Problém podlahové kúrenie

Ahojte. Prestala nám v dome fungovať podlahovka. Podlahové kurenie je vodné s ohrievanim cez elektrický kotol v kombinácii s bojlerom. Po zistení som začal hľadať príčinu a obehové čerpadlo tak zvláštne tika a neindikuje žiadny prietok a ani ziadny vykon a potom v rozdelovniku podlahovky je v klobucikoch všade 0. Na tych manometroch je to ok? Čím začať keďže kúrenár teraz nechce prísť
Odpovedať
Pozri si ci nemas niekde po ceste zatvoreny hlavny ventil.
Odpovedať
Skús šípkou na čerpadle prepnúť iný režim...
Odpovedať
@rkorba ventily sú všetky otvorené ja sim ich po prvej zime nezatvaral
Odpovedať
@dedo758 skúšal stále rovnako nič nepomohlo
Odpovedať
Skus nastavit cerpadlo manualne? vyzera ze indikuje prekazku pri auto adapte a netoci sa. Ked ho zapnes do zasuvky ukazuje odber a pomaly klesa, alebo rovno ukaze 0 a tak ostane?
Odpovedať
Ak teda nie je zatvorený žiaden ventil, asi bude problém s čerpadlom. To už len technik na mieste vie posúdiť...
Odpovedať
Profilova fotka
@tomino1987 ak potrebujete kúriť, skúste čerpadlo vymontovať (zavreť kohút pred a za čerpadlom, povoliť šroubenie ), čerpadlo dajte pod výtok vody a skúste ho prepláchnuť, ideálne napojiť na hadicu a nechať prečistiť , trochu octu. Nie je to zaručené ale mimo sezóny sa mohol v čerpadle usadiť kal. Dalo by sa to aj na mieste, ale museli by ste vedieť ako odstaviť uzávery aby pri preplachovaní cez napúšťanie mohla odtekať voda mimo systém. Môže pomôcť podľa stupňa zanesenia aj poklopanie po čerpadle. A niektoré kotle majú program na občasné zapnutie čerpadla práve pre tento prípad.
Odpovedať
Mas 2 cerpadla?kotlove a potom podlahove?Nastav na cerpadle konstantny tlak (musi byt vodorovna ciarka ,alebo daj na II stupen.napravo mas take funkcie tak stukaj tak aby ti svietila ta s tym vodorovnym a 2 stupen
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@rkorba rovno 0 a tak ostane
Odpovedať
Teraz som sa vrátil domov a toto ba tom malom čerpadle bliká. Horšie že nemôžem pozrieť do manuálu keďže ho už neviem nájsť. A takto ako je nereaguje na žiadne tlačidlo
Odpovedať
@tomino1987 vypni ventili odstav vodu. Vyber 4 imbusaky Zhod cerpadlo Potoc oskou Namontuj a pojde
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tomino1987 skus este vycistit filter.
Odpovedať
Ďakujem všetkým za rady bolo zaseknuté čerpadlo už to funguje
Odpovedať
@gkrivanek pro sa pozna aj ked nema zaplateny pro profil :-) Dobre vediet mam take zazraky 3ks :-D
Odpovedať
@rkorba to ze si to tam niektori platia z nich pro nerobi, ja sa problemom v oblasti vykurovania venujem na dennej baze.
Odpovedať
@gkrivanek teba pozná len taký čo sem často chodí, pro je len reklama a niektorý to ale majú len na spamovanie,kopu trolov ale rada nula
Odpovedať
Profilova fotka
casta pricina tohto stavu je, ze ludia vypinaju na leto kotol zo zasuvky, ale neuvedomuju si ze je tam specialny program, ktory pretoci cerpadlovu skupinu, aby sa takto nezasekla. Ak uz teda niekto vyhodi kotol zo zasuvky alebo ho uplne vypne ( a v lete kuri /ohrieva TUV inak), tak nech aspon raz mesacne necha cerpadlo pretocit. A raz za kvartal je dobre pohybat vsetkymi ventilmi :)
Odpovedať
@mgx len nie často otáčať obyčajným ventilom na radiátore lebo sa vyderie tesnenie a tečie, mal som to v paneláku v spálni, na noc som vypínal a celá stupačka sa musela vypustiť po radiátor,
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu to si musel mat sedlovy ventil Myjava, ten nie je urceny na dennodenne "supanie". Pri termostatickom som to este nevidel, aj ked vacsina sa da vymenit s pripravkom aj bez vypustania stupacky. Problemom skor byva pristup, ze nemas pripravok kde dat lebo skrina atd.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?