Platba nájmu a nedoplatky v podnájme

Zobraz úvodný príspevok
Mozete mi prosim niekto poradit s tymto problemom??? V najomnej zmluve mam napisanu konkretnu cenu najmu v ktorej su zahrnute aj platby za elektriku, plyn stocne a vodne a ze tieto sluzby hradi prenajimatel na zaklade vyuctovani dodavatelskych organizacii, a ze nedoplatky budu s najomcom vyrovnane po zucttovani platieb..byvame v byte dve osoby aj v zmluve sme obaja napisany a problem je ten ze na ten byt je nahlasena len jedna osoba to ma na sledok to ze aj ked platime vysoky najom je logicke ked moj prenajimatel plati mesacne len minimalne poplatky za jednu osobu tak po konecnom vyuctovani pridu velke nedoplatky. no a moj prenajimatel chce aby sme tie nedoplatky uhradili mi. Ma na to pravo??? Nie je nahodou jej povinnost nahlasit na byt dve osoby a tak aj platit?? lebo je logicke ze stale pridu nedoplatky pretoze dvaja ludia nedokazu tolko usetrit ako za jednu osobu..dakujem za rady
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
dobrý deň. chcela som sa opýtať či nemáte niekto skúsenosť s platením smetia v prenajatom byte. majiteľ bytu od nás za 2 roky nepýtal žiadne peniaze za smetie a teraz keď z bytu odchádzam, chce peniaze. V zmluve nemáme nikde nič uvedené ohľadom platenia smetí.
Odpovedať
@majuska4286 Záleží na tom, co máte ve smlouvě. Měla by tam být částka za pronájem a pak poplatky za služby. Ty se většinou platí zálohově a majitel je povinen je vyúčtovat dle skutečné spotřeby. Buď doplatíte, nebo Vám vrátí přeplatek. Dobrá smlouva je základ, předejde se mnohým nedorozuměním. Pokud jste si elektřinu, vodu, příp. plyn platili sami a majiteli jen čistý nájem, neplaťte mu nic. Jeho chyba, že si to ve smlouvě neošetřil.
Odpovedať
Profilova fotka
v našej zmluve je písane že cena nájmu a služieb je vo výške 300 eur. v cene sú zahrnuté voda, elektrina, plyn, opravy a nájom bytu. za nedoplatky hradíme my. ohľadom smetia nie je v zmluve ani slovo. len to nás mrzí, že od nás pýta peniaze teraz keď odchádzame, za 2 roky mu nechýbali.
Odpovedať
@majuska4286 Tiez prenajimam byt a radim ti - nic mu nedavaj. Chce ta odrbat. Obcan prihlaseny k trvalemu alebo prechodnemu pobytu v obci je POVINNY platit za odvoz alikvidaciu odpadu OBCI, kde je prihlaseny, k tomu vydava obec vseobecne zavazne nariadenie, jedna sa o miestny poplatok. Ak sa neprihlasil najomca v prenajatom byte na prechodny, prip. trvaly pobyt (so suhlasom majitela) je to jeho problem, nie majitela bytu (plati tam, kde je prihlaseny). (Niet zaco,, dlzis mi pivo :-) )
Odpovedať
Tak to je špatně napsaná smlouva. Měl by být rozlišen čistý nájem a platby za služby. Ty jsou zúčtovatelné, takže hradíte nedoplatky, ale na druhé straně Vám náleží přeplatky. Platby za služby by Vám měl doložit fakturami.
Odpovedať
@aneri53 Je uplne jedno co je v zmluve, realne nie je mozne aby majitel bytu platil smeti za najomcov. Obcan nemoze vyberat poplatok, ktory patri obci, to je blud. Smeti sa platia na meno, r.c., - adresne .. kazdy miestny urad ma svoju evidenciu obyvatelov. Nenechajte sa okradat hajzlami.
Odpovedať
Je to nezmysel. Spotreba elektriny, plynu a vody sa nerata podla poctu ludi ale podla spotreby a podla tej su zalohove platby. Cize jedine tam mozu vzniknut nedoplatky. Nemoze nastat pripad, ze mate nedoplatky na stocnom, odpadoch alebo do fondu oprav ... Tam sa rata podla prihlasenych ludi. Cize jedine setrit na vode, elektrine a plyne alebo to potom uhradit, ved ste to spotrebovali. Ci nie?
Odpovedať
@pphmmr Ja ako majitel bytu mam zmluvne vztahy s dodavatelmi - nie najomca. Nedoplatky najomcom mozu vzniknut, lebo sa plati zalohovo. Nie je problem vydrbat s podnajomnikom na nedoplatkoch, system nie je dokonaly,, ale preco by som to robil? Bola by to zlodejina - a tiez im asi nerastu peniaze na stromoch. Moji mali naposledy nedoplatok okolo 30,- ani som ho po nich nechcel aby to platili, dal som im to ako bonusovku (uz asi celkovo tretiu v poradi) za celorocne vcasne platby, ze nerobia bordel, ze mi byt nerozmrdali.. (na slovensku nezvycajne) Ludia sa k sebe nemusia nutne spravat ako svine - aj ked doba je zla.. Ci?
Odpovedať
Profilova fotka
@kanvor A keď má kamoška vybavený prechodný pobyt na tom byte?
Odpovedať
@majuska4286 aj moji maju nahlaseny u mna prechodny pobyt. To na veci nic nemeni. Mestsky (miestny) urad mu vyrubi na jeho meno na jeho adresu prechodneho pobytu platobny vymer. Ja s tym nic nemam. Bol som s podnajomnikom nahlasit prechodny pobyt, dalej sa nestaram. Ci mu da MU poplatok za smeti, alebo nie to je ich problem nie moj. Ty stale neveris tomu co hovorim ze ? :-) Zajdi sa informovat na MU. Nenechaj sa odrbavat nejakym smradom.
Odpovedať
Profilova fotka
tak nechápem čo chce odo mna prenajímateľ, píše mi sms že mám dlh na magistráte, ale zapaltiť peniaze mám jemu, potom že mi mal prisť šek na moje meno, ale mne nič neprišlo, a že to nechce riešiť s právnikom. Nechápem... ideme zajtra so spolubývajucou na úrad. a Vám ako chodí platba za smetie?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?