Byvame a mame stale kalnu vodu

Ahojte mame vrtanu studnu 9,7m vodny stlpec je 2m cca cerpadlo je umiestnene cca 60cm od dna ponorka....cerpame kazdy den stale vodu a stale ide kalna a ostava po nej taky jemny piesok ale uplne jemny ziadne zrno....filter na vodu mame vlozku ktoru menime tak kazde 3 dni co to je spinave...kazdy vravi ze treba iba cerpat ,cerpat ,po navrtani som cerpal vibracnym cerpadlom kazdy den cca 2 roky ...ako sa toho zbavit??
Odpovedať
Povrchovú vodu by som do domu nepustal. Max polievanie
Odpovedať
Vrtat 10m studnu je vyhodena investicia. Voda v 10 metroch je povrchova voda, cize hnusna, znecistenie sezonnymi postrekmi, priesaky, kysle dazde...skratka rinovica. Druha vec je, studna sa nesmie cerpat vybracnym cerpadlom. Tretia vec, perforacie sa maju robit hlbsie pod hladinou a cerpadlo sa osadza nad perforacie, nie do nich alebo dokona pod ne. Z vrtanych studny sa voda odobera takmer z povrchu vodneho stlpca a kapacita cerpadla sa vybera podla pritoku studne. Takze to co ste spravili a aj to co teraz robite je cele zle. Neviem kto vam studnu vyhotovil a ako ste presli rozborom vody, ale evidentne to bol fuser, ktory nemal namahu vysvetlit vam ako vrtana studna funguje, ako sa cerpa
Odpovedať
@katka6161 tak ako pise dzamino..prestan pouzivat vybracne cerpadlo..ihned zacni pouzivat mininalne vretenr cerpadlo a nesmies studni vytiahnut do sucha... o hlbke studni ,vyske zavesenia cerpadla v studni pomlcim,ale je to presne ako popisuje chalan vyssie...sorry ale nechali ste sa oyebkat ;( hlavu hore...sprav novu studnu na pozemku,hlavne s inou firmou a chod viac ako 20m....
Odpovedať
@katka6161 vodu z tejto studne môžete používať na polievanie, alebo maximálne na splachovanie toalety, lebo je to povrchová voda, ako už písali páni vyššie. Do rozvodu pitnej vody v dome ju nepúšťajte, lebo okrem mechanických nečistôt môže obsahovať aj baktérie, ktoré vám môžu spôsobiť nepekné zdravotné problémy. Ak chcete mať doma pitnú vodu zo studne, treba navŕtať novú studňu (prípadne túto prehĺbiť) a dostať sa do vrstvy, kde je spodná voda, nie povrchová. Studne v mojom okolí, z ktorých sa čerpá kvalitná pitná voda, sú vŕtané do hĺbky 50-60m...
Odpovedať
Profilova fotka
@katka6161 Add 1:Hneda voda nie je sposobena tym ze je povrchova,ja mam hlbku studne 12 m a mam ju ciru.. Add2:Vibracne cerpadlo na cistenie je absolutne najhorsie co si mohol urobit za tie 2 roky..do vrtanej studne na vycistenie a vytvorenie vhodneho konusu okolo vrtu v hlbke cerpadla treba pouzit silne ponorne cerpadlo Add 3: Pises,ponorka v 60 cm od dna,kde su umiestnene perforacie vrtu??spravne maju byt min.0.5 m nizsie od cerpadla..Ak ich mas vyssie alebo v urovni cerpadla vodu cistu mat asi nebudes,zle navrhnuta studna..
Odpovedať
Ta voda pokial sme ju cerpali na zahradu bola cista jak sa dala ponorka a do chalupy secko zapojilo ide takato kalna filter sa zanese za 20min ...vsade v okoli maju studnu vrtanu hlbku ako ja aj 9m nekeri a pohoda...povedal mi ze pridu a pustia tam kalove cerpadlo co ide 1s/1l a ked to nepomoze tak erliftom to zacnu cistit....uvidim po tomto co sa bude diat...lebo neviem si predstavit vrtat druhu studnu sak tam byvame a teraz co kym to zasa odcerpam ach...:/
Odpovedať
Ahojte pridvihol som ponorku cca o 40cm vyssie a ide uz lespia....pride firma a pridu to cisit airliftom tak uvidime....
Odpovedať
@katka6161 hlavne si dajte spraviť kompletný rozbor vody, ak ju aj pijete
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?