Adekvátna tariifa od ZSE dis. pri odbere v priemere 6-700kW mesačne (cca 8MW ročne)

Zdravím Vás stavitelia/odborníci/elektrofachmani Poprosím Vás, máme plne elektrifikovaný dom (čiže el.používame na všetko, kúrenie, ohrev TUV, varenie..jednoducho všetko) v priemere nám vychádza spotreba na 600-700kW mesačne (skôr 8000kW ročne pretože v zime je to viac, v lete je to menej). Akú adekvátnu tarifu od ZSEdis. si zvoliť? čo by ste mi poradili? oplatí sa dvojtarif? myslím že asi nie, to mi niekto spomínal že len ak je odber viac ako 12.000kW ročne že inak nemá význam.
Odpovedať
@cvoky8 význam to má i v ZSE už od 5MW ,v sadzbe DD5 20hod. NT, no len vtedy ak bude spotreba vo VT pod 5%, naviac dodávatelia silovej majú rozne cenníky pre NT a VT,ak budeš poznať svoju spotrebu budeš si môcť vybrať toho najlacnejšieho ja mám spotrebu vo VT len 200 kWh ročne to je 0,55kWh denne no v čase VT nepoužívam žiadne veľké žrúty, mám kontrolku na sporáku tak si môžem zistiť či je ozaj NT v určenom čase podľa HDO, no kto sa nechce obmedzovať tak len tarifu DD2 , myslím že SSE má tarifu i pre neregulovaný vyšší odber. od r. 2020 sa má zmeniť sadzba za distribúciu podľa 1-3 fázového pripojenia, vtedy bude DD5 výhodnejšie stále, ako je teraz vo VSD, ZSE distribúciu by mal mať naštudované @stastnyjim, mal prepočet pri akom pomere sa kedy oplatí
Odpovedať
V podstate DD5 sa ti oplatí vtedy ak pri tvojej spotrebe stikac vypna na 4h vsetky velke spotrebice, bojler , kurenie, varnu dosku , atd, mozes len akurat svietit ziarovkou :D inak sa neoplatí DD5
Odpovedať
@monthy232 a ako sa dozviem kedy a v akych hodinach budem mat NT a VT Bojler mam s detekciou HDO a kurenie (termostaty) maju tiez detektor pre Hdo Indukcia neviem ci ma.. Ok prezistim a teraz u koho prejst na DD5 u distributora ci u ZSE?
Odpovedať
Ja mám podobnú spotrebu(7500-8500kw/ročne) a prešiel som z DD5 na DD2. Podstatný bol pre mňa ten rozdiel v tom pevnom mesačnom poplatku (mám istič 3x32A)
Odpovedať
@cvoky8 preco chces prejst na DD5, co ta k tomu priviedlo? VT je do obeda 2h a poobede alebo na vecer 2h , cez noc asi neni, cize v tedy ked je spicka
Odpovedať
@cvoky8 čas VT, NT si pozri na str. distribútora ZSE podľa svojej adresy,blokuje sa po 1 hod VT, dnes je ešte rozdiel v poplatku za OM, od distribúcie podľa tarify,platí len do r. 2020, pozri si svoj cenník, ja mám v SSE asi o 7 Eur viac pri DD5 ako pri DD2, blokovať sa musí len kúrenie a ohrev vody, ostatné záleží od teba, ja som pozeral len pre SSE tam je i kalkulačka kedy sa oplatí aká sadzba, mne je výhodnejšie pri mojom odbere DD5 o 35 Eur oproti DD2, a dodávateľ silovej SE predaj, dodávateľa si môžeš vybrať, danú máš distribúciu, to platí len pre SSE distribúciu,v ZSE je asi najlacnejšie od plynárov, hlavne pre tých čo majú i plyn
Odpovedať
@monthy232 takže lepšie ostat v DD2?
Odpovedať
@cvoky8 neviem, mna nahovorilo zakaznické centrum ZSE, ale po roku vacsina ludi sa vrati na DD2, lebo cez VT sa ti vypne bojler, a to moze byt aj vecer ked potrebujes najviac teplej, ak zapnes bojler vtedy, tak duplovane sa neoplatí, preco sa pýtam co tak ktomu priviedlo ze chces ist do DD5?
Odpovedať
@monthy232 no neviem mne môže i bojler kúriť 20 hod, takže nejde len jednu hod a potom ide min 2 mám 80 l a je veľký ,lebo sa voda stále dohrieva, pri DD5 musí byť bojler blokovaný, stykač je plombovaný, nedá sa ohrievať cez VT, naviac ak by som mal vo VT vyššiu spotrebu ako 16% distribúcia zruší DD5,neobhajujem žiadnu sadzbu , Pri DD5 si čiastočne obmedzovaný, no práčka, myčka, sporák, sa dá používať 20 hod, neviem prečo by som ich používal cez 4 ked je 2x tak drahé ,ostatné spotrebiče majú min odber, priemer mám 0,55 kWh na deň vo VT, prečo máš stále najdrahšieho dodávateľa, ked sú takmer všetci lacnejší???
Odpovedať
@duzu da sa aj vo VT bojler pouzivat, staci len pripravit zasuvku bez obmedzenia, neviem preco mam najdrachsie dodavatela, aky je rozdel medzi inými? je to viac nez 50€ rocne?
Odpovedať
len potom bude sadzba DD5 nevýhodná a naviac ak sa prekročí o 16% sa zruší pozri napr. tu dodávateľov neviem či teraz funguje lebo sa menili cenníky na staré , no môžeš si pozrieť viaceré a prepočítať si , niekde to má @stastnyjim, pre ZSE distribúciu https://totalmoney.sk/index.php?optio... rozdiel závisí od pomeru a množstva, len ak by si chcel meniť na DD2 budeš platiť za výmenu el. + HDO cez 50Eur.neplatí sa ak dostaneš DD5
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?