Skvrny v rohoch na stene

Profilova fotka
Byvame v dome 9 rok. Po nejakom case cca 5 rokov sa nam v dvoch rohoch v dvoch roznych izbach ( jedna orientovana na juh, druha na sever) zacali objavovat na stene najprv akoby bodky od vody, ale samozrejme ani v najteplejsom lete nezmizli. Postupne sa rozsiruju a dnes su v takomto stave - vid foto. Nachadzaju sa v urovni venca. Vystriekala som aj so savom, ci to nebude plesen, ale nezmizlo to. Vyzera to akoby to bolo mastne. Vie mi niekto vysvetlit od coho to moze byt a ako to odstranit? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Môžu to byť soli z muriva alebo betónu.Zreagovali s farbou.
Odpovedať
Profilova fotka
@mfmf z coho je ta stena? My mame taku stenu kamennu s nabijaninou a tiez to tam mame, rozmyslam ze koli teplote sa z toho kamena uvolnuje nejaka masnota
Odpovedať
Profilova fotka
@mfmf byvame od 2007 a zacalo to minuly rok,
Odpovedať
Profilova fotka
@radoslav78 aj u nas tento, vlastne minuly rok sa to rozsirilo, je toho viac. Doteraz to bolo par bodiek...neviem z coho sa tobi veniec, ostatny material je itong, veniec asi beton?? Som laik, tak neviem..
Odpovedať
Profilova fotka
@mesarosanton da sa to odstranit alebo iba premalovat?
Odpovedať
Profilova fotka
@mfmf podla mna nie, pokial to je masnota, tak ta vyjde aj tak. No na jednej stene sme to vybavili, dali sme na stenu tapetu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@mfmf Pokiaľ sú to škvrny od solí tak najlepšie osekať omietku do muriva .Natrieť na to určenými penetračnými nátermi odolnými voči soliam a znova omietnuť ,namaľovať.
Odpovedať
@antonmesaros sol tam ako vyrazila, netreba skontrolovat zateplenie? ved tam musela byt voda, sol sama od seba nevyjde. Alebo staci vlhko vnutri? @mfmf zhora a zvonka vsetko ok? nepremrza alebo nevlhne izolacia? mastne flaky sa daju premalovat acetonovou farbou, ale to by si musela hadzat palacinky o stenu, toto nebude mast, ale sol
Odpovedať
Profilova fotka
@peto99 Stačí vzdušná vlhkosť z interiéru.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@radoslav78 Ahoj a tapeta drží na tej stene? Mam podobny problem a tiez som rozmýšľal nad tapetou
Odpovedať
Profilova fotka
@barnaby93 Ahoj,ano drzi to v pohode, nic tam nie je vidno, vsetko je ok
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?