Cenovy rozdiel rozvody vody PPR oproti PERT AL PERT

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den, staviame dom na kluc, v rozpocte som mal rozvody vody z PPR trubiek (okolo 117m), firmy co mi stavia som sa opytal, ze kolko by to vyslo, keby som chcel plasthlinik, nacenili mi PERT AL PERT a ze ma to bude stat o 420€ viac. Je to realne ze plasthlinik vyjde az o tolko viac? Viem, ze su tam drahsie kolienka, ale zase co sa tyka roboty, tak by to malo byt jednoduchsie, alebo nie?
Odpovedať
1
2
PPR by som uz nedal ani do mastale.
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan funguje to aj s tým programom ako sa tu vyjadrila silvia2891 v inej téme. Nedávno som mal rozpor s projektantom pri návrhu výmeny potrubia, podľa počítača to boli priemery 32-40 , požadoval som 25, . Oponoval som meraním na podobnom objekte , kde po realizácii namerali trojnásobný prietok. To isté je so statikou, koeficientami dosahujú vyššie profily ako keď sme dimenzovali na stupeň nezpečnosti. Je to dané aj tým, že cena práce nie je od funkčnosti ale ceny dodávky.
Odpovedať
@gkrivanek @jan45 mozte dat nejaky jednoduchy nacrt toho "systemu okolo domu" ? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Treba sa nato pozrieť aj s iného uhla. Podľa nejakej štatistiky sa čiastočne rekonštrujujú rodine domy po cca 30 rokov a úplná rekonštrukcia je 70-80 rokov......a toľko vydrží aj PPR aj plasthliník.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@kejsix pozri sa na diskuterov co si postavili a uvidis, ze si sa trafil :-)
Odpovedať
@rkorba škoda, že nemáme možnosť vidieť tú tvoju maštaľ...
Odpovedať
@rkorba tuším si trafil do živého :-D :-D
Odpovedať
@peter_83 skoro som taku postavil, len mi tatko nadaval, ze nech dam valby, aby to nevyzeralo ako kravín :-D @megdesign co si tak pamatam, tak tu patris medzi najurazlivejsich :-)
Odpovedať
@rkorba :-D :-D ešteže tak :-D
Odpovedať
@rkorba no veď ukáž ty svoju maštaľ, keď iných domy ti tak pripadajú. Nech máme čo porovnávať. Alebo si postavil ešte väčšiu maštaľ a hanbíš sa za to. Aj to môže byť dôvod. To, že dáš miesto sedla valbu ešte nič neznamená... Aký urazlivy. Veď keď niekomu viem ohodnotiť dom na maštaľ, tak aspoň dám svoj, nech mu/im to aj dokážem.
Odpovedať
@megdesign nebud vztahovacny viac ako obvykle ;-) Mozes sa pozriet, extra pre teba som si tam dal dve foto :-D Ja som nikoho dom nehodnotil, to kejsix napisal slovo mastal a ty si sa zase chytil ako mucha na lep :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@rkorba tiež na tvojom dome vidím tri vchody pre tri kone... Ale možno chovas, neviem... "rkorba @kejsix pozri sa na diskuterov co si postavili a uvidis, ze si sa trafil"
Odpovedať
OT : Idem si spraviť pukance :-D :-D :-D
Odpovedať
@martinsimo - PPR uz neries, na rozvody by som isiel do PEX-AL-PEX trubky, ak chces usetrit par € tak PERTka bude tiez dobra.
Odpovedať
Profilova fotka
na tejto debate je zaujímavé, že tu nikto nerieši pozink,, je to trvanlivé, zdravé, bezpečné. Ale je to asi preto, že to už vôbec nepoznajú. Závitnica bola asi tak drahá, ako dnes lisovacie kliešte.Len vidím na stavbách ako kúrenári miešajú pozinkované a mosadzné fitingy a potom sa majitelia divia, že sa zanášajú filtre. @rkorba na dnešné pomery triezvy dom
Odpovedať
Nech sa paci chytrakom co vsetko vedia a vsade boli. Cerstvy ulovok dnesna praca . Unik vody v byte na 2 poschodi. Vytopeny susedov byt. Spoj drzal 10 rokov :)
Odpovedať
Oprava teraz mi volal pracovnik ze to bolo robene 15 rokov dozadu a podotykam spoj bol zaliaty. Taketo pripady riesim kazdu chvilu s PPR len tolko k zvaraniu PPR
Odpovedať
@gkrivanek ja osobne by som z tohto materialu vodu mat nechcel.len ked si predstavim,ze od nejakeho bodu idem trubkou ku napr geberitu a po ceste mam 4 kolienka, co je 8 spojov a to iste natiahnem plasthlinikom bez spoja, ako laik by som mal volbu materialu jednoznacnu
Odpovedať
@gkrivanek po akom case asi na to pridu? Keby to krachlo v montovanom dome tak neviem neviem...my mame montovany z plasthlinik ale zase odpadove rury...
Odpovedať
@jan45 ale mosadznym fitingom, pripojeniam atd sa uz v dnesnej dobe skoro ani neda vyhnut, pozinku ano
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?