Padnutý istič vonku v skrinke

Caute čo môže byť chyba keď zapneme viac spotrebičov, elektricky kotol a bojler a vypne elektriku celom dome až vo skrinke vonku. Bude to chyba len vonkajšieho ističe alebo niečo iné? Mal niekto taky problém?
Odpovedať
Profilova fotka
@matus157 slabý istič alebo zlá charakteristika ističa
Odpovedať
Ak je to pri viacerych naraz zapnutych spotrebicoch, tak je poddimenzovany hlavny istic, poziadat o navysenie mrk a skontrolovat, ci postacuje privodny kabel tejto poziadavke, alebo zapinat spotrebice do patricneho vykonu, resp. odhalit ci niektory spotrebic nerobi spicku-najcastejsie nejaky motor
Odpovedať
@matus157 obmedziť výkon el. kotla aby nešiel na plno asi sa dal silnejší
Odpovedať
Profilova fotka
Urcite slabsi istic ....treba zavolat elektrikara kto ti robil elektriku Inak nam pred tyzdnom vyhodilo komplet cely dom ....a ocino mi zistil ze navlhol kabel na elektr.branu ktoru este nemame 🤷‍♀️
Odpovedať
Malo informacii. Typ a vykon kotla? Kolko A ma hl istic? Niekedy staci zmenit fazovanie v dome, niekedy ovladat kotol prudovym alebo prednostnym rele,moznosti je viac. Poslednou je zmena mrk. To by mal vidiet elektrikar, pozriet co je ako zapojene a navrhnut riesenie.
Odpovedať
@matus157 ako ti napísali, výkon kotla bude rozhodujúca vec, môže byť že je tak vysoký, že keď nemu pridáš ďalšie spotrebiče tak to hlavný istič neutiahne. Mal som niečo podobné, pomohla až výmena hlavného ističa (to ale musíš riešiť s distribučkou)
Odpovedať
Slaby istic ako nic, nam to robilo kedysi davno v starom byte ked sme byvali, hroza pustat nieco naraz, hned to vypinalo.
Odpovedať
Možno je len príliš zaťažená jedna fáza. Kotol je predpokladám 3f, k tomu 1f boiler a ak je na rovnakej faze ako boiler napr práčka, rýchlovarná kanvica alebo niečo výkonné, preťaží sa konkrétna fáza a zhodí istič. Ako radil @kejsix, nechať elektrikárovi skontrolovať rozfázovanie, až potom riešiť výmenu hlavného ističa.
Odpovedať
@matus157 Tam asi žiadna chyba nebude... proste zrejme ten istič robi to, na co tam je zapojeny...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?