Potrebujem poradiť z elektrikou

Zdravým chcem sa opýtať máme taký problém prúdovy chránic vyhodí a v zápätí sa sam nahodi ako je to možné? Ďakujeme za radu
Odpovedať
@nikka35 kua, tak toto teda zaujima aj mna. vyzera to, ze je nejaky tvrdohlavy
Odpovedať
@nikka35 Foto, značka...
Odpovedať

Odpovedať
@nikka35 a co znamena konkretne to,ze "sa sam nahodi" ??
Odpovedať
začne písať manžel zdravým vcera nam to urobilo 1x a dnes uz 2x dnes po prvom raze som siel pozriet do rozvodnej skrine otvorim a zachvilu to urobilo istic zostal nahodeny ale v tom tlacitku test o urobilo prebliklo svetlo a vypol sa tv inak zasuvky asi sli ked som pozeral na ruru na pecenie hodiny ktore su tam nastavene tak sa nevynulovali
Odpovedať
pisete obaja ako hotentoti ... + ta gramatika pane boze
Odpovedať
@nikka35 Aký istič? Tá páčka na prúdovom chrániči slúži len na vypnutie chrániča. Čo vlastne prebliklo? Veľké písmeno na začiatku vety a bodka na konci dá myšlienkam celkom iný význam ako kopa slov bez ladu a skladu...
Odpovedať
Profilova fotka
Predpokladám, že dotyční to mysleli tak, že RCD aj istič sú stále zapnuté, ale v RCD je zlý kontakt (prechodový odpor) a v tomto dôsledku dochádza k iskreniu v RCD a strate alebo poklesu napätia na výstupe RCD. @nikka35 odporúčam zavolať revízneho technika nech ten RCD premeria. Ak je RCD v záruke, tak vyreklamovať.
Odpovedať
mám rovnaký názor, že problém bude v prúdovom chrániči. Ako píše merak - zavolať rev. technika a premerať RCD ešte poznámka: test tlačidlo vypína chránič? Toto treba tiež pravidelne kontrolovať!
Odpovedať
@merak Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Odpovedať
@insed Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?