Elektrická prípojka - stavebný prúd

Profilova fotka
Dobry den, prosim o radu. Na pozemku mame pripravenu tuto skrinu k elektr.pripojke, vid.obrazok. Chcel by som ju spojazdnit pre mozost odoberat "stavebny prud". Cenu za pripojenie mame uhradenu, projekt elekt.pripojky do domu uz ZSD od nas dostali, poslali nam vyjadrenie ze akonahle splnime podmienky pripojenia poslu technika (asi nech namontuje hodiny?) Poradte prosim na koho sa obratit aby nam to zrealizoval podla poziadaviek ZSD a kto nam tam namontuje zasuvky, lebo predpokladam ze toto technik zo ZSD asi nerobi? Dakujem za kazdu radu
Odpovedať
Zavolajte elekktrikara a poverdzte mu co potebujete, spravi to a da myslim daky papier. AK ta bedna nema z druhej strany zasuvky tam si kupte daky rozvadzac - bednu so sauvkami, byvaju vodotesne mozu byt vonku. Elektrikar pride, strci dnuka kabel co trci zo zeme, pichne kabel dp bedne a h elektrarni pridu a zapoje elektromer.
Odpovedať
Profilova fotka
toto mi pride ako uz pripravene pre zapojenie elektromeru, alebo sa mylim?
Odpovedať
ten obrazok na spodu to je asi privodny kabel l1-3 + pen z poza poistiek ide na istič vo vrchnejšej časti a z poza ističa ide do elektromera ako prívod. z poza elektromera musí isť kabel _ aj gumový do rozvádzača stavebného so zásuvkami s ktorým možno chodiť po stavbe. tam kde trčia tie drôty ešte musí prisť odvodovy kabel
Odpovedať
Profilova fotka
Technické podmienky sú v zmluve a znamená to že máš do ZSD doručiť revíznu správu a výkres skutkového vyhotovenia skrine, ktoré ti spraví elektrikár. Potom ZSD skontroluje splnenie technických podmienok a príde ti oznámenie o splnení podmienok pripojenia. Potom treba ísť do ZSE (alebo inému dodávatelovi elektriny) a uzavriet s nim zmluvu o dodávke. Potom ti zo ZSD do 5 dni dojdu namontovat elektromer. -viac info: http://www.zsdis.sk/sk/Obcania-a-firm... http://www.zsdis.sk/documents/487/ZS-...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
Dobry den, a ten plan skutocneho vyhotovenia je pri novostavbe nejaky situacny plan ulice, kde mam vyznaceny svoj pozemok, dom a el.skrinku alebo nejake orazitkovane osvedcenie o prevedenej skuske s takymto nakresom (foto)
Odpovedať
Profilova fotka
My za prípojkou čakáme už mesiac , všetko je pripravené, len birokracia na úradoch je neskutočná a sťahovať sa bez elektriny v dome, asi ťažko , tak naťahovať a zdržovať Slovenskooooooo
Odpovedať
Profilova fotka
my sme zaplatili pripojovaci poplatok kartou na pobocke a asi do 3 dni sme mali namontovany elektromer
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 rokoch
Ozivim túto tému, mám na pozemku rozvodnú skriňu kde mi po uzavretí zmluvy s dodávateľom energie prídu zo zsdis namontovat elektromer. Potreboval by som ale dať na skriňu nejaký rozvádzač, aby bola energia na stavbu. Len neviem aký a kto to to zapojí, či priamo zsdis keď im ho dám pri montovani elektromeru, alebo mám zavolať elektrikára na to. Bude stačiť dať zo zadu skrine rozvádzač so zásuvkami 1x400 a 2x230 alebo iný? Dakujem
Odpovedať
@rados611 elektrikar zsdis hodiny nam elek prisiel namontoval skrinu vsetko pripravil, v dome zatial stavebne zasuvky taka bedna a potom len hodiny dali a bolo
Odpovedať
@shadowmilan koľko máš prosím ťa tých zásuviek na stavbu? Stačí 2x230 a 1x400 či
Odpovedať
@ivusik_pampusik skutkovy stav je projekt môže to vyhotoviť hocijaký elektrikár ktorí to vie avšak potrebujete reviznu správu a to už musí robiť revizny technik ktorý má na to osvedčenie. Následne cez elektronické odovzdávanie pošlete na zsdis. No a potom samozrejme to co písali ostatní o zmluve o pripojení atď.
Odpovedať
ja mam tu krabicu ako pises s istenim samozrejme davali sme najlacnejsiu lebo docasne je len a staci to potom ju asi pouzijem von niekam
Odpovedať
Článok sa načítava...
@neutrino Občas je dobré pozrieť, z ktorého roku je príspevok, aby si neodpovedal niekomu po 5 rokoch. @rados611 JA som mal počas výstavby priamo na tej skrinke na elektromer, na spodku, pripevnenú kombi zásuvku na 400 aj 230 V, ako je dole na obrázku. Celú stavbu sa na to pripájali majstri a stačilo to. Dával mi to tam elektrikár, ktorý osadil tú skrinku. ZSDIS len prišli namontovať elektromer. Potom, keď sa skrinka zamurovala do plota, tá prípojka sa odmontovala. Teraz ju mám v garáži na stene, takže som ju ešte aj využil. Nepotrebuješ veľkú rozvodnú skriňu. Tých pár nástrojov pripojíš cez rozdvojky a predlžovačky.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?