Prenájom bytu cez REAMAX

Zdravím, Prečo ľudia nechcú alebo nehľadajú podnájom cez realitnú kanceláriu? Pozerávam inzeráty na Facebooku, tam píšu ľudia "len nie cez RK". Aký je dôvod? Máme podpísanú zmluvu s realitnou kanceláriou REMAX, ale už vyše pol roka nevedia nájsť nájomníkov. Kedy môžem najskôr vypovedať zmluvu s realitnou kanceláriou? Lebo takýmto tempom môžeme inzerovať podnájom aj 20 rokov. Ďakujem.
Odpovedať
@matto_wednesday lebo v drvivej väčšine prípadov nájomca platí okrem nájmu a depozitu aj poplatok realitnej kancelárii. Pri nájme 500, depozite 500 a poplatku napríklad 350 je to slušná paleta. nehovoriac o tom že tých 350 je navyše. A ďalšia vec. Vždy lepšie všetko riešiť vo vzťahu prenajímateľ - nájomca. Ja prenajímam môj druhý byt iba sukromne a nikdy som nemal problém.
Odpovedať
@matto_wednesday ďalšia vec je samotný inzerát. Mal by si inzerovať na nehnutelnosti.sk Dnes už málokto pozerá stránky rôznych realitiek. Za ďalšie je to naozaj dostatok KVALITNÝCH fotiek. Obsiahly úplne presný popis bytu. A v neposlednom rade cena nájmu. Nie moc vysoká ale ani príliš nizka 🙂
Odpovedať
Prenajom cez RK ma svoje plusy a minusy. Je dolezite si pred spolupracou precitat podmienky a to poriadne
Odpovedať
@matto_wednesday Syn hľadal minulý rok s priateľkou podnájom. Našli jeden byt, prenajímala ho realitka (teda sprostredkovala prenájom). Prenajímateľ pýtal od nájomnu okrem depozitu a prvého nájmu aj poplatok pre RK, čo bolo tuším vo výške mesačného nájmu. Takže ešte ani nebýval a už mal zaplatiť cez 2000 €. Tak si našiel inzerát, kde byt ponúkal priamo majiteľ. Tam platil len depozit a prvý nájom. Tak dôvodom bude asi tá provízia pre RK, ktorú by podľa mňa mal platiť majiteľ bytu.
Odpovedať
@avala @chrobak7 U realitnej kancelárie REMAX províziu platí majiteľ, je to suma prvého nájmu. Možno niektorí RK robia tak, že si províziu vypýtajú aj od majiteľa a aj od nájomníka (bez vedomia majiteľa)? Možno aj REMAX to má tak? S RK sme sa dohodli tak, že nájomca platí na začiatku prvý mesiac + depozit (2x mesačný nájom) z toho pre RK pôjde 1x mesačný nájom. Ďakujem.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?