašich čísiel. Údaje: Lokalita záhorie , vonk. výpočtová teplota - 11C, vypočítané tep. straty 5,5 kw, int. teplota 21-22C. Dom: 140m2, bungalov, svetlá výška domu 2,9m, ytong 300mm + zateplenie grafit 200mm, strecha rovná 400mm zateplenie, podlaha 200mm grafit, okná 3 sklo drevohliník U= 0,65 Wm2K. V podstate veľká väčšina roku doma 2 - 3 osoby (malé dieťa), každodenné varenie, pranie, umývačka, sušička. V lete asi 200h stropného chladenia. Ročná spotreba 7200kWh - priemer cca 20kWh/deň (cca 500-700 kWh mi zjedli odvlhčovače) Tepelné čerpadlo NIBE VVM 320 + F2120 - 8kw Kompresor TČ - okolo 2600h/rok z toho teplá voda 477h, počet štartov - 3590
Odpovedať
@tzbprojekt Nemam sice rocnu spotrebu za sebou, ale podobne osadenstvo, akurat vacsi dom 200 z toho 37 dvojgaraz. Ked sa existovalo bez vykurovania, tak priemerna spotreba domu 15-20kWh (vratane TUV) a vykurovanie v tejto nezime na 21-24 (garaz-obyvacka) spapa okolo 15-20kWh/den. Samozrejme TC, rekuperacia, vlastna vodaren, inteligentna domacnost ...
Odpovedať
ahoj, podla mna vasa spotreba domacnosti je OK, co by niektori dali za taku spotrebu. My mame velmi podobne cisla a udaje, co sa tyka domu: Vykurovana plocha: 139 m2 (bungalov), okrem stropneho chladenia, ktore nemame, ale mame rekuperaciu, kt. bezi nonstop, 250mm porobeton, 250mm grafit polystyren, 250mm zateplena podlaha, ale biely polystyren, tep. cerpadlo Daikin vzduch-voda, okna 3sklo, ale plastove okna, obytna cast komplet na juh otocena, velke francuzske okna s exterierovymi zaluziami, obyvacka s kuchynou zvyseny strop na 4,9 metra, tam je strecha pultova - plech, zvysok domu beton, to iste zateplenie hore a potom klasika, varenie, pecenie, pranie... . Prakticky cely rok sme doma na HO kvoli corone 3 ludia a spotreba 5006kw za rok 2020. Podotykam, ze sme robili exterier, cize miesacka isla cez jar a leto. Lokalita: Kosice. Inac, od VSE mame elektromer, ktory posiela udaje na dialku a teraz maju sikovnu appku, kde si vieme sledovat, dennu, mesacnu, rocnu spotrebu a je to celkom presne, kde presne vidime kolko nas stoji, kurenie, varenie, pranie, televizia a ine...
Odpovedať
@dzios rozumne postaveny dom so smiesnou spotrebou.
Odpovedať
Profilova fotka
Ktovie aká bude priemerná cena za kwh za minulý rok od Vse, minulý rok som spriemeroval tak DD 5 vyšla na 0,127
Odpovedať
Lokalita zapad, montovany drevodom- bungalov, komplet ee, vykurovany foliami Caleo (jediny zdroj tepla), pasivna rekuperacia 24/7, kazdodenne varenie, pracka, susicka, extra mraznicka, zahradne cerpadlo... Nechladime. Vykurovana plocha 125m2 (celkovo 155m2 na spolocnej zakladovej doske). 3 osoby takmer stale.. Zateplenie mam v profile, okna plast 3-sklo. Celkova spotreba 6800 kWh, z toho TUV (OKHE Drazice smart 80l) 1800kWh. Na to, ze mas TC sa mi to zda dost.
Odpovedať
@tzbprojekt kolo ta stalo dane TC?
Odpovedať
Zdravim porovnal niekto ceny VSD na tento rok ? Pridavam link. https://www.vsds.sk/mdoc/dso.C1210.A/... My mame sadzbu EKO dom - DD6 Pytam sa preto lebo sa mi zda ze je v hre zdvihanie cien za hodnotu isticou - teda rezervovanej kapacity, ale nie som si isty ci spravne interpretujem fixne poplatky za OM na mesiac. / svokra dostala list od VSD kde ju upozornuju ze ma 50A istic aby si za "priatelsky poplatok " znizila ak nepotrebuje taky velky . Podla listu je kazde navysenie sily istica o 10 A spoplatnene navysenim +40€/rok, ma DD5 a kvoli staremu elektrokotlu maju taky/ Chysta sa nejake zvysovanie kvoli isticom ? Nam zase pri DD6 oproti 2020 klesli za OM ale s tymi isticami teda neviem, myslim ze my mame 30 alebo 35A .
Odpovedať
Lokalita Záhorie, Cca 144m2, vykurovanie na 23,5 stupňa, TUV nastavená na 46 stupňov,tepelne čerpadlo, 4 členná rodina, deti a žena stále doma takže varenie pranie atď nonstop cca 2 mesiace ohrev virivky(ta spravila cca 500 kwh), cez leto filtracia bazéna. Stena 250 pórobetón eps 200mm, podlaha 150mm, strop 450mm fukana minerálna vlna. Spotreba komplet 6640kwh, kurenie a TUV 2543kwh.
Odpovedať
@rado323f netusis kolko zozral EE bazen?
Odpovedať
@rkorba môžem len odhadnúť. Príkon cerpadlo je tuším 350w, mal som nastavene tuším 5hod denne to je cca 1,7kwh za deň a bazén išiel cca 4 mesiace to je 120 dní x 1,7kwh je cca 200kwh. Ale niekedy išlo cerpadlo aj pol dna kvôli solarnemu ohrevu takže môj odhad je od 200- 300kwh.
Odpovedať
Ahojte ,Da sa odhadnut cca spotrbu el kotla este pred jeho kupu ? ci to ma vyznam ,alebo ist odrazu do TC .., , Bungalov zastavana plocha 180m2 užitkova 150m2 , nevykurovana pivnica 16m. podlaha 15cm eps bieli , steny 36,5 termalica +20cm polistiren , strop 44cm vata , okna trojskol južni svah , kysuce ...
Odpovedať
@petercadca choď do tepelného čerpadla alebo klímy a usetris hneď dve tretiny nákladov na kúrenie, pýtaj si energetický certifikát tam je orientačná strata na M2 písaná ;) na Kysuciach by som ani nespekuloval kúriť iba elektriku
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@petercadca ako píše @pepo344 , v takej rel. Veľkej ploche by som do elektrokotla nešiel , ešte k tomu na Kysuciach vôbec nie ... To prekurite dedičstvo ... Pri takej ploche by som uvažoval o tc voda vzduch
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Chcem sa len informativne spytat ci spotreba 2009kWh za vyuctovacie obdobie je pre bungalov o obytnej ploche 120m2 v norme. Dom je bez zateplenia, bez ohrevu vody, vykurovania a varenia (to je riesene plynom) len cisto spotrebice susicka,umyvacka el. rura atd. Vsetky A+++ Rekuperacia (v zime v kuse zapnuta spirala na predohrev, sever Slovenska) obcas zapnuty el. radiator v kupelni, pripadne prace vonku miesacka a podobne. Mesacna pladba vypocitana na 37€ platili sme 40€. Osobne by som mozno cakal menej, ale asi ta rekuperacia to trosku dvyha hore môj nazor.
Odpovedať
Profilova fotka
@mpfnordy ... keď vezmem do uvahy, že v byte sme mali 3-členná rodina spotrebu cca 100 kWh/mesiac a nemali sme ani elektrickú rúru (tiež bol plyn), tak tvojich 2009 v rodinnom dome je asi aj v pohode. V dome sa vždy viac vecí robí a často k tomu treba elektrinu, tá rekuperácia, možno máš studňu s čerpadlom ..... Nevidela by som to tak tragicky 🙂
Odpovedať
@matelko78 dlho ste mali DD5 najlacnejšiu a zrazu najdrahšiu pre platbu za hl. istič, dnes má niekto ročnú spotrebu i 5 MWh a k tomu plyn, prezrad najlacnejšieho poskytovateľa silovej ja mám VT 43 Eur MWh a NT 45 Eur MWh, bez DPH od Energie 2 B
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?