Nové ceny distribúcie plynu 2017 !!!

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Som sa dostal zo stálej platby z D4 za 30 € do D7 za 126€ bez DPH mesačne šibnutím čarovného prútika, zdvihli iba o 350% .SPP, URSO im normálne JEBE. Podnikaj na SK, šak to aj daňová licencia sa môže schovať a ešte ten debil Hranol sa vylepi na bilbordy s cenami energií.
Odpovedať
@peton24 kedykolvek raz za 12 mesiacov.
Odpovedať
@peton24 2400 uz je na d2 vela. O zmenu som poziadala prostrednictvom ich formulara na stranke. Ked budes mat d2 a minies viac, automaticky ti dopocitaju do tych 22.20. Ci to bude ale bez nejakej pokuty, to uz mi pani nevedela povedat. Asi by som nechala tak, a riesila zmenu ked zateplis.
Odpovedať
@gashtaan v ZSE mozem zmenit sadzbu plynu len k "vyrociu zmluvy" (vzdy mam zmluvu na 1 rok). Ale je to cele divne. Ked si chcem cez portal zmenit sadzbu, tak ma odkazuju aj na SPP distr., ze si musim zvolit taku sadzbu, ktora je v sulade z ich podmienkami. SPP ma aspon jeden kompletny cennik, ZSE ma len svoju obchodnu marzu zverejnenu - tomu hovoria cennik :D
Odpovedať
a ja som bol za idiota, ked som nechcel plyn :D
Odpovedať
@dusantt nebodaj uz poznas aktualne cenniky elektriny, ze uz nie si za idiota? :)
Odpovedať
@gashtaan a ti co maju plyn, nebodaj nepouzivaju elektrinu? ci maju aj plynovu ruru ?
Odpovedať
@dusantt to je predsa len trosku ina kategoria odberu elektriny nemyslis?
Odpovedať
@gashtaan vyhrava ten, co ma nizsie naklady na cely dom, A) plyn + EE B) cisto EE plyn je na prevadzku lacnejsi, ale aj nieco stoji ho dotiahut (aj ked je pri pozemku) a tak dalej.. niekto moze argumentovat, ze cisto EE musim dat viac na zateplenie, no bol by som teda idiot, keby tak neurobim aj pri plyne. mimochodom, plynova platna ma myslim ze vyssiu spotrebu ako indukcia.. ale zas, nechem zacinat flame, nejde mi o vypocet, nechce sa mi.. malo casu mi zostava do konca zivota.. okrem toho, strategicky je mozno dobre mat 2 zdroje energii, avsak to neplati v priapde, ak sa treba upisat dvom molochom co si robia so zakaznikmi co chcu. cize vyhrava treti - drevo, zrejme...
Odpovedať
@dusantt 1kWh elektriny je ovela drahsia ako 1kWh plynu. Tak zrychlika som si to prepocital v mojej aktualnej sadzbe - je to cca 1:2,5. Je to sice len orientacne, ale urcite sa plyn oplati viac ako elektrina. Ak teda mas doma pripojku.
Odpovedať
@dusantt tahas sem uz nieco o com to vobec nebolo... ja s tebou suhlasim. Len je predcasne sa vytesovat, ze si sa vyhol odrbom plynarni ked ani nevies co si na teba nachystali elektrarne. Jasne, ze to zasiahne aj mna, ale pri mojej spotrebe elektriny v jednotarife D1 to hadam nebude take citelne.
Odpovedať
@gashtaan ale ved cenniky elektriny su zname uz cca mesiac - obchod aj distribucia. a min. tyzden zverejnil urso aj ostatne polozky ( http://www.urso.gov.sk:8088/CISRES/Ag... ) len si to treba pospajat...
Odpovedať
Profilova fotka
@radog nuz ja veru neviem co presne si mam pospajat (a nechece sa mi do toho investovat vela casu) a od omjeho dodavatela elektriny naozaj ocakavam, ze budem vediet ceny pred tym ako budu platne. Ale ukaz nam ten vypocet nech si to mozeme pre svojeho dodavatela spocitat sami.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@radog ten dokument je akoze oficialny? Zaujimalo by ma. ako si si na zaklade toho dokumentu dal nieco "dokopy". Lebo su tam taketo pasaze, kde su namiesto ceny bodky (a vobec som tam nenasiel odvod do jadroveho fondu): e) ..... eur ako celkové plánované náklady na podporu výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov energie prevádzkovateľov regionálnych distribučných sústav v roku 2017, f) ..... eur ako celkové plánované náklady na podporu výroby elektriny vysoko účinnou kombinovanou výrobou prevádzkovateľov regionálnych distribučných sústav v roku 2017, g) ..... eur ako maximálny výnos organizátora krátkodobého trhu s elektrinou v roku 2017, h) NPSS2017 – plánované náklady na systémové služby s primeraným ziskom vo výške ..... eur.
Odpovedať
@radog len do toho, spajaj :)
Odpovedať
@majkoj - najdes to rozpisane tu: http://www.urso.gov.sk/?q=node/153 (aj ked starsieho data) @joze - je to na oficialnej stranke :-) pre teba su zaujimave body 1-3. ostatne je len popis. jadrovy fond nereguluje urso - (vid link vyssie) a tusim sa meni k 1.7 (http://www.njf.sk/aktuality.htm ) @gashtaan - uz to mam pospajane a poznam svou cenu elektriny :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@radog tak nam tu ukaz ako si to pospajal, co z toho robis take tajomstvo ?
Odpovedať
@majkoj čo človek pre teba neurobí, napíš čo chceš vedieť, pospájam ti to ;-) Napr. ja budem mať D1 - Západ, dodávateľ ELGAS, mesačne za 3-fázový istič 5,9275 €, 0,122043 €/kWh
Odpovedať
Profilova fotka
@stastnyjim chcem vediet celku cenu (fix a variabilnu) pri SSE a SSE-D DD3 :), ak to ako tak chapem potrebujem cenu za silovu energiu to je 1,2€ fix VT 0,10116€ NT 0,04164€ distribucia 10,17 fix VT a NT 0,0931248€ za prevadzku VT a NT 0,314463€ sytemove sluzby VT a NT 0,0845892€ odvod za jadro neviem... straty neviem... je to s DPH a urcite som nieco doplietol :-D
Odpovedať
@majkoj tak pre teba, všetko s DPH, zaokrúhlené na 6 desatinných miest, konečná cena mesačné pre 1-fázový istič: 4,59 € mesačne pre 3-fázový istič: 11,37 € VT: 0,160306 €/kWh NT: 0,100789€/kWh ---------------------------------------------------------------------------------- jadrový fond: 0,003852 €/kWh (to ostáva nezmenené) straty pri distribúcii: 0,006079 €/kWh (je uvedená v rozhodnutí pre SSE-D, v bode 3.7) nič si nedoplietol
Odpovedať
@stastnyjim ja by som potreboval zse d1 spotreba do 10 MWh rocne 3x25A
Odpovedať
@peto99 viď môj príspevok vyššie, najlacnejší je ELGAS v D1 ale lacnejšie napríklad vychádza v D2 (dvojtarif A.En) aj keď všetku energiu spotrebuješ vo VT. Len neviem nájsť v cenníku či si Západoslovenská distribučná účtuje zmenu tarify. Pred 2 rokmi keď sme menili dvojtarif na jednotarif, tak sme neplatili nič. D1 ELGAS - fix 5,927520 €/mesačne, 0,122043 €/kWh D2 A.En. - fix 5,327520 € / mesačne, VT 0,121401 €/MWh, NT 0,116790 €/MWh
Odpovedať
Profilova fotka
@peto99 mesačný poplatok 5,92752e a cena za kwh 0,126053e
Odpovedať
@majkoj nestiham :) len sem tam odbehnem za pc... mam zratane pre seba (vychod), cize by som potreboval udaje ako si dal @stastnyjim, vyzobkat data z prislusnych cennikov a dospel by som k rovnakym vysledkom (btw hovoris o DD3 v 2017?, lebo to co bolo DD3 v 2016 je teraz DD2...) @peto99 - fix 5.9275€/mes, variabil 0,1261€/kWh (ceny s dph)
Odpovedať
Profilova fotka
@radog DD3 2017, ten magor co navrhol zachovat nazvy tarif, len pomenit ich vyznam by mal byt zlyncovany :) @stastnyjim uz som dospel k vysledku aj ja a skonstatoval, ze na kyho elementa mam mat DD3 s 4h VT ked NT je drahsia o 0,001896€/kWh ??? ja mam rocne cca 400kWh vo VT a 4800kWh NT, cize v DD3 zaplatim 547,9096€ a v DD1 533,94€. A ta spotreba bola pri 2h VT takze spotreba VT stupne ako to naozaj zmenia na 4h. To ale zatial nestihli...
Odpovedať
@majkoj a čo napr. D2 (8h NT + 16 h VT) napríklad od A.En to ti ako vyjde? fix 10,77 € / mesačne VT 0,097574 € / kWh NT 0,092963 € / kWh
Odpovedať
Profilova fotka
@stastnyjim no za normalnych okolnosti by si mal pre DD2 preukazat, ze mas akumulacne kurenie.
Odpovedať
@majkoj v podmienkach máš iba že musíš zaistiť technické blokovanie elektrických akumulačných spotrebičov v dobe platnosti VT. Tepelné čerpadlo nie je elektrický akumulačný spotrebič?
Odpovedať
Profilova fotka
@stastnyjim nie a pri DD2 sa spotrebice praveze neblokuju :)
Odpovedať
to píše vaša distribučka SSE-D: SADZBAC2-N : Dvojpásmová sadzba pre odberné miesta s dobou platnosti nízkej tarify 8 hodín denne Doba platnosti vysokej tarify a nízkej tarify je riadená SSE-D s ohľadom na priebeh denného diagramu zaťaženia elektrizačnej sústavy. Odberateľ je povinný zaistiť technické blokovanie elektrických akumulačných spotrebičov v dobách platnosti vysokej tarify.
Odpovedať
@ups @stastnyjim takze oproti roku 2106 skoro ziadna zmena?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?