Amónne ióny v pitnej vode

Profilova fotka
Zdravím. Obdržal som kolaudačný rozbor vody zo studničného vrtu. Všetky hodnoty sú vyhovujúce, až na jednu, a tou sú Amónne ióny. Norma je 0,5 mg/l...ja mám 1,93. Vie mi tu niekto fundovaný povedať, či sa taká voda dá piť, či sa tie ióny varením odstránia a či existuje nejaký konkrétny filter na ich elimináciu, ktorý by som nainštaloval pod drez. Dočítal som sa, že každý, kto má dom v blízkosti poľnohospodárskych polí, alebo domov so septikmi, má tento problém. Dusičňany (2,5mg/l), mangán a všetky ostatné ukazovatele (je ich tam asi 25) sú hlboko pod normou. Čo to som si o tých amonnych ionoch na internete naštudoval, ale nezaškodí najaká odpoveď aj tu. Určite pomôže.
Odpovedať
Profilova fotka
...nikto žiadna odpoveď?
Odpovedať
Dobrý deň, my mame ten istý problém. Všetko úplne v norme, teda hlboko pod limity, a vyskočili nám tieto amonne ióny (0,67) a dusitany (0,65). Dusičnany v norme, ale vyššie ako vy. Z labaku mi povedali, že takáto kombinácia môže byť aj z podložia, keďže všetko ostatné je v norme. Mame vrt 36 m, hranica Záhoria. Tiež hľadám ako toto nejako rozumne odfiltrovať. Zvažujem reverznu osmozu, ale čítam aj proti.. Ze dodatočná mineralizacia nie je dostatočná.. A kvôli jednej konkrétnej položke sa mi zdá zbytočne odfiltrovavat z vody všetko komplet. Dúfam, že sa niekto, čo tomu rozumie ozve..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?