Predaj ci prenájom?

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim, akurát sme dokončili dom,kde sa plánujeme čoskoro presťahovať a zamýšľame sa čo s bytom v ktorom bývame.Byt je 3izbovy, prerobený,v starom paneláku (cca 40rokov má tusim)Predať či prenajímať? Ako by ste uvažovali vy ,k predaju či prenájmu nehnuteľností by ste sa priklanali? Viem ,že každé má svoje klady a mínusy ...
Odpovedať
1
2
Tak som si spomenul, že som tu do témy písal v januári. Mám drobný update. Za tých 10 mesiacov sme ukončili už dvoch nájomníkov a teraz hľadáme ďalších. Teda za kalendárny rok budeme mať už štvrtých. Byt bol prázdny spolu cca 4 mesiace. Polícia tam bola spolu tri krát, plus raz manželka bola na polícii vypovedať. Toľko na tému prenájom vs. predaj z mojej strany zatiaľ. Možno niekomu pomôže pri rozhodovaní...
Odpovedať
Mám úplne rovnaku skúsenosť. Z bytu sme sa odsťahovali a od februára prenajali. Tri mesiace sme museli dať 750€ korona zľavu a teraz nám oznámili že odchádzajú..... mám chuť ho predať pretože vkuse riešiť že sa niečo pokazilo. Finančne mi síce splácajú hypo a byt trosku zdražel ale negatívne cashflow a vysoké dane má nebavia 🙂 Prenajom nieje pasívny príjem ako si niekto mysli 🙂 ja keď som žil v prenajme tak 3 roky som platil načas a majiteľ ani raz na kontrolu. Nie každý je ale taký 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@roboza mne určite ,znovu som sa utvrdila v tom že ked bude dom postavený,byt sa predá...tak to tvrdím od začiatku...v dnešnej dobe nevieš ako sa kto zachová a ma kvôli nejakým nespratníkom poťahovačky-dakujem to teda nie...
Odpovedať
Ale teraz rieši dilemu. Ak nie prenajom čo generuje aspoň nejaký zisk čo s peniazmi ak ho predám. Predsa len byt je bezpečne uloženie. Neviem si predstaviť že teraz tých 100000€ z predaja bytu zoberem a nakúpim akcie a každý deň sledovať ich pohyb kvôli 5000-7000€ zisku ročne 🙂
Odpovedať
@skpeter ak ti prenájom generuje zisk tak OK, ale mne nezaplatí ani hypotéku. Ako vravím, minulý rok som ho mal prakticky 4 mesiace prázdny. To je 2000€ ktorými musím tento akože biznis dotovať zo svojej výplaty. Neviem či toľko narástla hodnota pre prípadný predaj. Dúfam že áno. Možno by som vedel ospravedlniť všetky tie starosti, ktoré okolo toho sú ak by to bolo nejakým spôsobom ziskové, alebo aspoň nie stratové, ale takto sa tá robota (a nervy) okolo toho dá len veľmi ťažko odôvodniť...
Odpovedať
@roboza jedine odôvodnenie mám ze o 20 rokov bude pre deti 🙂
Odpovedať
S najomcami je casto problem, najma ked ide o nejake vacsie mesto, kamaratka ta prenajima byt na dedine, kde sa pomaly kazdy pozna a ta problem nema, ta je rada, ze to nepredala, ale vyriesila to takto, byt sa jej plati vlastne sam, takze pohoda. Len nie kazdy ma take stastie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
Skúste aj u nás na https://www.rentuj.sk pozrieť predaj a prenajom nehnutelnosti! Denne nám tam pribúdajú rôzne veci. Karegórií máme nekončno a stále to rastie. Pekný deň.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?